شنبه پنجم خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲:۵۲:۲۵ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس سایر

وزارت امورخارجه دنبال صادرکننده است/ حضور ایران در بازارهای صادراتی مداوم نیست / اقتصاد دولتی راه به جایی نمی برد

وزارت امورخارجه دنبال صادرکننده است/ حضور ایران در بازارهای صادراتی مداوم نیست / اقتصاد دولتی راه به جایی نمی برد

غلامرضا انصاری،با برشمردن مشکلات ایران در حوزه صادرات غیرنفتی افزود: تداوم نداشتن در بازارها، یکی از مشکلات عمده صادرات ایران است.

راه‌های ناایمن در زمان انتخابات افتتاح می‌شوند!/ برای کشته نشدن هر فرد درجاده ها 500 میلیون تومان لازم است

راه‌های ناایمن در زمان انتخابات افتتاح می‌شوند!/ برای کشته نشدن هر فرد درجاده ها 500 میلیون تومان لازم است

سردار محمدحسین حمیدی با اشاره به اینکه 60 تا 70 درصد از کشته‌ها در مسیرهای کویری به دلیل واژگون شدن خودروها است گفت: اکثر جاده‌های کشور به دلیل نداشتن شیب مناسب و استاندارد باعث واژگونی خودروهای کشور می‌شود.


چرا لجستیک دراقتصاد کشور جدی گرفته نمی شود؟

لجستیک امروز یکی از ستون های اصلی توسعه در جهان شناخته می شود و سیاستگذاران در کشورهای توسعه یافته و البته اقتصاد های نوظهور به لجستیک پایدار به عنوان یک محرک مطمئن نگاه ویژه ای در اقتصاد دارند.

وزارت امورخارجه دنبال صادرکننده است/ حضور ایران در بازارهای صادراتی مداوم نیست / اقتصاد دولتی راه به جایی نمی برد

غلامرضا انصاری،با برشمردن مشکلات ایران در حوزه صادرات غیرنفتی افزود: تداوم نداشتن در بازارها، یکی از مشکلات عمده صادرات ایران است.

جهانگیری معاون اول رئیس جمهور:
رونق اقتصادی آغاز شده و به همه اهدافمان در برجام رسیدیم/ دنیا عاشق کار کردن با ایران شده/ هجوم شرکتهای غربی به ایران آغاز شده است

معاون اول رئیس جمهور گفت: رونق اقتصادی آغاز شده و به همه اهدافمان در برجام رسیدیم، دنیا عاشق کار کردن با ایران شده و هجوم شرکتهای غربی به ایران آغاز شده است.

راه‌های ناایمن در زمان انتخابات افتتاح می‌شوند!/ برای کشته نشدن هر فرد درجاده ها 500 میلیون تومان لازم است

سردار محمدحسین حمیدی با اشاره به اینکه 60 تا 70 درصد از کشته‌ها در مسیرهای کویری به دلیل واژگون شدن خودروها است گفت: اکثر جاده‌های کشور به دلیل نداشتن شیب مناسب و استاندارد باعث واژگونی خودروهای کشور می‌شود.

رقم زکات به 3600 میلیارد ریال رسید

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی در نشست شورای زکات استان قزوین افزود: زکات برای محرومان و مستضعفان هزینه می شود و گره گشای زندگی آنان است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
درآمد هزار و 900 میلیاردتومانی دولت از کارت ملی هوشمند

بررسی‌های «نود اقتصادی» نشان می‌دهد که با اتمام صدور کارت هوشمند ملی برای تمام ایرانیان مشمول این طرح، درآمدی در محدوده 1900 میلیارد تومان برای دولت به دنبال خواهد داشت.

بهرامی ارض اقدس به شورای رقابت پیوست

شورای رقابت برمبنای ماده ۵۳ قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، وظیفه نظارت بر بازار و جلوگیری از ایجاد انحصار را عهده دار است.

ارائه 4 هزار دستگاه کارتخوان به ناشران نمایشگاه کتاب پایتخت

اکرمی با تشریح نحوه دریافت بن کارت‌های خرید سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: این بن کارت‌ها صرفاً ویژه دانشجویان،اساتید مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی صادر می‌شود.

تاکسیرانی برخورد خوبی با استارت آپ ها نداشت/ تلگرام بر سر ما بلا آورد!

سورنا ستاری افزود: در صورتی که از استارت آپ ها حمایت مالی نشود این شرکت ها رشد نمی کند و ما باید از این شرکت ها حمایت کنیم.

