دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲:۴۲:۲۶ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس انرژی

بدهی ایرلاین‌ها به 680 میلیارد تومان رسید/ متوسط واردات  روزانه بنزین  12.6 میلیون لیتر بود

بدهی ایرلاین‌ها به 680 میلیارد تومان رسید/ متوسط واردات روزانه بنزین 12.6 میلیون لیتر بود

سیدمحمدرضا موسوی خواه با بیان اینکه در سال آینده میزان واردات بنزین کاهش زیادی می یابد، گفت: متوسط واردات بنزین امسال، روزانه 12.6 میلیون لیتر بود که در مجموع بیش از 4.5 میلیارد لیتر بنزین وارد شد.

کارمزد جایگاه‌های عرضه سی.‌ان.‌جی 400 ریال رشد کرد

کارمزد جایگاه‌های عرضه سی.‌ان.‌جی 400 ریال رشد کرد

فاطمه کاهی» افزود: قرار است کارمزد قابل پرداخت به جایگاه‌داران و بهره‌برداران جایگاه‌های عرضه سی.‌ان.‌جی غیرخصوصی به ازای هر متر مکعب فروش 220 ریال و به جایگاه‌داران بخش‌خصوصی و جایگاه‌هایی که کارمزد ویژه می‌گیرند افزون بر این مبلغ 180ریال اضافه‌تر پرداخت شود.


بدهی ایرلاین‌ها به 680 میلیارد تومان رسید/ متوسط واردات روزانه بنزین 12.6 میلیون لیتر بود

سیدمحمدرضا موسوی خواه با بیان اینکه در سال آینده میزان واردات بنزین کاهش زیادی می یابد، گفت: متوسط واردات بنزین امسال، روزانه 12.6 میلیون لیتر بود که در مجموع بیش از 4.5 میلیارد لیتر بنزین وارد شد.

کارمزد جایگاه‌های عرضه سی.‌ان.‌جی 400 ریال رشد کرد

فاطمه کاهی» افزود: قرار است کارمزد قابل پرداخت به جایگاه‌داران و بهره‌برداران جایگاه‌های عرضه سی.‌ان.‌جی غیرخصوصی به ازای هر متر مکعب فروش 220 ریال و به جایگاه‌داران بخش‌خصوصی و جایگاه‌هایی که کارمزد ویژه می‌گیرند افزون بر این مبلغ 180ریال اضافه‌تر پرداخت شود.

قیمت نفت اوپک صعودی شد

این در حالی است که به دلیل افزایش نگرانی سرمایه گذاران از افزایش تولید نفت آمریکا، قیمت نفت های پایه اروپا و آمریکا روز گذشته یک درصد کاهش یافت. احتمال فروش نفت از نظر سرمایه گذاران کمتر شده است.

اختلاسگر نفتی در ترکیه پنهان شد

بیژن زنگنه درباره فرد اختلاسگر نفتی اظهار داشت:مطالبی که درباره فرار وی به کانادا مطرح می شود به نظر شایعه ای است که خودش منتشر می کند تا در ترکیه به دنبالش نباشند.

تقاضای جهانی نفت به 104 میلیون بشکه در روز می رسد/ تولید نفت آمریکا 3.7 میلیون بشکه در روز

بررسی های آژانس بین المللی انرژی نشان می دهد، از آنجا که اقتصاد چین روز به روز مصرف کننده مدارتر می شود، نسبت به سال های 2010 تا 2017 ، نرخ رشد تقاضای نفت آن تا سال 2023 بتدریج کاهش می یابد؛ در مقابل، نرخ رشد تقاضای نفت در هند افزایش پیدا می کند.

مطالعه 11 میدان نفت و گاز ایران به هفت شرکت روسی سپرده شد

امیرحسین زمانی نیا افزود: با توجه به این که روابط همکاری ایران و روسیه در بخش انرژی سابقه چندانی نداشته، آغاز مذاکرات برای همکاری و به نتیجه رساندن آن قدری طولانی شده است.

جوابیه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی نفت به «نود اقتصادی» + توضیحات «نود اقتصادی»

روابط عمومی این شرکت اعلام کرد هیچ یک از اعضای هیات مدیره و کارکنان شرکت های زیر مجموعه صندوق های بازنشستگی نفت برخلاف ادعاهای مطرح شده، از دو محل حقوق دریافت ننموده است.

یک کارشناس و تحلیلگر بازار نفت مطرح کرد:
بعد از برجام هم در صنعت نفت با ما همکاری نمی‌کنند / اگر قیمت نفت و تولید ما پایین بیاید، بر کل اقتصاد ما تاثیرگذار خواهد بود

نرسی قربان گفت: بعد از برجام امیدوار بودیم مسائل ما با دنیای مالی غیر از آمریکا به نتایج مثبتی برسد، اما دنیای مالی به خاطر عدم اطمینانی که آمریکا در فضای جهانی ایجاد کرده، با ما همکاری نمی‌کند.

