جمعه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۰:۳ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس اشتغال

معلوم نیست چرا دولت فکری به حال افزایش یارانه نمی‌کند در حالی برخی خانواده‌ها فقط با همین یارانه زنده‌اند!/ دوره تحریمها طولانی نخواهد بود و دوران ترامپ هم تمام می‌شود
انتقاد معاون وزیر کار ار عدم افزایش یارانه نقدی:

معلوم نیست چرا دولت فکری به حال افزایش یارانه نمی‌کند در حالی برخی خانواده‌ها فقط با همین یارانه زنده‌اند!/ دوره تحریمها طولانی نخواهد بود و دوران ترامپ هم تمام می‌شود

سرزعیم گفت: من کمتر خبرنگاری را دیده‌ام که پرسش‏‌اش از مسئولان این باشد که تورم دارد اثر یارانه را صفر می‌کند و دولت با چه راهکاری می‌خواهد آن را برای طبقات ضعیف جبران کند آن هم در شرایطی که بعضی خانواده‌ها با همین یارانه زنده بودند.

1200  مدیر بازنشسته در پست های مدیریتی فعالیت می کنند

1200 مدیر بازنشسته در پست های مدیریتی فعالیت می کنند

حسین مقصودی گفت:17 استاندار، نزدیک به 80 معاون استاندار و 1200 مدیر بازنشسته باید از پست های مدیریتی خود کنار بروند، البته لابی های بسیاری توسط مدیران بازنشسته درمجلس برای جلوگیری از تصویب این قانون صورت گرفت؛ اما مجلس تحت تاثیر این فضا قرار نگرفت.


تحکیم امنیت ملی کشور در گرو توانمندسازی زنان روستایی است

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری دولت دوازدهم گفت: سیاست ما توانمندسازی، ارتقای مهارت، کارآفرینی، ایجاد کسب و کار جدید و افزایش درآمد زنان روستایی و عشایری است که تحکیم امنیت ملی کشور را در پی دارد.

انتقاد معاون وزیر کار ار عدم افزایش یارانه نقدی:
معلوم نیست چرا دولت فکری به حال افزایش یارانه نمی‌کند در حالی برخی خانواده‌ها فقط با همین یارانه زنده‌اند!/ دوره تحریمها طولانی نخواهد بود و دوران ترامپ هم تمام می‌شود

سرزعیم گفت: من کمتر خبرنگاری را دیده‌ام که پرسش‏‌اش از مسئولان این باشد که تورم دارد اثر یارانه را صفر می‌کند و دولت با چه راهکاری می‌خواهد آن را برای طبقات ضعیف جبران کند آن هم در شرایطی که بعضی خانواده‌ها با همین یارانه زنده بودند.

نرخ هتل‌ها تا پایان شهریور افزایش نمی‌یابد

رئیس اتحادیه هتل‌ها، آپارتمان و بانکداری استان تهران گفت: افزایش نرخی از ابتدای امسال نداشته‌ایم و تصمیم نداریم تا پایان شهریور نرخ‌ها را افزایش دهیم.

سرپرست وزارت کار: افزایش دستمزد کارگران در دستور کار قرار ندارد

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش دستمزد کارگران در شرایط فعلی در دستور کار دولت قرار دارد گفت: افزایش دستمزد نه ولی حمایت های اجتماعی مانند بحث برخورداری از بیمه تکمیلی در حال بررسی است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
760 هزار نفر به فهرست مستمری بگیران کمیته امداد اضافه شد

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 760 هزار نفر تا آبان ماه امسال به فهرست مستمری بگیران کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی اضافه می شوند.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران دو شغله شد

سعید اوحدی در حال حاضر، رئیس سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران بوده که اواخر بهمن ماه سال گذشته پس از خداحافظی از معاونت سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به شهرداری تهران پیوست.

فارغ التحصیلان IT بیکارترین در بین تحصیلکرده‌ها شناخته شدند

معاون اشتغال وزارت کار گفت:به رغم ظرفیت بالای اشتغال در حوزه تولید محتوا در بخش فناوری اطلاعات، اما به دلیل فقدان مهارت فارغ التحصیلان این رشته برای ورود به بازار کار، بخش آی تی بیکارترین فارغ التحصیلان دانشگاهی را به خود اختصاص داده است.

میراث ربیعی برای وزیر بعدی تعاون چیست؟

بدترین میراث علی ربیعی وزیر برکنار شده تعاون، کار و رفاه اجتماعی را باید در شستا جست که سیاسی کاری و بحران کارآمدی آن می‌تواند باعث بحرانی شدن اوضاع دولت و کشور شود.