300 هزار شغل در روستاهای کشور ایجاد می شود

سید ابوالفضل رضوی پیش بینی اشتغال سالانه از محل اعتبارات قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری در برنامه ششم توسعه را 384هزار شغل دانست.

فیلم/ مدیرعامل شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی در گفتگو با «نود اقتصادی»: هرسال عید نوروز به دلیل سفر ایرانی‌ها به ترکیه، 250 هزار نفر از هموطنانمان شغلشان را از دست می‌دهند

دیانی گفت: هرسال عید نوروز به دلیل سفر ایرانی‌ها به ترکیه، 250 هزار نفر از هموطنانمان شغلشان را از دست می‌دهند.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
میراث فرهنگی یکماه است معاون سرمایه‌گذاری ندارد!

با گذشت حدود یکماه از رفتن اوحدی به سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، نام و تصویر اوحدی از معاونت سرمایه گذاری در پورتال رسمی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حذف نشده است!

غارت خانواده شهدا توسط بنیاد شهید در روز روشن

بنیاد شهید و امور ایثارگران با به تاخیر انداختن پرداخت بازنشستگی خانواده شهدا برای چندین سال و تسویه با نرخ های ثابت بدون تنزیل با تورم عملا در حال غارت این قشر است.

ساخت وساز برای یک ماه درپایتخت ممنوع شد

مهدی حجت افزود: این ممنوعیت شامل فعالیت های عمرانی داخل ساختمان (به شرط نداشتن مزاحمت برای همسایگان) نمی شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در گفتگو با «نود اقتصادی»:
پیش‌ ثبت‌نام کارت هوشمند ملی در سال 97 هم امکانپذیر شد/ فعال‌کردن گزینه نام مادر در پیش‌ ثبت‌نام کارت هوشمند ملی ربطی به سند 2030 ندارد

ابوترابی از اینکه برخی رسانه‌ها نسبت به فعال کردن گزینه مشخصات مادر در مرحله پیش ثبت نام بداخلاقی رسانه ای کرده‌اند ابراز تاسف کرد و پرکردن مشخصات مادر را فقط در راستای تسهیل در امور و کاهش بار ترافیک کاری برای متقاضیان کارت هوشمند ملی دانست و گفت فعال کردن گزینه نام و مشخصات مادر ربطی به سند 2030 ندارد.

واحدهای متخلف ظرف مدت 12 ساعت پلمپ می شوند/ قیمت آجیل و خشکبار شب عید افزایش نمی یابد

مصطفی احمدی، با تاکید بر اینکه آجیل و خشکبار به دلیل رتبه بندی کیفیت نرخ مصوبی ندارد، افزود: محصول آجیل و خشکبار کشور تامین است و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم.

کاهش درآمد پایداریکی از چالش‌ های بزرگ کلانشهرها است

حیدر اسکندپور با بیان اینکه با اتکا به روش‌های منسوخ گذشته و درآمدهای ناپایدار شهری نمی‌توان کلان شهرها را اداره کرد، افزود: بانک شهر به عنوان بانک تخصصی در حوزه شهری در افزایش درآمدهای پایدار برای شهرها و همچنین رونق اقتصاد شهری بسیار تاثیرگذار بوده است.

تقاضای استیضاح دو وزیر اعلام وصول شد

اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت اعلام کرد: تقاضای استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی نامه شماره د/72/10/9346 مورخ 13 اسفند 96 کمیسیون اجتماعی پس از بررسی های لازم مطابق ماده 223 آیین نامه داخلی مجلس با تعداد 24 امضا تقدیم هیات رییسه شده است که اعلام وصول می شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در گفتگو با «نود اقتصادی»:
فقط پیش ثبت نام کنید، مهلت برای دریافت کارت هوشمند ملی تا خرداد 97 تمدید شد/ مردم نگران نباشند

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور خبر داده است که در راستای تسهیل در امر پیش ثبت نام مردم برای دریافت کارت هوشمند ملی، سامانه جدیدی ایجاد شده و نوسانات آن نیز ظرف امروز و فردا برطرف خواهد شد و از شنبه مردم می‌توانند پیش ثبت نام خود را انجام دهند.

مدارس دولتی از پرداخت هزینه آب، برق و گاز معاف شدند

براساس این مصوبه، سقف الگوی مصرف در دستورالعملی که وزارتخانه های نیرو، نفت و آموزش و پرورش تدوین می کنند، اجرا می شود.