٣٧٤ مخزن آبرسانی اضطراری احداث می شود

محمد پرورش افزود: این مخازن به فاصله یک کیلومتر از یکدیگر و عموما در مناطق امن مانند پارک ها احداث خواهد شد.

بیشترین نرخ فروش گاز طبیعی مربوط به حمل و نقل است/آلودگی هوا ربطی به فرآورده های نفتی ندارد

سید محمد رضا موسوی خواه اظهار داشت: توسعه صنعت «سی.ان.جی» علاوه بر سودآوری برای دولت و مردم در کاهش آلاینده های هوا نیز تاثیر گذار خواهد بود.

گزارش اختصاصی «نود اقتصادی» از بی‌خبری آقای وزیر از زیرمجموعه‌های وزارت نفت؛
مشاوران 16 میلیون تومانی در صندوق بازنشستگی نفت!

این اتفاق در حالی رخ داده است که پیشتر 50 میلیارد تومان از منابع نفت در یکی از موسسات مالی سپرده گذاری شده و سود آن با سندهای سه امضایی به حساب برخی مدیران واریز می‌شد که پس از ورود سازمان بازرسی کل کشور به این پرونده، حواشی دیگری ایجاد شد.

بارش در پایتخت 40 درصدکمتر شد

محمد رضا بختیاری با اشاره به اینکه وضع مخازن سدهای تهران خیلی بد نیست اما نسبت به پارسال حدود 10 درصد کمتر آب دارد افزود: مخازن سدها در سال گذشته مدیریت شد و کمی بارش سال آبی جاری در مخازن سدها خیلی تاثیرگذار نبود.

کارشناس ارشد صنعت نفت در گفتگو با «نود اقتصادی»
حضور روس‌ها رقابت برای سرمایه‌گذاری خارجی در نفت ایران را افزایش می‌دهد

محسن خجسته مهر در گفتگو با «نود اقتصادی» افزود که وزارت نفت در این چندسال اخیر،کوشش های بسیاری برای جذب سرمایه گذارخارجی کرده و تفاهم نامه های مختلفی هم امضا شده و ادامه داد که به ثمر رسیدن این تفاهم نامه ها نیازمند طی شدن زمان و مهیا شدن الزامات خاص خود است.

مصرف بنزین ۸ درصد رشد کرد

بر اساس آخرین آمار، میانگین مصرف بنزین از ابتدا تا انتهای بهمن ماه ۷۷ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۷۱ میلیون و ششصد هزار لیتر بوده حدود ۸.۵ درصد رشد داشته است.

قیمت نفت اوپک از مرز 62 دلار گذشت

قیمت سبد نفت اوپک که از ششم دسامبر 2017 (15 آذر 1396) وارد کانال 60 دلار در هر بشکه شده است، در 25 ژانویه 2018 (پنج بهمن 1396) با ثبت رکورد 68 دلار و 46 سنت در هر بشکه به بالاترین سطح در بیش از سه سال گذشته رسید.

انتقاد یک نماینده مجلس به پیامدها و تبعات آلودگی هوا در تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
بنزین یورو 4 را فقط در برخی شهرها توزیع می‌کنند/ در قانون اساسی مشکل آلودگی هوا بر عهده رئیس‌جمهور است

پورمختار گفت: آلودگی هوا روزانه جان چندین نفر انسان را می‌گیرد که منجر به از دست دادن نیروهای فعال اجتماعی و باعث تعطیلی مدارس و سازمان‌ها شده است و بطور مستقیم و غیر مستقیم به کشور  میلیاردها تومان ضرر وارد کرده است، لذا باید یک چاره اندیشی اساسی برای آن صورت بگیرد.

شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی نفت یکسال بدون درآمدو فعالیت اقتصادی!

شرکت توسعه نفت مروارید پیشکسوتان پارس دارخوین ابتدای مهرماه سال 95 تاسیس شده و این شرکت می تواند در زمینه های مختلفی چون ارائه خدمات فنی و مدیریتی پیمانکاری توسعه میدان نفتی فعالیت کند.

گزارش «نود اقتصادی» از روزهای سخت وزارت نیرو؛‌
چرا صادرات برق ایران 23 درصد کم و واردات 2 درصد بالا رفت

آمارهای رسمی نشان میدهد که در سال گذشته صادرات برق ایران به کشورهای همسایه دستکم 23 درصد افت داشته است، در مقابل واردات برق نیز حدود 2 درصد افزایش داشته است

شکایت دوم ایران ازترکمن گاز ترکمنستان آماده شد

بیژن زنگنه درباره اختلاف گازی ایران و ترکمنستان، اظهار داشت: تهران و عشق آباد، شکایت هایی را به طور متقابل علیه یکدیگر دنبال می کنند.

