یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۱۴:۱۹ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس سایر

70 هزار میلیاردریال برای محرومیت زدایی دراختیارکمیته امداد قرار می گیرد

70 هزار میلیاردریال برای محرومیت زدایی دراختیارکمیته امداد قرار می گیرد

پرویز فتاح گفت: امسال تسهیلات مصوب در بودجه کل کشور برای ایجاد اشتغال مددجویان حدود 30 هزار میلیارد ریال شامل 21 هزار میلیارد سهم کمیته امداد و 9 هزار میلیارد ریال سهم سازمان بهزیستی بوده است.

بازار ساخت وسازهیچ جذابیتی برای سرمایه گذاران ندارد

بازار ساخت وسازهیچ جذابیتی برای سرمایه گذاران ندارد

بهادری تصریح کرد: بسیاری از بازار ها از جمله طلا وسکه باعث هدایت سرمایه های سرمایه گذاران در این بخش شده، چرا که باعث افزایش نرخ تورم تا 50 درصد خواهد شد .


70 هزار میلیاردریال برای محرومیت زدایی دراختیارکمیته امداد قرار می گیرد

پرویز فتاح گفت: امسال تسهیلات مصوب در بودجه کل کشور برای ایجاد اشتغال مددجویان حدود 30 هزار میلیارد ریال شامل 21 هزار میلیارد سهم کمیته امداد و 9 هزار میلیارد ریال سهم سازمان بهزیستی بوده است.

بازار ساخت وسازهیچ جذابیتی برای سرمایه گذاران ندارد

بهادری تصریح کرد: بسیاری از بازار ها از جمله طلا وسکه باعث هدایت سرمایه های سرمایه گذاران در این بخش شده، چرا که باعث افزایش نرخ تورم تا 50 درصد خواهد شد .

۵ هزار خودروی لوکس به کشور قاچاق شده است

امیر خجسته گفت: در حال حاضر 70 تا 90 درصد قاچاق کالا از طریق مبادی رسمی است ولی کسی پاسخگو نیست،درحالی که 3300 کانتینر کالا در یک روز وارد کشور شده اما وزارت اقتصاد عنوان می کند که یک کانتینر نیز وارد نشده است که باید بگویم آنها در جریان نیستند.

محدودیت های بانکی برای اتباع ایرانی مرتفع می شود

دراین اطلاعیه آمده:رویه اداری ابلاغ دستورالعمل فوق از سوی شعب مرکزی بانک ها به سایر شعب زمانبر خواهد بود و افتتاح مجدد حساب برای هموطنانی که حساب بانکی آنها مسدود شده است در دست پیگیری است.

واگذاری سازمان مرکزی تعاون روستایی بر مبنای اصل ۴۴ است

لذا عدم واگذاری سازمان مرکزی تعاون روستایی به بخش خصوصی با اهداف و سیاست های قانون اجرای سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی مغایر است.

ریل گذاری راه آهن همدان - تهران بزودی تکمیل می شود

محمد ناصر نیکبخت با بیان اینکه برای اجرای این طرح 2 هزار میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی می‌شود، افزود: ریل گذاری مسیر همدان - تهران تا اواخر آذر به پایان می رسد و مردم همدان می‌توانند برای سفر به پایتخت از قطار استفاده کنند.

عضو هیأت مدیره صندوق بیمه روستاییان و عشایر:
طرح تحول سلامت بیمه‌های درمانی را ورشکست کرد/ طرح بیمه سلامت هزینه درمان را به صورت سرسام‌آوری بالا برد

ایزدخواه گفت: طرح بیمه سلامت هزینه درمان را به صورت سرسام‌آوری بالا برد و موجب ورشکستگی پیش از موعد سازمان بیمه سلامت شد.

باران به نیمه غربی و شمالی کشور رسید/ افت شدید دما در بیشتر مناطق

در ارتفاعات شمال غرب، غرب، استان های جنوب البرز و ساحلی دریای خزر، مرکز و جنوب غرب بارش برف و ورزش باد شدید کولاک برف را به همراه دارد که می تواند سبب لغزندگی جاده ها شود.

