یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۰:۴۹ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس راه و ساختمان

کره ای ها فاینانس 450 واگن ریل باس را تامین می کنند

کره ای ها فاینانس 450 واگن ریل باس را تامین می کنند

سعید محمدزاده گفت: قرارداد خرید ۴۵۰ دستگاه واگن ریل باس از کره به منظور افزایش ظرفیت قطارهای حومه‌ای و در راستای سیاست دولت مبنی بر توسعه قطارهای حومه‌ای و انتقال مسافر از جاده روی ریل به ارزش ۷۲۰ میلیون یورو امضا شده که تامین مالی آن به صورت فاینانس از سوی کشور کره جنوبی صورت می‌گیرد.

ایرباس برای فاینانس مالی هواپیماهای جدید ایران آماده است

ایرباس برای فاینانس مالی هواپیماهای جدید ایران آماده است

مدیرعامل ایران ایر اظهار داشت: نظارت بیشتر کنگره آمریکا بر صدور مجوزهای خزانه داری آمریکا تنها روند صدور این مجوزها را طولانی خواهد کرد، اما این مصوبه تاثیری بر لغو مجوزهای خرید هواپیما از بوئینگ ندارد.


متوسط عمرناوگان هوایی ایران 18 سال بیشتر از سایر کشورها است

علی عابدزاده گفت: در بخش کفایت سرمایه، شرکت‌هایی که در گذشته مجوز داشتند به مواردی که موردنظر سازمان بوده رسیده‌ و تامین مالی کرده‌اند که همان‌ها از سازمان فرصت خواستند تا خود را به روز‌رسانی کنند.

کره ای ها فاینانس 450 واگن ریل باس را تامین می کنند

سعید محمدزاده گفت: قرارداد خرید ۴۵۰ دستگاه واگن ریل باس از کره به منظور افزایش ظرفیت قطارهای حومه‌ای و در راستای سیاست دولت مبنی بر توسعه قطارهای حومه‌ای و انتقال مسافر از جاده روی ریل به ارزش ۷۲۰ میلیون یورو امضا شده که تامین مالی آن به صورت فاینانس از سوی کشور کره جنوبی صورت می‌گیرد.

ایرباس برای فاینانس مالی هواپیماهای جدید ایران آماده است

مدیرعامل ایران ایر اظهار داشت: نظارت بیشتر کنگره آمریکا بر صدور مجوزهای خزانه داری آمریکا تنها روند صدور این مجوزها را طولانی خواهد کرد، اما این مصوبه تاثیری بر لغو مجوزهای خرید هواپیما از بوئینگ ندارد.

درآمد دولت ازمحل دریافت جریمه به 76 هزار میلیارد ریال می رسد

دولت در سال آینده درآمد حاصل از «جرایم رانندگی» را به میزان 30 هزار میلیارد ریال در نظر گرفته و «جریمه ها و دیگر وجوه ناشی از اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر» نیز یکهزار و 200 میلیارد ریال پیش بینی کرده است.

گفتگوی «نود اقتصادی» با اصغر خیامیان مدیرعامل گروه هتلهای هما

اصغر خیامیان مدیرعامل گروه هتلهای هما در گفتگو با «نود اقتصادی» به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد.

40 درصد پروازهای 16 شرکت هواپیمایی با تاخیر انجام شد

از 5 هزار و 823 پرواز در فرودگاه مهرآباد در آبان ماه سال جاری، 2 هزار و 356 پرواز با تاخیر و 3 هزار و 466 پرواز به موقع انجام شده است.

فیلم:: عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی: حامل هیچ خبر خوشی از اقتصاد نیستم/ اوضاع اقتصاد اصلا مثبت نیست/به دلیل بد بودن اوضاع اقتصادی، سه ماه است چیزی ننوشتم

مشاور وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از شرایط اقتصادی کشور وضعیت آن را بسیار اسفناک توصیف کرد.

شرکت رجاء مسافران را به افزایش قیمت بلیت تهدید کرد

محمد رجبی تاکید کرد: با وجود اعلام قبلی مبنی بر حذف قطارهای محلی و حومه ای در صورت نپرداختن مطالبات رجا، این شرکت در اولین اقدام چاره ای جز افزایش قیمت برای ارایه این خدمات در قطارهای حومه ای ندارد.

یک کارشناس مسکن مطرح کرد:
وام مسکنی که دولت در نظر گرفته به درد دهکهای بالایی جامعه می‌خورد/ دولت به جای دهکهای پایین به فکر بساز بفروشهاست

عدالتخواه گفت: واقع راه اصلی از بین بردن رکود در بخش مسکن کاهش قیمت است و افزایش وام منطقی نیست.

