یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۱۵:۲۰ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس فناوری

اینترنت پرسرعت (ADSL) تهران فردا مختل می شود

اینترنت پرسرعت (ADSL) تهران فردا مختل می شود

تعداد مشترک پهن باند ثابت کشور تا پایان شهریورماه امسال در حالی به 10 میلیون و 490 هزار و 118مشترک رسیده که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال 9 میلیون و 408 هزار و 23 مشترک بوده است.

انتصاب عجیب در هلدینگ بزرگ مخابراتی کشور
گزارش اختصاصی «نود اقتصادی»؛ بذرافشان بی سر و صدا از صنعت غذا به مخابرات پیوست

انتصاب عجیب در هلدینگ بزرگ مخابراتی کشور

شنیده شده حسین بذر افشان، یکی از اعضای هیات مدیره انجمن بین‌المللی مدیران ایرانی بوده است، انجمنی که نطفه آن در سال 84 در کشور کانادا و با هدف ایجاد شبکه‌ای از مدیران حوزه اقتصاد و با همکاری ایرانیان مقیم خارج کشور بسته شد که تا همین چندی پیش هم مقر مرکزی آن در شهر تورنتوی کانادا بوده است


اینترنت پرسرعت (ADSL) تهران فردا مختل می شود

تعداد مشترک پهن باند ثابت کشور تا پایان شهریورماه امسال در حالی به 10 میلیون و 490 هزار و 118مشترک رسیده که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال 9 میلیون و 408 هزار و 23 مشترک بوده است.

گزارش اختصاصی «نود اقتصادی»؛ بذرافشان بی سر و صدا از صنعت غذا به مخابرات پیوست
انتصاب عجیب در هلدینگ بزرگ مخابراتی کشور

شنیده شده حسین بذر افشان، یکی از اعضای هیات مدیره انجمن بین‌المللی مدیران ایرانی بوده است، انجمنی که نطفه آن در سال 84 در کشور کانادا و با هدف ایجاد شبکه‌ای از مدیران حوزه اقتصاد و با همکاری ایرانیان مقیم خارج کشور بسته شد که تا همین چندی پیش هم مقر مرکزی آن در شهر تورنتوی کانادا بوده است

180 صندوق بیمه ای کشور مشخص نیست چه نیازی را برطرف می کند

رضا باقری اصل گفت: اکنون 49درصد فعالیت دولت به صدور مجوزها و اعتبارسنجی اختصاص دارد درحالی که می توان با الکترونیک کردن و لحاظ کردن معماری صحیح سازمانی این روند را متوقف کرد.

قرارداد سابق خرید اینترنت حجمی تا زمان پایان اعتبار دارد

داوود زارعیان ادامه داد:پس از پایان زمان قراردادهای سابق این شرکت مشترکان می توانند در باره نوع اینترنتی که نیاز دارند تصمیم گرفته و براساس آن عمل کنند و اینترنتی را که بیشتر برای آنها کاربرد دارد، انتخاب کنند.

واردات گوشی تلفن همراه به 2 برابر افزایش یافت

در یک ماه گذشته تعداد 380 هزار دستگاه انواع گوشی تلفن همراه با ثبت IMEI در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک وارد کشور شد؛ ارزش این تعداد گوشی تلفن همراه وارداتی 50 میلیون دلار بود.

تعرفه‌های جدید اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات اعلام شد

«محمدرضا بیدخام» گفت: تعرفه‌های جدید در حوزه دسترسی ارتباطات ثابت در راستای اجرای مصوبه 266 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و در راستای بهبود کیفیت خدمات عرضه شده باتوجه به نیاز مشتریان، طراحی و با بررسی های کارشناسی تدوین شده که متعاقبا اجرایی خواهد شد.

وضعیت دولت الکترونیک در کشور مطلوب نیست / مرحله دوم طرح رجیستری از چهاردهم آذر ماه آغاز می شود

آذری جهرمی افزود: مرحله دوم طرح رجیستری از چهاردهم آذر ماه آغاز می شود و در این مرحله گوشی ها و تبلت های تولید اپل که غیر قانونی وارد کشور شوند، مشمول اجرای طرح خواهند شد.