ذهنیت مردم مبنی بر اینکه نیازی به صرفه جویی مصرف آب نیست کذب بوده/ بارش برفی تأثیر آنی در سد‌های تهران ندارد

محمدرضا بختیاری میزان ذخیره آب پشت سدهای (امیرکبیر، لار، طالقان، ماملو و لتیان) را که تأمین کننده آب تهران هستند تا امروز (9 بهمن) 568 میلیون متر مکعب ذکر کرد و افزود: بارش‌های اخیر به شکل برف بوده و با توجه به پایین بودن دما هنوز ذوب نشده و هیچ تأثیر مثبتی تا کنون بر روی ذخایر منابع آبی تهران نداشته است.

احتمال افزایش قیمت نفت برنت به 78 دلار در هر بشکه تقویت شد

بنا به اعلام رویترز، قیمت های نفت صبح روز دوشنبه تحت تاثیر افزایش تفاضا، کاهش ارزش دلار آمریکا و توافق کاهش تولید اوپک و روسیه افزایش پیدا کرده و با وجود افزایش تولید نفت در آمریکا، همچنان نزدیک رکورد سه سال گذشته است.

هیچ مشکل خاصی در روند تامین برق مشترکین تهرانی وجود ندارد

در حال حاضر هیچ گونه مشکلی خاصی در روند تامین برق مشترکین وجود نداشته و تنها موارد محدودی از سقوط درختان در برخی کوچه ها و معابر بر روی شبکه ها و قطع موردی برق گزارش شده است.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
آبونمان و هزینه خدمات مستمر دریافتی به حساب مشترکان گاز باز می‌گردد

مجید بوجارزاده با بیان اینکه اخذ آبونمان دارای یک سابقه دستکم 30 ساله است، افزوده که دریافت این رقم در واقع در راستای ارایه خدماتی همچون ترمیم خرابی و نگهداشتن ایمن شبکه داخلی گاز بوده ، هرچندکه این خدمات همواره و به صورت رایگان به مشترکان صورت می پذیرد.

هزینه خدمات مستمر از قبض گاز حذف شد

مجید بوجارزاده افزود: پس از آنکه دیوان عدالت اداری، مصوبه شورای اقتصاد را ابطال کرد با وجود آن‌که هنوز به صورت کتبی به شرکت ملی گاز ابلاغ نشده ؛ این هزینه از قبوض گاز حذف شده است.

میانگین بارش باز هم کاهش یافت/ ورودی آب به سدها 33 درصد افت کرد

گیلان پرباران ترین و سیستان و بلوچستان کم بارش ترین استان کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون بوده است.

بهای نفت برنت به ۶۹.۸۳ دلار در هر بشکه رسید

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با چهار سنت کاهش نسبت به قیمت نهایی روز گذشته، ۶۴.۴۳ دلار در هر بشکه بود. به گفته معامله‌گران؛ قیمت‌ها از انتشار آمار آمریکا که افزایش ذخایر نفت و بنزین را نشان داد تحت فشار منفی قرار گرفتند.

ظرفیت تولید نفت کشور 6 میلیون بشکه در روز است/ ایران دارنده 27 درصد ذخایر نفت و گاز جهان

حبیب الله بیطرف گفت: اگر ذخایر را با تولید بخواهیم مقایسه کنیم، ایران با 9، عربستان 16، عراق 9 و کویت و امارات هر کدام با 6 درصد، 50 درصد ذخایر نفتی جهان را صاحب هستند و از نظر تولید نفت خام، ایران، عراق و کویت 4 و عربستان 13 درصد سهم جهانی را دارند.

کاهش 14 درصدی ذخیره آب در مخزن سدهای کشور

گزارش های شرکت مدیریت منابع آب ایران حاکی از این است که ورودی آب به مخازن سدهای کشور در سال گذشته از هفت میلیارد و 480 میلیون متر مکعب با 33 درصد کاهش به پنج میلیارد و 30 میلیون مترمکعب رسیده است.

تولید کشوراز گاز پارس جنوبی با قطر برابر شد/ بهره برداری فازهای باقیمانده یک میلیارد دلار ماهانه درآمد دارد

بیژن زنگنه گفت: با راه اندازی پالایشگاه های سیراف 480 هزار بشکه میعانات گازی در این واحد ها تبدیل به ارزش افزوده می شود.

میزان بارش ها 60 درصد افت کرد

بارندگی های چهار ماه اخیر نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته که 55.3 میلیمتر بود، نیز 28.6 درصد کاهش داشته است.