تسهیلات 16 هزارمیلیارد تومانی تاثیری در افزایش تولید و اشتغال نداشت

حمید گرمابی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 16 هزارمیلیارد تومان به صنایع متوسط و کوچک تعلق گرفت، گفت: اغلب این واحدهای تولیدی وام‌های عقب افتاده داشته‌اند و تسهیلاتی که دریافت کردند به‌منظور افزایش میزان تولید هزینه نشد و صرف رفع مشکلات موجود آنها از گذشته شد.

ریاست سازمان ملی بهره وری به دبیرکل سابق سندیکای بیمه گران رسید

درکارنامه کاری علی اکبر اولیاء سوابقی چون دبیرکلی سندیکای بیمه گران و معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی هم به چشم می خورد.

رابطه مستقیم سلامت نیروی کار با افزایش بازدهی

در یک مدل می توان با پلکانی کردن خدمات رفاهی و ارائه آن در مقابل عملکردهای امتیاز بندی شده،راهی را برای افزایش بهره وری گشود.

نگرانی یک میلیون و 300 هزار نفر سپرده گذاربرطرف می شود

محمد نهاوندیان خاطر نشان کرد که این موسسات در زمان فعالیت خود در نظام پولی کشور ایجاد اخلال کردند اما از زمان ساماندهی این موسسات، نرخ سود در بازار بین بانکی از 28 درصد به حدود 18 درصد کاهش یافته و حتی در نرخ سود اوراق منتشره از سوی دولت نیز اثر کرده است.

ضوابط بکارگیری نیروهای کارمعین ابلاغ شد

به موجب این بخشنامه به تعداد نیروهای قرارداد کارمعین(مشخص) شاغل در دستگاه اجرایی از مجموع پست‌های بلاتصدی دستگاه بسته خواهد شد و امکان تصدی آنها توسط نیروهای جدیدالاستخدام و یا نیروهای مأمور و انتقالی از سایر دستگاه‌ها، در مدت زمان بسته شدن آنها وجود نخواهد داشت.

سیستم بانکی ایران با استانداردهای بین المللی هماهنگ شده

محمد سعیدی تاکید کرد: ایران به عنوان یکی از کشورهای جاده ابریشم، نقش بسیار استراتژیکی و حیاتی را در اتصال کشورهای مشترک المنافع سی.آی.اس و کشورهای اروپایی به چین از طریق مسیرهای دریایی ریلی و زمینی ایفا می کند.

ساختار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اصلاح شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:همچنین تعیین تکلیفی برای حضور رییس‌جمهور یا نماینده ویژه ایشان در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شد.

لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی به بهارستان رسید

در صورتی که عدم انجام تکالیف مقرر ناشی از غفلت و سهل انگاری باشد مرتکب به یک­ ماه تا شش ماه انفصال از خدمت محکوم خواهد شد. مدیران و کارکنان سایر دستگاه­های حاکمیتی و بخش‏های غیردولتی در صورت عدم انجام تکالیف مقرر در این ماده به استثنای بند (هـ)، به مجازات حبس تعزیری یا جزای نقدی درجه شش محکوم می‏ شوند.

بدهی ها ومطالبات دولت برخلاف دنیا در ایران محرمانه است/ نظام بودجه ریزی به بن بست رسید

رییس دیوان محاسبات کشور یادآور شد: در سال 1391، سه درصد، سال 1392، 16 درصد، سال 1396، 8.7 درصد لایحه بودجه ارایه شده از سوی دولت در مجلس دستخوش تغییر شده است.معمولا پیش بینی درآمدها در لایحه بودجه تحقق پیدا نمی کند اما تحقق هزینه قطعی است.

آیین‌نامه تعیین سقف حق بیمه شخص ثالث و نحوه تخفیف آن ابلاغ شد

چنانچه بیمه‌گذار، بیمه‌گر جدیدی را برای تجدید بیمه شخص ثالث انتخاب نماید، بیمه‌گر جدید موظف است با توجه به سوابق قبلی وی طبق مفاد این آیین نامه، حق‌بیمه مربوط را با اعمال تخفیفات و اضافه نرخ‌های وی محاسبه و دریافت نماید.

