شنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱:۲۵ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس اشتغال

بیش از 100 عضو هیات مدیره شرکت‌های زیرمجموعه شستا بیش از 60 سال سن دارند/ سیل عظیم پیرمردهای خسته در شستا؛ آقای وزیر چرا نمی‌توانید این افراد را برکنار کنید!
بازنشستگان شستا را بشناسیم

بیش از 100 عضو هیات مدیره شرکت‌های زیرمجموعه شستا بیش از 60 سال سن دارند/ سیل عظیم پیرمردهای خسته در شستا؛ آقای وزیر چرا نمی‌توانید این افراد را برکنار کنید!

چرا وزیر کار تاکنون نتوانسته است بازنشستگان شرکت‌های زیرمجموعه را برکنار کند

52 میلیون ایرانی کار مشخصی ندارند و فقط مصرف کننده‌اند!
فیلم/ روایت محمدقلی یوسفی،‌ اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه از تعبیر نرخ بیکاری 12 درصدی؛

52 میلیون ایرانی کار مشخصی ندارند و فقط مصرف کننده‌اند!

یوسفی گفت: نرخ بیکاری هم اکنون 12 درصد است،‌ این یعنی اینکه 52 میلیون ایرانی کار مشخصی ندارند و فقط مصرف کننده‌اند!


مدیرعامل جدید شستا:
تک تک پرونده های حقوقی شستا را پیگیری می کنم

مدیرعامل جدید شستا در آیین معرفه خود گفت: «سوگند یاد می کنم تک تک پرونده های حقوقی این شرکت را پیگیری کرده و تا رسیدن به نتیجه نهایی آنها را دنبال کنم.»

معاون پارلمانی وزیر کار:
۹۸ درصد منابع فنی‌وحرفه‌ای صرف امور جاری می‌شود

معاون پارلمانی وزارت کار با اشاره به اینکه ۹۸درصد منابع سازمان فنی وحرفه ای صرف هزینه های جاری می شود و تنها ۲درصد برای آموزشهای مهارتی باقی می ماند،از تشکیل ستاد راهبردی بودجه خبرداد.

ارزیابی عملکرد وزرا در اجرای یک قانون؛
خداحافظی بازنشستگان با وزارتخانه‌های اقتصادی چه کرد؟

می خواهیم بدانیم چند بازنشسته پیش از این تصدی معاونت‌های مختلف وزارتخانه‌های اقتصادی را بر عهده داشته‌ یا هنوز هم دارند! هر چند گام هایی برای اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان برداشته شده، اما تنها وزارتخانه اقتصادی که معاونان بازنشسته آن تا کنون صندلی‌های خود را به جوان‌ترها سپرده‌اند، وزارت صمت است.

بازنشستگان شستا را بشناسیم
بیش از 100 عضو هیات مدیره شرکت‌های زیرمجموعه شستا بیش از 60 سال سن دارند/ سیل عظیم پیرمردهای خسته در شستا؛ آقای وزیر چرا نمی‌توانید این افراد را برکنار کنید!

چرا وزیر کار تاکنون نتوانسته است بازنشستگان شرکت‌های زیرمجموعه را برکنار کند

در زیرمجموعه‌های شستا چه خبر است؟
انتصابات دقیقه نودی در هلدینگ تاپیکو / دهن کجی مدیر عامل تاپیکو به وزیر کار! + سند

با وجود اینکه شریعتمداری در جلسه رای اعتماد خود عنوان کرده بود که نحوه انتصاب اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت از طریق فراخوان و همکاری با بنیاد نخبگان است و کمیته انتصابات ، انتصاب هیئت مدیره ها را شفاف اعلام می کند ولی مشخص نیست چرا هلدینگ تاپیکو در اقدامی دقیقه نودی و برخلاف دستور وزیر اینگونه عمل کرده است.

فیلم/ روایت محمدقلی یوسفی،‌ اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه از تعبیر نرخ بیکاری 12 درصدی؛
52 میلیون ایرانی کار مشخصی ندارند و فقط مصرف کننده‌اند!

یوسفی گفت: نرخ بیکاری هم اکنون 12 درصد است،‌ این یعنی اینکه 52 میلیون ایرانی کار مشخصی ندارند و فقط مصرف کننده‌اند!

شریعتمداری: جزئیات همه معاملات را علنی می کنیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون در مسیر شفاف‌سازی نتایج خیلی خوبی به دست آورده‌ایم و تا سه ماه آینده همه معاملات را علنی می‌کنیم زیرا اصل بر شفافیت است.

«نود اقتصادی» در گزارشی تحلیلی منتشر کرد؛
ابهام در تایید صلاحیت برخی اعضای هیئت مدیره شرکت های شستا!