انحصار مخابرات در فروش اینترنت رفع شد

محمد جواد آذری جهرمی در صفحه توئیتر خود نوشت:پیشتر مشترکان این خطوط تنها قابلیت دریافت سرویس از مخابرات ایران را داشتند و اکنون امکان ارائه سرویس برای سایر شرکتها نیز فراهم شده است.

قیمت هر گیگ اضافه در تعرفه جدید اینترنت ٢ هزار تومان شد

درصورت فروش حجم اضافه، سقف تعرفه هر گیگابایت ترافیک بین­ الملل، بیست هزار (20000) ریال تعیین می­ شود که ارایه ­کننده خدمت موظف است تا نسبت به اعمال سقف تعرفه ترافیک داخلی، به میزان پنجاه درصد(50%) سقف تعرفه ترافیک بین­الملل اقدام کند.

تلفن پنج مرکز مخابرات تهران فردا مختل می شود

بر اساس آمارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تلفن های ثابت دایری کشور تا پایان خردادماه امسال به 30 میلیون و 590 هزار و 323 شماره رسید. این رقم تا پایان پارسال 30 میلیون و 506 هزار و 633 شماره بود.

استفاده ازمحتوای خارجی در اینترنت مستلزم صرف هزینه بیشتر است

رسول سراییان از تقسیم شدن ترافیک اینترنت به سه بخش استانی، ملی و بین المللی خبرداد و خاطرنشان ساخت:اینترنت استانی ارزان ترین نرخ را به همراه خواهد داشت.

یک میلیون و ۱۴۱ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه راهی بازار پایتخت شد

صادرات گوشی تلفن همراه از ایران به خارج از کشور نیز در شش ماه ابتدای سال 2 میلیون و 607 هزار دلار بود و عراق و امارات متحده عربی کشورهای هدف صادراتی گوشی تلفن همراه بوده اند.

نرخ جدید اینترنت غیرحجمی ثابت از 10 آذر اعمال می شود

محمد جواد آذری جهرمی نوشت: تعرفه سرویس های غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) بنا شده و سقف مصرف منصفانه در بین 18 شرکت فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد.

ارتباطات ماهواره ای مناطق زلزله زده برقرار است

به دنبال وقوع زلزله در مناطق غربی کشور سازمان فضایی ایران با برقراری ارتباط ماهواره ای از طریق ماهواره ایرانست 21 و هماهنگی های لازم با سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، پهنای باند ماهواره ای در اختیار این سازمان قرار گرفته است.

ایران قربانی حمله های سایبری بوده/ 10 هزار نیروی متخصص سایبری تربیت می شود

محمدجواد آذری جهرمی گفت:پیش از این به عنوان هدیه به مهمانان خارجی صنایع دستی و تابلوهای نفیس اهدا می کردیم اما از این پس به جای این هدایا، تجهیزات ساخت داخل از جمله تبلت ایرانی هدیه کنیم.

تعرفه رومینگ همراه اول زایران اربعین کاهش یافت

پیش از این، با تخفیف ویژه تعرفه هر دقیقه مکالمه با ایران 1200 تومان، دریافت مکالمه دقیقه ای1000 تومان، مکالمه داخلی عراق دقیقه ای 800 تومان، ارسال پیامک 500 تومان و هر مگابایت اینترنت همراه 800 تومان بود.

انتقال سرورهای تلگرام به داخل ایران داستان قدیمی است

محمدجواد آذری جهرمی گفت: همه کشورها با چارچوب ها و تهدیدات فضای مجازی درگیر هستند و پالایش در همه کشورها وجود دارد با این تفاوت که نوع نگاه ها فرق می کند بنابراین باید واقعیت های این فضا را بپذیریم و برای آن برنامه ریزی کنیم که البته این خواسته عمومی است.

تعرفه تماس با کشورهای مختلف دنیا + جزئیات/ مکالمه با زائران اربعین در عراق گرانتر از مکالمه با آمریکا!

مقایسه هزینه مکالمه تلفنی با زوار اربعین نسبت به تماس با سایر کشورها نشان از اختلاف حدود 13 برابری قیمت دارد که با سیاست کاهش هزینه‌های سفر به عتبات در بازه اربعین متناقض است.