صندوق بازنشستگی یک میلیون و 180 هزار بازنشسته را تحویل نگرفت!

درحال حاضر،یک میلیون و 380 هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند که با استناد به اظهارات اخیر رئیس صندوق بازنشستگی کشوری، تسهیلات سفر به یک میلیون و 180 هزار نفر از اعضای این صندوق ارایه نمی‌شود.

1200 مدیر بازنشسته در پست های مدیریتی فعالیت می کنند

حسین مقصودی گفت:17 استاندار، نزدیک به 80 معاون استاندار و 1200 مدیر بازنشسته باید از پست های مدیریتی خود کنار بروند، البته لابی های بسیاری توسط مدیران بازنشسته درمجلس برای جلوگیری از تصویب این قانون صورت گرفت؛ اما مجلس تحت تاثیر این فضا قرار نگرفت.

بیش از 63 درصد داوطلبان آزمون استخدامی، زنان هستند

تهران-ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در پنجمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور سال 97 تعداد 366 هزار و 170 نفر از زنان شرکت کردند که به عبارت دیگر این میزان 63.54 درصد نسبت به حاضرین در جلسه آزمون است.

گزارش «نود اقتصادی» از عزل و نصب‌های عجیب رئیس یک بنگاه اقتصادی 20 هزار میلیاردتومانی؛
اخراج 16 مدیر در 150 روز!

زلزله مدیریتی در صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت‌های زیرمجموعه و تغییر دستکم 16 مدیر در فاصله پنج ماه. این حجم از جابجایی مدیران وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری در فاصله تقریبی 150 روز را می‌توان یکی از منحصر به فردترین رکوردهای عزل و نصب مدیران در کشور به شمار آورد، به طور میانگین هرماه بیش از سه مدیر!

۷۳ درصد زنان روستایی کشور باسواد هستند

استان‌های تهران، البرز و سمنان بیشترین نرخ باسوادی و استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان و آذربایجان غربی کمترین نرخ باسوادی را بین استان‌های کشور دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
اقتصاد کشور تحت تاثیر سوادگری و سیاست های بین المللی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وضعیتی که با آن در اقتصاد کشور روبه رو هستیم، ترکیبی از سیاست های بین المللی آمریکا و پدیده سوادگری داخلی است.

آمارها چه می‌گویند؛
امارات و چین 127 میلیارد دلار قانونی کالا به ایران صادر کردند/ ورود ۴۸ میلیارد دلار کالای قاچاق از امارات و چین به ایران

آمار تجارت خارجی دو کشور امارات و چین نشان می‌دهد در ۴ سال اخیر نزدیک به ۴۸ میلیارد دلار کالا از این دو کشور به ایران قاچاق شده است.

نوبخت دستگاههای اجرایی را مکلف کرد؛
صدور احکام جدید همزمان با پرداخت معوقات حقوق کارمندان دولت

سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: افزایش و واریز حقوق، بجز تأمین بودجه، نیازمندِ صدورِ احکام حقوقی جدید از جانب دستگاه‌هاست.

معاون سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مدیران چند شغله را شناسایی و برای جابجایی‌شان اقدام کردیم/ 25 شرکت صندوق بازنشستگی در آستانه واگذاری است

هر فردی که در هیات مدیره چند شرکت هست باید هرچه سریعتر استعفاء دهد و در شرایط فعلی چند نفری این شرایط را داشته اند که نسبت به جابجایی آنها اقدام لازم انجام شد

تحلیل عضو انجمن اقتصاددانان از آمرهای اشتغالزایی دولت:
دولت سالانه تنها 150 تا 200 هزار شغل ایجاد کرده/ دولت توضیح دهد 700 هزار شغل را با سرمایه گذاری در کدام بخشها ایجاد کرده؟

جاوید گفت: شعاری که تیم اقتصادی دولت مطرح کرد، ‌ایجاد 700 هزار شغل در سال بود. بنده این برنامه‌ها را آنچنان موفق ندیدم. البته اشتغال ایجاد شده ولی نه به‌حدی که دولت مدنظر داشت. تصور می‌کنم دولت چیزی حدود 150 تا 200 هزار شغل در سال ایجاد کرده است.

سهام شرکت های شستا به 40 درصد کاهش می یابد / شستا هفت تا 10 درصد ارزش بازار سرمایه را در اختیار دارد

مرتضی لطفی افزود:برنامه ریزی کرده ایم امسال از حدود 95 شرکت کم بازده، زیانده و کوچک مقیاس شستا خارج شویم.