در لیست منتشره اعضای هئیت مدیره شرکت‌های زیرمجموعه شستا از سوی وزارت کار برخی نام‌ها مشاهده می‌شود که در صورت استعلام از نهادهای نظارتی و امنیتی احتمال تایید صلاحیت آنها وجود ندارد یا بسیار کم است. به ذکر نمونه هایی اشاره می‌کنیم.

اگر بازنشسته‌ها نرفتند، اعلام کنید

با پایان یافتن مهلت خروج بازنشسته‌ها از سازمان‌ها و دستگاه‌های مشمول قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها اگر فردی مشمول قانون به فعالیت خود ادامه داد، مردم می‌توانند به دستگاه‌های نظارتی این موضوع را اطلاع داده تا پیگیری شود.

انتقاد یک فعال کارگری از بی‌توجهی به افزایش دستمزد کاگران:
نماینده کارگران در شورای عالی کار از نظرات دولت پیروی می‌کند/ قدرت خرید کارگران به پایین ترین حد خود در سال‌های اخیر رسیده

حاج اسماعیلی گفت: با اینکه از سال ۹۶ تمام کارشناسان از شرایط سخت اقتصادی در سال ۹۷ سخن می‌گفتند و روی آن متفق‌القول بودند، اما به دلیل ضعف چانه‌زنی نمایندگان کارگری در شورای‌عالی کار، مطالبات کارگران ستانده نشد و اکنون قدرت خرید کارگران به پایین‌ترین حد خود در سال‌های اخیر رسیده است.

بازخوانی پرونده های مفاسد اقتصادی
پرونده هایی که با اعدام هم بسته نمی شوند

پرونده های فساد اقتصادی که زندگی میلیون ها تَن از مردم را به صورت مستقیم و غیرمستقیم تحت تاثیر قرار داده کم نیستند و مجازات های اعدام تا حبس های طولانی هم نتوانسته مهر پایانی بر این گونه پرونده ها بزند.

بازنشسته‌ها رفتند؟

امروز یک روز پس از پایان مهلت قانونی تعیین شده برای خروج بازنشسته‌های شاغل از سازمان‌ها و دستگاه‌های مشمول قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها است و انتظار می‌رود که دیگر بازنشسته‌ غیرمشمولی در سازمان‌ها حضور نداشته باشد.

ضرب‌الاجل هفت روزه وزیر تعاون برای تعیین تکلیف مدیران چند شغله

محمد شریعتمداری در دستوری به مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خواستار حذف مدیران چند شغله از هیات مدیره شرکت‌های تابعه شد.

شریعتمداری اعلام کرد:
مسیر شفافیت را باید در وزارت کار هموار کنیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید در این وزارتخانه مسیر شفافیت را هموار کنیم گفت:در گام های بعدی معاملات و حقوق و دستمزد ها نیز شفاف سازی می شود.

گزارش اختصاصی «نود اقتصادی» از جزئیات افشاگری شریعتمداری در بدو ورود به وزارت تعاون؛
34 چند شغله متخلف در زیرمجموعه وزارت کار!

ناگفته پیداست که آثار پیدا و پنهان انتشار لیست اعضای هیات مدیره شرکت های وابسته به وزارت تعاون تا روزهای آتی ادامه خواهد یافت چرا که با گشت و گذار در فهرست بلند بالای مذکور، ازچهره بسیاری ازمدیران مختلف چند شغله سیاسی و حتی اقتصادی پرده برداری شده است.

چگونه یک رد صلاحیت شده در انتخابات مدیرعامل شستا شد؟/ ابهامات پیرامون مرتضی لطفی، مدیرعامل بزرگترین بنگاه اقتصادی ایران!

وی طبق اعلام در سایت خودش متولد 12 بهمن ماه 1334، یعنی 63 ساله است. وی از همان سال 62 در سازمان بنادر و کشتیرانی استخدام شد. چگونه فردی با این میزان سابقه و سن هنوز بازنشسته نیست؟

نرخ بیکاری در مردان جوان افزایشی و در زنان کاهشی بود

بر اساس جداول آماری منتشر شده توسط مرکز آمار، نرخ بیکاری در گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال از تابستان سال گذشته تا تابستان امسال، ۱.۶ درصد برای مردان افزایش و ۰.۹ درصد برای زنان کاهش داشته است.

تحلیل معاون اسبق وزیر کار بسته حمایتی دولت برای اقشار آسیب پذیر:
خط فقر سه میلیون تومانی که دولت برای درآمد افراد در نظر گرفته، علمی و منطقی نیست

لبافی گفت: خط فقر سه میلیون تومانی که دولت برای درآمد افراد در نظر گرفته، علمی و منطقی نیست.