3700 جایگاه سوخت صاحب فناوری های جدید ارتباطی می شوند

رسول سراییان توضیح داد: تمامی مراکز سوخت کشور به مرکز داده متصل هستند اما فناوری فعلی دیگر پاسخگوی نیاز جایگاه های سوخت نیست و از این رو نیاز به ارتقاء فناوری ضروری شده است.

پنج درصد کل گوشی های موبایل به صورت رسمی وارد می شود

محمدجواد آذری جهرمی به وجود بازار 6 میلیارد دلاری گوشی که در کشور به صورت سالانه اشاره کرد و افزود:پنج درصد این گوشی ها به صورت رسمی واردکشور می شود که نشان دهنده وضعیت اسفناک قاچاق در کشور است.

سرعت و رشد توسعه الکترونیک در ایران منطقی نیست/ 80 درصد کسب و کارهای آی تی در تهران است

امیر شجاعان گفت: تا سال 2020 بیش از 50 میلیارد شی برای کنترل از راه دور به اینترنت اشیا مجهز می شود که توسعه این مسیر در ایران باید گسترش یاید.

یک کارشناس فناوری ارتباطات و توسعه‌دهنده وب مطرح کرد:
دایره تحریمهای حوزه فناوری اطلاعات در دوران پسابرجام تنگ‌تر شد/ گلابی‌های برجام در حوزه ارتباطات کرم انداخته‌اند!

کاشی گفت: گلابی‌های برجام در حوزه ارتباطات کرم انداخته‌اند و پس از این توافق نه تنها ارتباط ایران با کشورهای صاحب فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی بهتر نشده بلکه هر روز دایره تحریم‌های ایران در این حوزه تنگ‌تر و تنگ‌تر می‌شود.

طراحی و پرتاب پنج ماهواره دانشگاهی در دستور کار قرار گرفت/ ماهواره مشترک عرب ست تأمین پهنای باند مخابراتی ایران را برعهده دارد

محسن بهرامی از تلاش برای تدوین برنامه ای جدید برای ماهواره مصباح ایران خبر داد و گفت: همه تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا پایان امسال درباره این ماهواره که فناوری خوبی داشت، به نتیجه ای مطلوب دست یابیم.

ارسال پیامک تبلیغاتی ساماندهی می شود

فلاح جوشقانی درباره پیامک های تبلیغاتی که از سوی دارندگان کسب و کارهای جدید ارسال می‌شود، گفت: موضوع کسب و کارهای نو و شیوه تبلیغات پیامکی آنها در رگولاتوری در حال بررسی است تا سامانه‌ای برای این بخش طراحی شود.

توسعه نیافتن نسل چهارم تلفن همراه به دلیل انحصار توسعه فیبر نوری است

محمدجواد آذری جهرمی یکی از مشکلات در این باره را نصب سایت های تلفن همراه دانست و اضافه کرد: نصب این سایت ها با مخالفت مردم به دلیل نگرانی از تشعشعات همراه است.

دادستانی محدودیت هایی برای تپسی و اسنپ اعمال نکرده است

محمد جواد آذری جهرمی گفت: موضوعی هم که در استان البرز و شهر کرج رخ داده، این بود که شکایتی از سوی شهرداری کرج درباره این نرم افزارها (اپلیکیشن) به دادستانی ارسال شده است

ورود بخش خصوصی بر حجم بازار خدمات پستی می افزاید

برات قنبری، پست را دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی دانست و خواستار کاهش هزینه ها، افزایش سرعت و ارایه خدمات با کیفیت در شبکه پستی شد.

دو مدیر در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تغییر کردند

وزیر ارتباطات رئیس کمیته پدافند غیر عامل و رئیس مرکز حراست این وزارتخانه را منصوب کرد.

مشکل خطوط تلفن‌های همراه و ثابت 36 هزار روستارفع می‌شود

محمد جواد آذری جهرمی بیان کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد شغل در بخش فناوری اطلاعات ایجاد سه تا پنج شرکت ایرانی در بازارهای بین المللی است.