قرارگاه خاتم الانبیاء 50 پروژه زیربنایی را پایان امسال تحویل می دهد

عبادالله عبدالهی به عدم تخصیص مناسب سهمیه آب توسط وزارت نیرو اشاره و ابراز امیدواری کرد این موضوع با همکاری مسئولان این وزارتخانه به منظور دستیابی به اهداف مورد نظر برطرف شود.

صندوق ذخیره فرهنگیان دوره پرتنش و چالشی را سپری کرد/ بازگشت مطالبات سرمایه به معنی بازگرداندن این مبالغ به جیب فرهنگیان نیست

مهدی نیکدل با اشاره به سهم هر یک از اعضا از تسهیلات معوق بانک سرمایه گفت: مطالبات بانک سرمایه جزو‌ ‌دارایی سهامداران موسسه نبوده و متعلق به سپرده گذران بانک است که با توجه به تعهد بانک مرکزی، نگرانی خاصی وجود ندارد.

بانک‌ها در اعطای تسهیلات درچارچوب قانون عمل کنند

محمدجعفر منتظری با اشاره به روند طولانی کارشناسی، شناسایی و بازگشت اموال، تصریح کرد: اشکالات کار به کمبود قاضی و نیروی اداری و فضای فیزیکی بر می‌گردد و احیانا اگر این مشکلات رفع شود، فایده آن عاید مردم خواهد شد.

شمار خانوارهای نیازمندکمیته امداد امام 10 درصد کاهش یافت

«پرویز فتاح»افزود: یک میلیون و600 هزار خانوار کشور تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و مستمری دریافت می کنند.

«ماکان حائری فومنی» مدیرکل حوزه نمایندگی ایران در آژانس بین المللی رسانه شد

با حکم «احسان امیری» رئیس دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی رسانه «ماکان حائری فومنی» مدیرکل حوزه نمایندگی ایران در آزانس بین المللی رسانه شد.

برادر ناشناخته اسحاق و مهدی جهانگیری را بشناسید

فرزند اول خانواده اما ابراهیم است. متولد سال ٣٦ و کمتر از یک سال بزرگ‌تر از اسحاق. ابراهیم جهانگیری تا همین دو سال پیش شهرت چندانی نداشت و پیش از سال ٩٢ به ندرت کسی او را می‌شناخت. جزء اولین مدیرانی بود که پس از ریاست‌جمهوری حسن روحانی در استان کرمان پست گرفت.

فرونشست زمین در خیابان "خیام تهران"

ساعاتی پیش زمین در خیابان "خیام تهران" فرونشست و توجه مردم و رهگذاران را به خود جلب کرد.

هدیه علی عراقچی به یلنا گولینا رییس شورای توسعه اقتصادی روسیه

علی عراقچی مدیر امور بین الملل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (IDRO) و خانم یلنا گولینا رییس شورای توسعه اقتصادی روسیه (RTEDC) در مراسمی با حضور «منصور معظمی» رئیس هیات عامل ایدرو و «لوان جاگاریان» سفیر روسیه در ایران تفاهم نامه همکاری در حوزه های فولاد، معدن، نفت و گاز امضا کردند

شهریورماه، زمان پایان مهلت قانونی تسویه باقیمانده اقساط سهام عدالت

در اطلاعیه تاکید شده است: ورود شماره شبای حساب بانکی مشمولان در این سامانه، جهت دریافت سود سهام عدالت تابع این مهلت نیست و مشمولان برای ورود شماره شبای خود همچنان فرصت دارند.

خط و نشان بابک زنجانی در دادگاه!

چهاردهمین جلسه علنی دادگاه همدستان بابک زنجانی برگزار شد.

براساس تحقیق موسسه ایران پل
70 درصد ایرانیان معتقدند که برجام برای آنها فرصت شغلی ایجاد نکرده!/ واردات کالاهای خارجی بعد از برجام بیشتر شده است

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی و لغو تحریم ها موجب دسترسی بهتر به کالاهای خارجی شده اما این توافق منجر به افزایش فرصت های شغلی نشده است.

عکاسی یک کودک از علی ربیعی با موبایل!

مراسم تجلیل از بازنشستگان و مستمری‌ بگیران سازمان تامین اجتماعی به‌مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان،در مجموعه ورزشی فرهنگی نگین برگزار شد.