خودروهایی تولید داخل کمترین ایمنی را در بین خودروهای جهان دارند

کشاورزیان از مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد خواست که با کاهش عوارض واردات خودرو، به ایمن شدن خودروهای مورد استفاده مردم کمک کند.

دستگاه‌های اجرایی برای احداث دهکده گردشگری زمین می خرند / زمین‌های مرغوب کشاورزی به شدت محافظت می شوند

عظیمیان یادآور شد: در بخشنامه دولت بیشتر اشاره به استان‌های شمالی یعنی استان‌های گیلان، مازندران و گلستان شده است و تاکید بر این مطلب دارد که به موازات توسعه گردشگری باید از تفکیک زمین‌های کشاورزی در شمال کشور به طور بی‌رویه جدا جلوگیری شود.

مشاور وزیر راه و شهرسازی:
سالی یک میلیون ازدواج داریم ولی فقط 400 هزار مسکن تولید می‌شود/ مردم توان خرید مسکن را ندارند

سلامی گفت: طی سال‌های گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی، قدرت خرید مردم پایین آمده و در عین حال قیمت مسکن رشد یافته است.

گزارش اختصاصی «نود اقتصادی»؛
دعوا برسر ریاست اتحادیه مشاوران املاک تهران بالا گرفت

حسام عقبایی تاکید کرده که با هیچ فردی دراین اتحادیه مشکل ندارد و از هیچ فردی هم شکایت نکرده و درحال حاضر هم خود او رئیس این اتحادیه است، نه فرد دیگری!

رئیس کانون انبوه سازان مسکن:
افزایش معاملات مسکن در آبان ماه نشان دهنده رونق بخش مسکن نیست/ مردم دیگر امیدی به کاهش قیمت مسکن ندارند

ایرج رهبر گفت: طبیعی است که دیگر مردم منتظر ارزان‌تر شدن قیمت مسکن یا شکسته شدن قیمت نیستند، چون چند سالی است که این موضوع را تجربه کرده اند و شاهد بودند که قیمت خانه حداقل در یکی دو سال اخیر آنچنان کاهشی پیدا نکرده است.

۹۰ درصد مسافران کشور از ۱۴ فرودگاه جابه جا می شوند

علی عابدزاده با بیان اینکه شبکه های پروازی کشور ناقص است، تصریح کرد: بزرگترین فرودگاهها همچون فرودگاه مشهد تنها به ۴۰ نقطه کشور متصل است و امکان ارتباط بین شمال و جنوب کشور وجود ندارد.

کارشناس بازار مسکن در گفتگو با «نود اقتصادی»:
کاهش عرضه مسکن در شرایط کنونی هشدار و خطر برای بازار مسکن است

کامیار بیات ماکو گفت: بازار خرید و فروش مسکن در حالت سکون بوده و با توجه به اینکه طبقات میانی جامعه هم در حال محلق شدن به طبقات فرودست جامعه هستند، یکی از مشکلات آنها تامین نشدن مسکن مورد نیاز است.

سهمیه سوخت عملکردی خودروهای دیزلی افزایش می یابد

شهرام آدم نژاد گفت : برمبنای این تصمیم سهمیه سوخت عملکردی خودروهای دیزلی کلاس بین ۵ / ۳ تا ۶ تن که تاکنون ۱۸۰۰ لیتر بوده ، طبق تصمیمات جدید اتخاذ شده از آذرماه به ۲۷۰۰ لیتر افزایش می یابد ، همچنین سهمیه سوخت عملکردی خودروهای دیزلی کلاس بین ۶ تا ۱۰ تن نیز از ۲۱۵۰ لیتر سهمیه فعلی به ۳۲۰۰ لیتر افزایش می یابد.

سقف سرعت مجاز در راه‌های کشورکاهش یافت

داود کشاورزیان یادآور شد: سالانه حدود ۶ درصد به خودروهای موجود در کشور اضافه می‌شود اما به دلیل پایین بودن قیمت سوخت خودروهای قدیمی نیز همچنان کار می‌کنند و این مساله باعث مصرف روزانه ۷۵ میلیون لیتر بنزین در کشور شده است.

وزیر راه و شهرسازی: نمی‌توانیم قیومیت مردم در بازسازی مناطق زلزله‌زده بر عهده بگیریم

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که نمی‌توانیم قیمومت زلزله‌زدگان را در بازسازی و اسکان موقت بر عهده بگیریم، گفت: برای تک تک واحدهای مسکن مهر آسیب دیده در زلزله پرونده تشکیل می‌شود.

زلزله کرمانشاه چه تاثیری بر قیمت خانه‌های مسکن مهری گذاشت؟ دوهزار واحد مسکن مهر به بخش خصوصی واگذار می شود

سیدعلی اکبرطاهری اطاقسرا، درباره 2 هزار واحد مسکن مهر دارای پیشرفت فیزیکی زیر 30 درصد هم گفت که با توجه به دولتی بودن زمین این مسکن ها،پس از محاسبه بهای زمین،این تعداد مسکن مهر نیمه کاره خود مالک شده و به سازندگان بخش خصوصی واگذار می شود.