امضای وزیر ارتباطات در پای تمبر شهید مدافع حرم محسن حججی

مراسم تودیع واعظی و معارفه آذری جهرمی برگزار شد.

درِگوشی مردم با «نود اقتصادی»؛
تجمع ساکنان پروژه‌های تعاونی مسکن مخابرات!

تجمع ساکنین پروژه‌های تعاونی مسکن مخابرات به علت عدم انجام تعهدات از پیش تعیین شده، مقابل اداره برق غرب تهران و شرکت مخابرات برگزار شد.

یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:
واعظی با تاخیر در اجرای طرح رجیستری 2000 میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضرر زد/ شاید آذری جهرمی هم این طرح را اجرا نکند

دهقانی‌نیا گفت: تعویق اجرای قانون رجیستری از سال 94 تاکنون ضرر 2000 میلیاردی را به کشور تحمیل کرده است.

«نود اقتصادی» خبر می‌دهد؛
در صورت تعویض، تا 20 روز نمیتوانید سیم کارت خود را بفروشید

درصورت تعویض سیمکارت قدیمی و اخذ سیمکارت نو، با امضای یک صلح نامه بین طرفین واخذ نیمی از بهای سیم کارت فروخته شده، سند به طرف مقابل تا 20 روز دیگر منتقل شده و نیمی از بهای باقی مانده هم همان 20 روز دیگر قابل وصول است.

داده ورزی سداد برای سال مالی 95 سودی ناچیز خواهد داشت

فرامرز خالقی،درباره سهم اندک داده ورزی سداد در تعداد تراکنش های خدمات فروشگاهی،تصریح کرد که درحال حاضر بازار pos اشباع شده و ادامه داد که بسیاری از ابزارهای ما در سازمان هایی قراردارند که روزهای پنج شنبه و جمعه تعطیل هستند.

پاس گل واعظی به دلالان موبایل
وزیر ارتباطات با تاخیر انداختن در اجرای طرح رجیستری موبایل، قاچاقچیان را خوشحال کرد!

محمود واعظی وزیر ارتباطات در حالی خبر از تعویق سه ماهه اجرای طرح رجیستری گوشی موبایل داد که این موضوع حکم پاس گل برای قاچاقچیان این کالا را دارد.

تمرکز دولت بر روی کسب کار الکترونیک خواهد بود/پهنای باند بین الملل بر اساس شمار کاربران افزایش می یابد

محمود واعظی افزود:توسعه شبکه ملی اطلاعات و افزایش پهنای باند اینترنت داخل با اولویت کسب و کارهای الکترونیک صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت آسیاتک در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دلیل از دسترس خارج شدن سایت‌های خبری تحت پوشش آسیا تک قطعی برق بود

مدیرعامل شرکت آسیاتک، خبر داد که دلیل قطعی در شبکه اینترنت این شرکت و برخی از سایت‌های خبری ناشی از قطعی پست انتقال برق به آسیاتک بوده است.

وزیر ارتباطات:
تعرفه اینترنت سایت‌های داخلی نصف می‌شود

محمود واعظی گفت: تا دو هفته آینده تمامی سایت‌هایی که از سرورهای داخلی استفاده می‌کنند از کاهش 50 درصدی تعرفه اینترنت بهره مند خواهند شد و این موضوع در مراسم راه اندازی فاز سوم شبکه ملی اطلاعات اعلام می‌شود.

واعظی:
اپراتورها برای عید فطر بسته‌های اینترنتی جدید ارائه می‌کنند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: از طریق رگولاتوری با اپراتورها هماهنگ شده است به مناسبت عید فطر بسته های اینترنتی ارائه کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
تعرفه های اینترنتی برای تولید داخلی نصف شد

محمود واعظی گفت: اکنون همه کسانی که از ترافیک و از محتوای داخل استفاده می کنند اگر بسته ای نباشد 50 درصد کاهش دارد و اگر هم بسته ای باشد خیلی کمتر می شود ،کاهش ها بیشتر شده است.

دکتر میثم موسایی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با «نود اقتصادی» + فیلم
گرانی 50 درصدی بنزین تبعات خطرناکی بر زندگی مردم دارد


پربیننده