کشور گرفتار بد مصرفی برق است/ آب بخش کشاورزی 85 کشور دنیا با فاضلاب تامین می شود/ محصولات کشاورزی غیرراهبردی وارد شود

رضا اردکانیان تصریح کرد: در3.5 ماه گذشته میزان بارش در کشور 37 میلی متر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد کاهش داشت پس می توان گفت که در 47 سال اخیر در حال سپری کردن خشک ترین سال هستیم.

دولت مصوبه خرید محصولات پتروشیمی برمبنای قیمت بورس را ارسال نکرد

سید اسماعیل موسوی،توضیح داد که شرکت های پتروشیمی در راستای جلوگیری از هرگونه آسیب به بخش کشاورزی،مفاد بخشنامه را در طول دوسال اخیر رعایت کرده و درعین حال،اعتراض خود را به هیات عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرده اند.

یک چهارم بودجه باروری ابرها تخصیص یافت/تجهیزات پروازهواپیماهای روسی برای باروری ابرها آماده نشد

رحیم میدانی تاکید کرد: باید به فکر خرید 4 فروند هواپیما در زمینه باروری ابرها باشیم و یا از طریق شرکت های داخلی آنها را اجاره کنیم که همه اینها نیاز به منابع مالی داردکه باید تامین شود.

واردات نفت هند برخلاف آسیایی ها از ایران صعودی شد

خریداران آسیایی در ماه دسامبر در مجموع 1.92 میلیون بشکه نفت خام در روز از ایران خریداری کرده اند که این مقدار در مقایسه با یک ماه گذشته آن 7 درصد کاهش یافته است.

زنگنه و آخوندی را ندیدید؟/ چرا وزیر نفت و راه و شهرسازی در ماجرای کشتی سانچی مسئولیت مستقیم داشتند؟

وزیر نفت به علت آن‌که مسئله صادرات نفت و میعانات گازی در حوزه مستقیم او است و وزیر راه و شهرسازی از آنجا که بخش دریانوردی کشور زیرمجموعه وزارت متبوع او قرار دارد، در این حادثه، مسئولیت مستقیم داشتند.

فازهای 2 پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود

عبادالله عبداللهی تصریح کرد: با بهره‌برداری از مرحله دوم این پالایشگاه، ظرفیت تولید بنزین یورو پنج از ۱۲.۵به ۲۰ میلیون لیتر در روز افزایش می‌یابد. در صورت تأمین اعتبار ما می‌توانیم ترین دوم و سوم این پالایشگاه را ظرف مدت یک سال وارد مدار کنیم.

تلفات شبکه برق کشور به هفت درصد کاهش می یابد

محمودرضا حقی فام، میزان تلفات شبکه توزیع برق کشور را 10.6 درصد اعلام کرد و افزود: یک درصد کاهش تلفات یاد شده 2 هزار و 500 میلیارد ریال از منابع مالی کشور را ذخیره می کند.

گزارش «نود اقتصادی» از ضعف دیپلماسی اقتصادی سیاسی دولت تدبیر؛
ناهمراهی شریک بزرگ اقتصادی ایران در خاموش کردن آتش سانچی

شکی نیست که حداقل انتظار در این ماجرا، همراهی پررنگتر دولت چین در خاموش کردن هرچه سریعتر آتش نفتکش ایرانی بوده اما نه تنها این مهم محقق نشد بلکه فرمانده چینی اطفای حریق نفتکش ایرانی در شانگهای، همین دیروز، مانع از بازدید علی ربیعی از کشتی کریستال چینی شد!

برچسب مصرف آب برای محصولات خانگی اجباری می شود

تقی عبادی با بیان اینکه نصب برچسب استاندارد مصرف آب هم اکنون اجرایی شده ولی اجباری نشده است، افزود: در حال پیگیری اجباری شدن این طرح هستیم.

امکان مهار آتش نفتکش تا 3روز آینده/ژاپنی ها فردا به محل حادثه می‌رسند

محسن بهرامی، درباره آخرین وضعیت مهار آتش نفتکش سانچی بیان داشت: به علت شرایط بد جوی، عملیات مهار آتش از ساعت 10 امروز صبح متوقف شده است.

واکنش دبیرکل بانک مرکزی به محدودیت‌های تراکنش‌های بین بانکی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
می‌دانیم مردم ناراضی‌اند، اما تحمل کنند

چندی است با ابلاغ بخشنامه جدید بانک مرکزی، انتقال کارت به کارت در محدوده سه میلیون تومان متوقف شده است. همچنین انتقال اینترنتی نیز که در گذشته نامحدود بود به سقف 50 میلیون تومان تنزل کرده است. احمدی در این باره گفت: محدودیتها را قبول داریم، اما مردم تحمل کنند.


پربیننده