15 هزارواحد مسکونی زلزله غرب کشور غیرقابل تعمیر است

علیرضا تابش افزود: شمار واحدهای تخریب شده غیرقابل تعمیر 15 هزار و 500 واحد است که چهار هزار و 500 واحد آن در مناطق شهری و 11 هزار واحد در مناطق روستایی قرار دارد.

تلفات رانندگی ایران در 10 سال آتی به عدد 19 هزار نفر باز می گردد

مهرداد تقی زاده افزود: تعداد کشته شدگان در ترکیه به ازای هر 100هزار نفر 8.6 نفر، در کشورهای اروپایی 2.5 تا 7 نفر و آمریکا 10 نفر است.

گزارش «نود اقتصادی» از بازی کاسبکارانه فرانسه با ایران درباره تحویل دیرهنگام ایرباس به تهران
قول‌هایِ الکیِ ایرباس به تهران درباره تحویل هواپیما/ 5 اظهارنظری که دروغ از آب درآمد

دیر یا زود، جزییات بیشتری از فراز و فرودهای پنهان در قرارداد ایران با فرانسه برسر تحویل پرنده های آهنی فاش خواهد شد، چرا که فرانسوی‌ها به دلیل شرایط ویژه ایران،‌ همواره کوشیدند تا خود را در لحافی پوشانده و هیچ ریسکی متوجه آنها نشود.

تردد وسایل نقلیه سنگین با عمر ۵۰سال ممنوع می شود

داوود کشاورزیان ادامه داد: برای نگهداری ۲۱۵ هزار کیلومتر راه موجود روستایی، اصلی، فرعی و بزرگراه‌ها در کشور سالیانه بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که حدود ۵۰ درصد آن از طریق تامین منابع ملی و اندکی بیش از ۵۰ درصد آن از طریق منابع استانی برای نگهداری راه‌های غیر شریانی تامین می‌شود.

قائم‌ مقام وزیر راه‌ و شهرسازی:
اگر بوئینگ هواپیما به ما نداد، سعی میکنیم پولمان را با سودش از او بگیریم/ اینکه ایرباس نوبت یک شرکت را به شرکت دیگری بدهد متداول است

اصغر فخریه کاشان گفت اینکه دولت آمریکا بخواهد جلوی بویینگ را بگیرد، بله می‌تواند، خوش‌باوری است که فکر کنیم کاری نمی‌کند.

رئیس پیشین مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
در زلزله کرمانشاه فقط دیوارها ریخت، سازه ثابت ماند

محمود فاطمی عقدا، ابراز تاسف کرد که جهت گیری های دولت یازدهم در قبال مسکن مهر، سبب شد تا مسکن مهر تعطیل شود در حالیکه اگر نقاط ضعفی داشت باید برطرف می شد تا این سرمایه ملی هرچه زودتر به دست مردم می رسید.

سقف هیچیک از بلوک‌های مسکن مهر فرو نریخته/ تنفس ۲ ساله برای بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر زلزله‌زدگان

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به این مطلب که برخی تعداد کشته‌شدگان در سایت مسکن مهر را بیشتر از این رقم اعلان کرده‌اند، گفت: این مسئله به هیچ وجه صحت نداشته و به نظر می‌رسد اظهارات این افراد تحت تأثیر برخی از اخبار کذب منتشر شده بوده است.

زمین اراضی دولتی درحاشیه شهرها به مردم بی بضاعت واگذار می شود

به گفته عظیمیان با اجرای این دستورالعمل،مشکل ۸۰ درصد مردم کشور که در اراضی تصرفی در حاشیه شهرها ساکن هستند برطرف می شود.

چند نکته درباره حاشیه‌هایی که برای مسکن مهر ساختند
مقصر آسیب‌پذیری یک ساختمان دولت یا نظارت مهندسان!

زلزله 7.3 ریشتری در کرمانشاه و برخی مناطق غربی کشور، ایران را در ماتم از دست دادن عزیزانش سیاه‌پوش کرد؛ اتفاقی که به واسطه قرار گرفتن ایران در منطقه‌ای لرزه‌خیز از دنیا نه اولین بلای طبیعی بود و نه آخرین آن خواهد بود.

دستاورد ۴.۵ ساله آخوندی؛
تولید مسکن به کمترین سطح سه دهه اخیر سقوط کرد/ گرانی مسکن و اجاره‌خانه در راه است؟+ جدول

بانک مرکزی از سقوط تولید مسکن در دولت یازدهم به پایین‌ترین سطح سه دهه اخیر خبر داد.