درآمد شهرداری‌ها به صورت قطره چکانی جمع آوری می‌شود

سقائیان‌نژاد تصریح کرد:نظام بانکی، بالاترین سطح سرمایه گذاری بانکی در حوزه حمل و نقل عمومی شهرها به ویژه در حمل و نقل ریلی را انجام داده که بسیار حائز اهمیت است.

25 میلیارد مترمکعب ازمخازن آبی کشور توسط قرارگاه ساخته شد

سردار عبادالله عبداللهی خاطرنشان کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در 10 عرصه کشور تلاش می کند و اگر این حضور قرارگاه نبود، امروز مشکلات زیادی در حوزه های مختلف داشتیم.

همه روستاهای ایران به اینترنت پرسرعت مجهز می شوند

سید ابوالفضل رضوی از تلاش برای برطرف کردن نقطه های کور که امکان برقراری تماس را غیر ممکن می سازد خبر داد و گفت که دفاتر «آی.سی.تی» روستایی که با مشکلاتی دست به گیربان هستند، به زودی مرتفع خواهد شد.

«نود اقتصادی» در گزارشی بررسی کرد + جدول
حضور متحصنین مجلس ششم در پست‌های مدیریتی دولت روحانی!

همان نمایندگانی که در اعتراض به نظارت استصوابی شورای نگهبان و رد صلاحیت برخی چهره های تندروی موجود درمجلس ششم ،دست به تحصنی 28 روزه زده و جدای از آن هم مردم را به تحریم انتخابات مجلس هفتم شورای اسلامی دعوت کرده اند.

مدیریت شهری کشور به یک بانک تخصصی نیازمند است

کولیوند گفت: بانک شهر اکنون توانسته با کمک حمایت های شهروندان و توان نیروهای جوان ، متعهد و متخصص خود به عنوان پشتوانه ای محکم برای مدیریت شهرهای مختلف کشور باشد.

آتش سوزی جنگل ها درکشور 20 درصد افزایش یافت

علی تیموری، افزود: سازمان حفاظت محیط زیست از چهار سال گذشته یعنی سال های 93، 94، 95 و 96 برنامه های خوبی را برای کاهش آتش سوزی در جنگل ها آغاز کرده است.

ناهماهنگی عوامل پروازی باعث سرگردانی مردم درفرودگاه امام (ره) شد

ناصر سراج در حاشیه بازدید از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره ) افزود: در مجموع حق با مردم است اما ناهماهنگی ها عوامل پروازی باعث سرگردانی مردم در 2 و یا سه روز گذشته در فرودگاه های مهرآباد و امام (ره) شد.

آموزش و پرورش از حذف پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان انتقاد کرد

در متن نامه سید محمد بطحائی آمده است:یکی از مشکلاتی که همواره برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان کشور وجود داشته، تاخیرهای قابل توجه در پرداخت بوده که این امر همواره مورد اعتراض آنان قرار داشته است و احساس تبعیض وتفاوت در نحوه و زمان دریافت پاداش پایان خدمت همواره خاطر جامعه شریف معلمان کشور را مکدر می سازد.

گرسنگی درجهان رو به فزونی گذاشت/ تعداد گرسنگان فعلی؛ 815 میلیون نفر

وضعیت امنیت غذایی و تغذیه جهان 2017» که به تازگی منتشر شده، عامل افزایش شمار گرسنگان در جهان به قحطی در جنوب سودان و افزایش خطر بروز قحطی در سومالی، یمن و شمال شرق نیجریه نسبت داده شده است و تنش های سیاسی نیز همچنان عامل اصلی این قحطی هاست.

90 هزار تاکسی نوسازی می شوند

علیرضا قنادان افزود: برنامه نوسازی 90 هزار خودرو در دستور کار است، براین اساس خودروهایی که 10 سال به بالا هستند می توانند از وام 20 میلیون تومانی با کارمزد 18 درصد استفاده کنند که روی خودروی اسقاطشان هم اگر سواری باشد 5 میلیون و روی ون 10 میلیون تومان پرداخت می شود.

مجلس بهانه معافیت انشعابات آب و برق مددجویان کمیته امداد را از مجری بگیرند

سید پرویز فتاح گفت که در قانون برنامه ششم توسعه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از هزینه‌های انشعاب آب، فاضلاب، برق و گاز برای واحدهای مسکونی اختصاص یافته به آنان براساس الگوی مصرف، فقط برای یک بار معاف هستند.