گلایه نایب‌رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور از وضعیت نامناسب کارگران؛
کارگران هپکو وقتی به سوپرمارکت و نانوایی میروند، پول ندارند/ کسانی که به عنوان مدیر به هپکو آمدند، نه اهلیت و نه سابقه‌ای در این کار داشتند

روز دوشنبه کارگران شرکت هپکو برای ساعاتی در نزدیکی پل شهید بختیاری روی مسیر راه‌آهن شمال- جنوب تجمع کردند. اعتراض عمده این کارگران هم معوقات مزدی و فعالیت‌نکردن شرکت هپکو بود.

مدیر عامل شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
ساخت مجتمع های بهداشتی بین راهی عقلایی نبود!

مهدی دیانی در گفتگو با نود اقتصادی طرح ساخت مجتمع های بهداشتی بین راهی را یک طرح شکست خورده دانسته است.

مدیرعامل صندوق اشتغال و کار آفرینی ایثارگران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اشتغال خانواده ایثارگران و شهدا در بودجه 97 فاقد ردیف است/ بانک سپه برای پرداخت تسهیلات کارآفرینی به ایثارگران همکاری نمی‌کند

رضا ریاحی گفت که بانک ها ناظر بر رفتار ایثارگران در ارایه تسهیلات بوده و در برخی موارد که تسهیلات مورد تقاضا در مسیر اشتغال نبوده، بانک‌ها تسهیلات مورد تقاضا را پرداخت نکرده اند.

سهم"کفش ملی" از مصرف سالانه ۲۵۰ میلیون کفش کشور بسیار کم است

جمشید تقی زاده ادامه داد: گروه دوم بازنشستگان هستند ۵۰ میلیون نفر حاصل جمع بازنشستگان و کارگران بوده که حمایت این جمعیت خود مانع بزرگ برای تعطیلی کارخانجات و ورشکستگی آنها است.

کارگران از کمترین عایدات بهره مند هستند

لطفی افزود: در سال گذشته ایرانول با تلاشی که قطع یقین حاصل تلاش تمام کارگران ،مدیران، مدیران میانی ، سرپرستان و همکاران بوده است، توانست در بین 284 شرکت شستا رتبه سوم را هم در ایجاد سود و هم در عملکرد کسب کند.

60 درصدفارغ التحصیلان بیکار در مقطع کارشناسی هستند / نرخ بیکاری باسوادها 13.1

نرخ بیکاری افراد بیسواد در سال 87 برابر با 2.8درصد بود که در سال 95 به 4.6 درصد افزایش یافته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به اعلام آمار اشتغال سال96 در گفتگو با «نود اقتصادی»:
ایجاد 800 هزار شغل خالص در سال 96 را تایید نمی‌کنم/ عدد آقای رئیس جمهور با واقعیات جامعه همسو نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در خصوص ارقام اشتغال که توسط نهادهای مختلف بیان می شود ابهام جدی وجود دارد و هنوز صحت و سقم آمار اشتغال و آثار بیرونی و خارجی آن برای ما روشن نشده است.

25 درصد تسهیلات اشتغال فراگیردر مناطق کمتر برخوردارتخصیص یافت

علی ربیعی گفت:باید شغل های موجود را حفظ کنیم و آثار تحولات اقتصادی از دست رفتن شغل را کم کنیم بنابراین امسال بخشی از منابع بانکی را همچون سال 95 به این بخش سوق خواهیم داد.

200 هزار میلیارد تومان در حوزه رفاه هزینه شد/دولت به وصل شدن بازار جهانی و جذب پول نیاز دارد

علی ربیعی با بیان اینکه دولت تلاش می کند برای جوانان اشتغال ایجاد کند، گفت: اشتغالزایی سبب می شود امید در بین جوانان افزایش پیدا کند چرا که هیچ جامعه ای با یاس و فقدان راهکار موفق نشده پس باید برای حل این مشکل چاره اندیشی شود.

سوال خبرنگار «نود اقتصادی» از مردوخی، مشاور وزیرکار: چطور دولت توانسته در 9 ماه، 1 میلیون شغل ایجاد کند، در آمریکا هم چنین توان اشتغالزایی وجود ندارد/ مردوخی: من که آمارگر نیستم

مشاور وزیر کار به سوال خبرنگار «نود اقتصادی» درباره چگونگی ایجاد یک میلیون شغل در 9 ماه پاسخ عجیبی داد.