نیکزاد به حاشیه‌های اخیر درباره مسکن مهر پاسخ داد
تنها ۲ نفر از جانباختگان زلزله اخیر ساکن مسکن مهر بوده‌اند/ آقای روحانی پروژه اعلامی‌تان در کرمانشاه را تعاونی مسکن مشاغل آزاد ساخته است نه دولت قبلی!

وزیر سابق راه و شهرسازی نوشت: آیا اگر ۸۸۸۴۰ واحد مسکن مهر شهری و روستایی ساخته نمی‌شد و مردم در ساختمان غیرمسکن مهر و غیر مقاوم اسکان می‌یافتند ویرانی آن مسکن‌ها فاجعه‌ای مصیبت بار برای مردم به وجود نمی‌آورد‌؟

ساخت و ساز در حریم سواحل کشورممنو ع می شود

حسین معصوم با اشاره به اینکه ایران در حدود ۵۴۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد و جزو کشورهای‌دریایی محسوب می‌شود، گفت: متاسفانه در سیاستگذاری‌های کلان، دریا آن چنان در اقتصاد ملی موردتوجه قرار نگرفته.

12 هزار واحدهای مسکونی شهری و روستایی از بین رفت

عزیز الله مهدیان با اشاره به اینکه تعداد واحدهای تخریبی زیاد است افزود:برخی روستاها صددرصد تخریب شده اند.

انتقاد کارشناس اقتصاد مسکن از اجرای مسکن متری:
وزارت راه درباره مسکن متری به مردم آگاهی بدهد/ این طرح نیاز به پختگی بیشتری دارد

طرح عرضه مسکن متری در بورس نیاز به پختگی بیشتر دارد و نباید عجولانه در حوزه خانه‌دار کردن قشر کم‌درآمد تصمیم گرفت و با ارائه طرح‌های ناپخته مشکلات بیشتری را برای آنها ایجاد کرد

طرح های عمرانی 13.5 برابر نقدینگی موجود در وزارت راه است

عباس آخوندی افزود: این بدان معناست که دولت در تنگنای مالی شدیدی است و باید وابستگی به یارانه های دولتی پرهیز شود.

رئیس کانون انبوه سازان مسکن و ساختمان کشور در گفتگو با «نود اقتصادی»
بانک مسکن از بهمن 95 پرداخت تسهیلات را متوقف کرد/ انبوه‌سازان به ورشکستگان بی‌تقصیر تبدیل شدند

رئیس کانون انبوه سازان مسکن و ساختمان کشور تایید کرده است که در یکسال اخیر تزریق منابع مالی به طرح فروش اقساطی مسکن، توسط نظام بانکی قطره چکانی بوده و حتی بانک مسکن از اواسط بهمن ماه سال 95 پرونده‌ای را هم قبول نمی‌کند.

در گفتگو با «نود اقتصادی»:
2 دلیل تاخیر در جابجایی مسافران اربعین به کربلا به روایت مدیرکل نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه‌آهن

علی کاظمی منش گفته که بین روسای راه آهن ایران و عراق تفاهم نامه ای با محوریت راه اندازی قطار قم، کربلا به امضا رسیده و توضیح داده که در این راستا،امسال کارگزار و مجری جابجایی مسافران، انجمن خدمات مسافرتی شهرستان قم است.

مطالبات مهندسان مشاور شهرساز پرداخت می‌شود

محمد سعید ایزدی گفت:به رغم اهمیتی که رشته شهرسازی و شهرسازان برای کشور دارند این مهم در سال‌های اخیر مغفول مانده و در مباحث کلیدی شاهد عدم‌ حضور نیروهای متخصص در بسیاری از اقدامات هستیم.

5500 میلیارد ریال برای بهسازی مرزهای ایران و عراق هزینه شد

خیرالله خادمی یادآور شد: تنها در 2 سال گذشته بیش از پنج هزار و 500 میلیارد ریال برای بهسازی مسیرهای حمیل - ایلام - مهران، کرمانشاه - خسروی و اهواز - سوسنگرد به سمت مرز چذابه هزینه شده است.

مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی:
دولت برنامه‌ای عملیاتی درحوزه مسکن ارائه نمیدهد/ کاهش نرخ سود و تشدید رکود اجاره را بالا برد

وی افزود: «متقاضیان اجاره زیادند ولی تعداد املاک اجاره‌ای نسبت به مستاجران خصوصا در شهرهای بزرگ زیاد نیست. بنابراین اجاره‌بها در نیمه نخست امسال بیشتر از نرخ تورم افزایش پیدا کرده است.

دکتر میثم موسایی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با «نود اقتصادی» + فیلم
گرانی 50 درصدی بنزین تبعات خطرناکی بر زندگی مردم دارد


پربیننده