معاون فنی صندوق بازنشستگی کشوری در گفتگو با «نود اقتصادی»:
ورودی منابع مالی به صندوق بازنشستگی کشوری به صفر رسید!/ کمک 20 هزارمیلیارد تومانی دولت به صندوق بارنشستگی/ افزایش امید به زندگی برای منابع صندوق تهدید است

معاون فنی صندوق بازنشستگی کشوری هشدار داده است که با توجه به کاهش سن برقراری بازنشستگی از 60 به 51.5 سال، افزایش امید به زندگی در کشور و حرکت منابع استخدامی‌های جدید به سمت سازمان تامین اجتماعی، ورودی‌های صندوق متبوع او به شدت کاهش یافته و حتی به مرز صفر رسیده است.

نصف جمعیت ایران بسته حمایتی دولت را می‌گیرند

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره اینکه آیا برای مسئولیت در این وزارتخانه اختیارات لازم را گرفته اید گفت: به توان من امید داشته باشید، حق گرفتنی است.

بسته غذایی 600هزار تومانی بین خانواده های کم درآمد توزیع می شود

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بسته حمایتی غذایی در سال 1397 در سه مرحله در مجموع به ارزش 600 هزار تومان بین خانواده ها با درآمد زیر سه میلیون تومان توزیع می شود.

تأخیر در انتخاب و رای اعتماد به وزیر، تبعات اجرایی دارد

به گفته معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گزینه پیشنهادی این وزارتخانه توجه ویژه‌ای به ابعاد اجتماعی، نقش مشارکت مردم در اقتصاد و گسترش و تقویت تعاونی‌ها به‌عنوان یکی از راهکارهای برون‌رفت از شرایط فعلی دارد که می‌تواند در این شرایط به کشور کمک کند.

اختصاصی «نود اقتصادی»؛
انتصابات دقیقه نودی هلدینگ تاپیکو در پتروشیمی‌ها / چینش مهره‌ها در آستانه انتخاب وزیر

کمتر از ۲۴ دیگر قرار است رئیس جمهور گزینه پیشنهادی خود برای هدایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به مجلس معرفی کند. با این وجود هلدینگ تاپیکو از زیر مجموعه‌های شستا در اقدامی شتاب زده و در دقیقه نود، قصد دارد تغییراتی را در پتروشیمی‌های زیر مجموعه خود اعمال کند.

تحکیم امنیت ملی کشور در گرو توانمندسازی زنان روستایی است

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری دولت دوازدهم گفت: سیاست ما توانمندسازی، ارتقای مهارت، کارآفرینی، ایجاد کسب و کار جدید و افزایش درآمد زنان روستایی و عشایری است که تحکیم امنیت ملی کشور را در پی دارد.

انتقاد معاون وزیر کار ار عدم افزایش یارانه نقدی:
معلوم نیست چرا دولت فکری به حال افزایش یارانه نمی‌کند در حالی برخی خانواده‌ها فقط با همین یارانه زنده‌اند!/ دوره تحریمها طولانی نخواهد بود و دوران ترامپ هم تمام می‌شود

سرزعیم گفت: من کمتر خبرنگاری را دیده‌ام که پرسش‏‌اش از مسئولان این باشد که تورم دارد اثر یارانه را صفر می‌کند و دولت با چه راهکاری می‌خواهد آن را برای طبقات ضعیف جبران کند آن هم در شرایطی که بعضی خانواده‌ها با همین یارانه زنده بودند.

نرخ هتل‌ها تا پایان شهریور افزایش نمی‌یابد

رئیس اتحادیه هتل‌ها، آپارتمان و بانکداری استان تهران گفت: افزایش نرخی از ابتدای امسال نداشته‌ایم و تصمیم نداریم تا پایان شهریور نرخ‌ها را افزایش دهیم.

سرپرست وزارت کار: افزایش دستمزد کارگران در دستور کار قرار ندارد

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش دستمزد کارگران در شرایط فعلی در دستور کار دولت قرار دارد گفت: افزایش دستمزد نه ولی حمایت های اجتماعی مانند بحث برخورداری از بیمه تکمیلی در حال بررسی است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
760 هزار نفر به فهرست مستمری بگیران کمیته امداد اضافه شد

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 760 هزار نفر تا آبان ماه امسال به فهرست مستمری بگیران کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی اضافه می شوند.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران دو شغله شد

سعید اوحدی در حال حاضر، رئیس سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران بوده که اواخر بهمن ماه سال گذشته پس از خداحافظی از معاونت سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به شهرداری تهران پیوست.

فارغ التحصیلان IT بیکارترین در بین تحصیلکرده‌ها شناخته شدند

معاون اشتغال وزارت کار گفت:به رغم ظرفیت بالای اشتغال در حوزه تولید محتوا در بخش فناوری اطلاعات، اما به دلیل فقدان مهارت فارغ التحصیلان این رشته برای ورود به بازار کار، بخش آی تی بیکارترین فارغ التحصیلان دانشگاهی را به خود اختصاص داده است.