حرکت زیبای محمدباقر قالیباف در جشن چهارسالگی طنز دکتر سلام

جشن چهارسالگی مجموعه طنز دکتر سلام با حضور چهره‌های سیاسی، فرهنگی اجتماعی و دانشجویان در سالن شهدای هفتم تیر برگزار شد.

حیرت مسعود پزشکیان از گنجینه های موجود در موزه

مسعود پزشکیان،نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از موزه تاریخی بانک ملی بازدید کرد.

در حکمی از سوی پرویز فتاح:
حجت الله عبدالملکی اقتصاددان برجسته و نظریه پرداز اقتصاد مقاومتی معاون اشتغالزایی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی شد

مهندس سید پرویز فتاح، دکتر حجت الله عبدالملکی را به سمت معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد منصوب کرد.

درِگوشی مردم با «نود اقتصادی»؛
چرا حقوق نیروهای مسلح پرداخت نشد؟

از مسئولان بپرسید چرا حقوق نیروهای مسلح یا پرداخت نشده یا برا آنهایی که پرداخت شده، کامل واریز نشده است.

حمله دوباره عیسی کلانتری به خودکفایی در تولیدات کشاورزی
خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی به قیمت از دست دادن محیط زیست به دست آمد/ وزارت نفت نه می‌تواند گازوئیل استاندارد تولید کند نه توانایی واردات گازوئیل استاندارد را دارد

معاون رئیس جمهور گفت: به بهای خودکفایی و افزایش تولید و کاهش وابستگی به خارج محیط زیست را از دست داده‌ایم.

محسن رنانی دوباره روی آنتن تلویزیون آمد
فرصت اختصاصی رسانه ملی به اقتصاددانی که دستاوردهای انقلاب اسلامی را زیرسوال می‌برد/ آیا رئیس صدا و سیما، بر مراکز استانی نظارت می‌کند؟

تریبون رسانه ملی بار دیگر در اختیار محسن رنانی اقتصاددان اصلاح طلبی که در سالهای اخیر مدام بر علیه دستاوردهای انقلاب اسلامی صحبت کرده قرار گرفت.

گزارش «نود اقتصادی»: پاسخ عجیب قاضی زاده هاشمی به اعتراض‌ها درباره تعارض منافعش؛
تلاش وزیر بهداشت روحانی برای مخفی نگه‌داشتن منافعش در حوزه سلامت!

قاضی زاده هاشمی در حالی تلاش کرد با متضاد نشان دادن موضوع دوری از تعارض منافع با شایسته سالاری برای نمایندگان مجلس، پاسخ انتقادات به او درباره تعارض منافع در حوزه سلامت را بدهد که کار مدیریت نظام سلامت، نیازمند تخصص پزشکی نیست و سالهاست بسیاری از کشورهای موفق جهان در حوزه سلامت، وزرای بهداشت «غیرپزشک» دارند.

فیلم:: سرقت از صندوق صدقات!

فیلم زیر ارسالی از سعید حیدری یکی از مخاطیبن نود اقتصادی در خصوص سرقت از صندوق صدقات در خیابان حسن آباد تهران است.

اقتصاددان حامی دولت:
قاضی‌زاده هاشمی برکنار شود رتبه علمی ایران ارتقا پیدا می‌کند!/ او در دوران وزارتش سالانه 50 مقاله ISI نوشته است

اسلامی بیدگلی گفت: این که وزیر پیشنهادی بهداشت سالانه 50 مقاله ISI می‌دهد یعنی اگر وزارت را کنار بگذارد به تنهایی می‌تواند رتبه علمی ایران را ارتقا دهد.

درباره دستمزد ناچیز وزیر بهداشت!

آیا همه پزشکان متخصص در ایران چنین ثروت هنگفتی دارند و اگر ندارند ایشان چگونه توانسته اند به این موفقیت برسند؟ آیا ارثیه ای به وی رسیده یا او این همه ثروتش را از فعالیت در پزشکی به دست آورده است؟

دکتر میثم موسایی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با «نود اقتصادی» + فیلم
گرانی 50 درصدی بنزین تبعات خطرناکی بر زندگی مردم دارد


پربیننده