جامعه تحمل شوک همزمان قطع یارانه و گرانی حامل های انرژی را ندارد

عبدالرضا مصری گفت:اینکه یارانه حدود 35 میلیون نفر قطع شود و علاوه بر آن قیمت حامل های انرژی نیز با افزایش روبرو می شود،البته می توان از اشخاصی که مصرف بالاتری دارند هزینه بیشتری اخذ کرد.

سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت بزودی اجرایی می شود

جمشید انصاری افزود که دولت در لایحه بودجه پیشنهاد داده که متوسط 10 درصد افزایش حقوق داشته باشدکه مجلس نیز تایید کرده اماقیدی گذاشته که این میزان بین 10 درصد بصورت پلکانی به سمت پایین تا حقوق های 5 میلیون تومانی باشد.

حقوق مقامات در سال 97 افزایش نمی یابد

فاطمه ذوالقدر ادامه داد: رییسان سه قوه، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی ، وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضا شورای نگهبان، معاونین رئیس جمهور ، استانداران و سفرا ، معاونین وزرا مشمول این مصوبه می‌شوند.

روادید اتباع 180 کشور در فرودگاه قشم صادر می شود/ ظرفیت های بی بدیل قشم برای 80 درصد هموطنان ناشناخته است

حسن قشقاوی به راه اندازی 10 دفتر صدور الکترونیکی روادید فرودگاهی در سطح کشور اشاره و تصریح کرد: مسافران خارجی می توانند بدون مراجعه به سفارتخانه و کنسول گری های ایران در خارج کشور نسبت به دریافت روادیدهای خود اقدام کنند.

عوارض خروج از کشور ۲۲۰ هزار تومان شد

علی اصغر یوسف نژاد، در تشریح نشست صبح امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 از مصوبه کمیسیون متبوعش درباره عوارض خروج از کشور خبر داد و گفت: عوارض خروج از کشور برای سفرهای غیرعتبات عالیات 220هزار تومان تعیین شد، که دقیقا همانند مصوبه دولت است .

شهرداری تهران110 هزار میلیارد ریال تراکم فروشی کرد/ساختمان جدید پلاسکو سال 99 به بهر برداری می رسد

مهدی حجت یادآور شد: مجوز ساختمان های بلندمرتبه در کوچه های باریک که در دوره گذشته صادر شده باید انجام شود.

تسهیلات 12 هزار میلیارد تومانی تا پایان سال جذب نمی شود

سیدابوالفضل رضوی با بیان اینکه سقف تسهیلات برای هر طرح، 2 میلیارد تومان است، گفت: اگر بیش از آن بود با تصویب کارگروه ملی متشکل از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونت توسعه روستایی اختصاص داده خواهد شد.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور 8000 کارمند شرکت واحد پرداخت نشد

خبرنگار «نود اقتصادی» اطلاع یافته که با وجود بالا بودن سنوات خدمت اغلب کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اما حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور آنها طی سنوات مالی گذشته پرداخت نشده و جالب‌تر اینکه از این بابت ذخیره‌ای هم در حساب‌ها هم منظور نشده است.

100 میلیارد تومان لوازم آرایشی وبهداشتی قاچاق کشف شد

علی اکبر پوراحمد نژاد گفت: هم اکنون 80 درصد لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز کشور وارداتی بوده که بیش از 50 درصد لوازم آرایشی و بهداشتی بازار از طریق قاچاق تأمین می شود.

درخواست دکتر حجت اله عبدالملکی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق از مجمع تشخیص مصلحت نظام؛
جلوی تخلفات دولت در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را بگیرید


حسین صمصامی،‌ اقتصاددان و سرپرست اسبق وزارت اقتصاد در گفتگو با «نود اقتصادی»:
حضور اروپا در برجام سود اقتصادی برای ما ندارد
«نود اقتصادی» رزومه کاری فرهاد زرگری را بررسی کرد؛
یک بنگاه بزرگ اقتصادی کشور به یک پزشک رسید/ رئیس سابق ایفیک با فشار وزارت اقتصاد مدیرعامل سرمایه‌گذاری ملی شد
تحلیل سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی از خروج توتال از ایران:
خودمان هم می‌توانیم جایگزین توتال شویم/ رفتن توتال چندان مهم و حیاتی نیست/ رفتن آنها بیشتر به عنوان سنبل خروج یک شرکت بزرگ غربی از ایران مهم است

پربیننده