میراث ربیعی برای وزیر بعدی تعاون چیست؟

بدترین میراث علی ربیعی وزیر برکنار شده تعاون، کار و رفاه اجتماعی را باید در شستا جست که سیاسی کاری و بحران کارآمدی آن می‌تواند باعث بحرانی شدن اوضاع دولت و کشور شود.

صندوق بازنشستگی یک میلیون و 180 هزار بازنشسته را تحویل نگرفت!

درحال حاضر،یک میلیون و 380 هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند که با استناد به اظهارات اخیر رئیس صندوق بازنشستگی کشوری، تسهیلات سفر به یک میلیون و 180 هزار نفر از اعضای این صندوق ارایه نمی‌شود.

1200 مدیر بازنشسته در پست های مدیریتی فعالیت می کنند

حسین مقصودی گفت:17 استاندار، نزدیک به 80 معاون استاندار و 1200 مدیر بازنشسته باید از پست های مدیریتی خود کنار بروند، البته لابی های بسیاری توسط مدیران بازنشسته درمجلس برای جلوگیری از تصویب این قانون صورت گرفت؛ اما مجلس تحت تاثیر این فضا قرار نگرفت.

بیش از 63 درصد داوطلبان آزمون استخدامی، زنان هستند

تهران-ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در پنجمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور سال 97 تعداد 366 هزار و 170 نفر از زنان شرکت کردند که به عبارت دیگر این میزان 63.54 درصد نسبت به حاضرین در جلسه آزمون است.

گزارش «نود اقتصادی» از عزل و نصب‌های عجیب رئیس یک بنگاه اقتصادی 20 هزار میلیاردتومانی؛
اخراج 16 مدیر در 150 روز!

زلزله مدیریتی در صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت‌های زیرمجموعه و تغییر دستکم 16 مدیر در فاصله پنج ماه. این حجم از جابجایی مدیران وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری در فاصله تقریبی 150 روز را می‌توان یکی از منحصر به فردترین رکوردهای عزل و نصب مدیران در کشور به شمار آورد، به طور میانگین هرماه بیش از سه مدیر!

۷۳ درصد زنان روستایی کشور باسواد هستند

استان‌های تهران، البرز و سمنان بیشترین نرخ باسوادی و استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان و آذربایجان غربی کمترین نرخ باسوادی را بین استان‌های کشور دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
اقتصاد کشور تحت تاثیر سوادگری و سیاست های بین المللی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وضعیتی که با آن در اقتصاد کشور روبه رو هستیم، ترکیبی از سیاست های بین المللی آمریکا و پدیده سوادگری داخلی است.

آمارها چه می‌گویند؛
امارات و چین 127 میلیارد دلار قانونی کالا به ایران صادر کردند/ ورود ۴۸ میلیارد دلار کالای قاچاق از امارات و چین به ایران

آمار تجارت خارجی دو کشور امارات و چین نشان می‌دهد در ۴ سال اخیر نزدیک به ۴۸ میلیارد دلار کالا از این دو کشور به ایران قاچاق شده است.

نوبخت دستگاههای اجرایی را مکلف کرد؛
صدور احکام جدید همزمان با پرداخت معوقات حقوق کارمندان دولت

سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: افزایش و واریز حقوق، بجز تأمین بودجه، نیازمندِ صدورِ احکام حقوقی جدید از جانب دستگاه‌هاست.

معاون سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مدیران چند شغله را شناسایی و برای جابجایی‌شان اقدام کردیم/ 25 شرکت صندوق بازنشستگی در آستانه واگذاری است

هر فردی که در هیات مدیره چند شرکت هست باید هرچه سریعتر استعفاء دهد و در شرایط فعلی چند نفری این شرایط را داشته اند که نسبت به جابجایی آنها اقدام لازم انجام شد

گزارش «نود اقتصادی» از دعوای رسانه‌ای جدید دولتمردان تدبیر و امید؛
جنگ زرگری یاران روحانی برای فرار از تبعات دلار 4200 تومانی


انتقاد فرهاد نیلی نماینده ایران در بانک جهانی از سیاستهای اقتصادی دولت:
تعلل و مماشات دولتهای یازدهم و دوازدهم برای اصلاحات اقتصادی همه را کلافه کرده/ فهرست ناکرده‌های دولت روحانی طولانی است
استاد اقتصاد دانشگاه شریف با انتقاد از اظهارات اخیر رئیس جمهور علیه اقتصاددانان:
روحانی با خندیدن پشت بلندگو ریشه علم اقتصاد را می‌زند/ احمدی‌نژاد در مواجهه با علم اقتصاد صادقانه‌تر از روحانی برخورد می‌کرد

پربیننده