انتقاد عیسی منصوری، معاون وزیرکار از بی توجهی دولت به مسئله اشتغالزایی؛
فیلم:: سازمان برنامه یک ریال هم برای ایجاد شغل به ما پول نداد!

معاون وزیر کار از بی توجهی سازمان برنامه و بودجه به مسئله اشتغال انتقاد کرد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار:
با وجود نیلی و نهاوندیان دولت به نفع کارگران عمل نخواهد کرد/ سرانه مصرف شیر در کشور چند صد کیلو کاهش یافته است

علی خدایی گفت: شما تصور کن دولتی که تئوریسین اقتصادی آن «نیلی» باشد و معاون اقتصادی رئیس‌جمهورش «نهاوندیان»، علیه اتاق بازرگانی و به نفع کارگر تصمیم بگیرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی،مدیرروابط عمومی و معاون سرمایه گذاری‌اش را اخراج کرد

"جمشید تقی زاده"در روز پنجم فروردین ماه سالجاری با صدور دو ابلاغ،"نجات امینی"را به جای" محمود شهشهانی پور"، به عنوان معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی و"محمدرضا افشار" را به عنوان سرپرست جدید اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل به جای "حامد شمس" منصوب کرد.

رئیس کمیته حقوقی مجمع عالی نمایندگان کارگری در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دولت در تعیین حداقل دستمزد برای کارگران محافظه کار عمل می کند/ سه ماهه بودن قراردادهای شغلی کارگران به بدنه کارگری ضربه می‌زند

مصطفی خزایی گفت:کاهش انگیره نیرو انسانی موجب ضربه به تولید کشور می شود.

علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر در گفت و گو با «نود اقتصادی»:
دستمزد اسمی 40 درصد از دستمزد واقعی را تشکیل می‌دهد

علیرضا محجوب گفت: بین نرخ های پیشنهادی کارگری و کارفرمایی تفاوت جدی است ولی احتمالا امروز یا فردا به توافق می رسند.

توزیع سبد کالا از امروز کلید می خورد

علی ربیعی بیان کرد: دومین دوره طرح توزیع سبد کالا برای اقشار محروم و آسیب‌پذیر تحت پوشش نهادهای حمایتی (بهزیستی و کمیته امداد) و سایر اقشار شناسایی شده به طور همزمان در سراسر کشور از امروز 24 اسفند ماه آغاز می‌شود.

فارغ التحصیل اقتصاد از دانشگاه بیرمنگام انگلستان:
استیضاح ربیعی زیرسوال است/ احتمالا وزیر در بده بستان‌های پشت پرده با نمایندگان نتوانسته رضایت آنها را جلب کند!

از نظر من این استیضاح زیر سوال است چون همین نمایندگان هفت‌ماه پیش به وزیر رای داده‌اند و ارزیابی عملکرد در این زمان کم، سوال‌برانگیز است.

عضو هیات‌مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی:
دولت خواست خود را به کارگران و کارفرمایان دیکته می‌کند/ تا زمانی که سیاستهای ضد کارگری دولت ادامه داشته باشد در جلسات شورای عالی دستمزد شرکت نمی‌کنیم

علی‌اکبر عیوض‌لو گفت: دولت به جای کاشت بذر امید در بین مردم بیشتر یاس و ناامیدی را ترویج داده و ادامه اقدامات فعلی باعث نابودی تولید در کشور خواهد شد.

نمی توان به تنهایی افزایش اشتغال در کشور را به شرایط آرمانی رساند

احمد مشیریان افزود:نباید نواقص در اجرا نشدن بعضی از طرح ها اشتغالزا را فقط به گردن این نهاد انداخت.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران:
هزینه سبد معیشت خانوار چهار نفره کارگری در ماه سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است/ تورم نباید ملاک افزایش دستمزدها باشد

ابوی گفت: شورای عالی کار قبل از تعیین رقم مزد، واقعیتهای زندگی کارگران را ببینند و قدرت خرید آنها را در نظر بگیرد.

یک اقتصاددان در گفتگو با «نود اقتصادی»:
ایجاد شغل بر کاهش تورم اولویت دارد/ اگر اشتغال نباشد مردم قدرت خرید ندارند/ معلوم نیست دولتمردان چه تصوری از تورم و رکود دارند

عبدی گفت: اگر اشتغال نباشد مردم قدرت خرید ندارند و حتی تورم هم به صفر برسد معضل جامعه حل نخواهد شد.اشتغال بر تورم اولویت دارد.

واردات ۹ میلیون تن کالای اساسی در ۱۸۰ روز به کشور
انبارهای دولتی در حال پر شدن کالا


پربیننده