دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲:۴۵:۳۱ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس راه و ساختمان

800 دستگاه دوربین حرکت خودروهای نوروزی را پایش می کنند/ تردد  20 میلیون خودرو درتعطیلات نوروزی

800 دستگاه دوربین حرکت خودروهای نوروزی را پایش می کنند/ تردد 20 میلیون خودرو درتعطیلات نوروزی

عباس آخوندی افزود : افزون بر 700 دستگاه دوربین به صورت ثابت در سطح جاده های کشور سرعت خودروها را ثبت می کنند ویکصد دستگاه دوربین متحرک هم برای این کار پیش بینی شده است .

نمایندگان شرکتها برای پاسخگویی به مسافران در فرودگاه ها مستقر می شوند

نمایندگان شرکتها برای پاسخگویی به مسافران در فرودگاه ها مستقر می شوند

علی عابدزاده افزود: سازمان هواپیمایی کشوری همچنان بر انجام پروازهای ایمن و مطلوب نظارت دارد و همه شرکت های هوایی نیز در تلاشند در این روزها خدمات مناسبی را به مسافران ارادئه دهند.


800 دستگاه دوربین حرکت خودروهای نوروزی را پایش می کنند/ تردد 20 میلیون خودرو درتعطیلات نوروزی

عباس آخوندی افزود : افزون بر 700 دستگاه دوربین به صورت ثابت در سطح جاده های کشور سرعت خودروها را ثبت می کنند ویکصد دستگاه دوربین متحرک هم برای این کار پیش بینی شده است .

محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات نوروز اعلام شد

این محدودیت ها در قالب محدویت های کلی راهها، راههای اصلی و جاده های فرعی، محموله های ترافیکی و خودروهای ترانزیتی حامل مواد سوختی اعلام شده است.

علایی مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان:
باید از ما به خاطر داشتن خط هوایی تهران- یاسوج تشکر کنند/ من شرکت آسمان را از زیان‌دهی خارج کردم/ اگر ترامپ از خر شیطان پایین بیاید 60 هواپیما از بوئینگ می‌خریم

علایی گفت: بعضی‌ها از هر واقعه‌ای که اتفاق می‌افتد، به دنبال این هستند که مسائل مختلف را به بهانه آن حادثه مطرح کنند؛ یعنی اصل حادثه فقط مدنظرشان نیست؛ بلکه چگونگی بهره‌برداری از آن برای اهدافشان نیز مورد توجه آنهاست.

نمایندگان شرکتها برای پاسخگویی به مسافران در فرودگاه ها مستقر می شوند

علی عابدزاده افزود: سازمان هواپیمایی کشوری همچنان بر انجام پروازهای ایمن و مطلوب نظارت دارد و همه شرکت های هوایی نیز در تلاشند در این روزها خدمات مناسبی را به مسافران ارادئه دهند.

آخوندی در وزارت راه و شهرسازی باقی ماند

نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی مخالفت خود را با استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اعلام و باردیگر به وی برای ادامه مسئولیت در این وزارتخانه رای اعتماد دادند.

عضو سابق شورای عالی مسکن در گفتگو با «نود اقتصادی»:
چرا استیضاح‌های آخوندی رای ن‍می‌آورد؟!

تحلیل من از استیضاح امروز این است که اگر جلسه امروز هم مثل دفعات قبل برگزار شود، نتیجه‌ای نخواهد داشت، اما اگر نمایندگان مردم، مصمم باشند، استیضاح وی رای خواهد آورد.

اقتصاددان و کارشناس اقتصاد مسکن در گفتگو با «نود اقتصادی»:
طرح بازآفرینی شهری مبهم است/ فرصت طلبان از "طرح بازآفرینی شهری" استقبال خواهند کرد

محمدعدالتخواه طرح بازآفرینی شهری را یک طرح مبهم برشمرده که جدید هم نبوده و گفته که با دخالت دولت دربافت فرسوده، مسکنی تولید نخواهد شد..

یکپارچه سازی اخذ الکترونیکی عوارض آزادراهی مصوب شد/ قرارداد ساخت 896 کیلومتر آزادراه درآستانه نهایی شدن

خیرالله خادمی، با اشاره اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل ریلی بیان کرد: بالغ بر ٣ هزار و 410 کیلومتر پروژه ریلی در حال انجام و ساخت پنج هزار کیلومتر ریل جدید نیز در دست مطالعه قرار دارد.

جان باختن سالانه 15 هزارنفر تهدید بزرگ اقتصاد ملی است

عبدالهاشم حسن نیاافزود: برای کاهش خسارات ناشی از حوادث رانندگی در کشور باید همه دستگاه های اجرایی با یکدیگر همکاری کنند تا با اجرای برنامه های مناسب شاهد کاهش جان باختگان سوانح رانندگی در کشور باشیم.

یک کارشناس مسکن مطرح کرد:
آخوندی باید به دلیل عدم اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه محاکمه شود

تعداد واحدهای مسکونی خالی از 633هزار واحد در سال 1385 با متوسط رشد سالیانه 17درصدی به 2.6 میلیون واحد در سال 1395 افزایش یافته است.

نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس:
جعبه سیاه پرواز تهران-یاسوج نباید به فرانسه فرستاده شود/ رئیس سازمان هواپیمایی تخصص کافی ندارد

پارسایی گفت: ابهام‌ها در ماجرای سقوط پرواز تهران_یاسوج فراوان است و جعبه سیاه نباید به فرانسه فرستاده شود. نگرانیم ماجرای تکراری‌ خواندن دیگر جعبه سیاه‌ها تکرار شود.

رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در گفتگو با «نود اقتصادی»:
وزیر راه و شهرسازی اجازه نمی‌دهد سازمان نظام مهندسی ساختمان به امور اساسی خود بپردازد/ آخوندی هر روز برای سازمان مساله می‌سازد

رجبی گفت عباس آخوندی، هر روز برای این سازمان مساله می‌سازد و اجازه نمی‌دهد که سازمان نظام مهندسی به امور اساسی خود بپردازد.

نماینده مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
نمی‌دانم چرا روحانی قول داد تمام مسکن‌های مهر را تا پایان امسال تحویل می‌دهد!/ بسیاری از خانه‌های مهر توسط سازندگان رها شده است!

نمی‌دانم آقای روحانی بر اساس چه مبنا و اصولی این حرف را زده و این قول را داده است.

300 هزار واحد مسکن مهرآماده به دلیل نداشتن راه مناسب تحویل نشد

احمد اصغری مهرآبادی افزود: با توجه به این آمار سالانه حدود 220 هزار واحد به متقاضیان که به طور عمده مستاجر هستند، عرضه و تحویل بازار شد که اگر این مسکن ها نبود، اجاره بها افزایش می یافت.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با «نود اقتصادی»:
عدم سوخت رسانی به هواپیمای حامل ظریف موردی بود

رضا جعفر زاده،با بیان اینکه گزارش رسمی دایر بر عدم سوخت رسانی به هواپیمای وزیر امور خارجه دریافت نکرده،درعین حال تاکید کرد: چنانچه شرکت های سوخت رسان در کشورهای دیگر بر عدم سوخت رسانی خود اصرار ورزند این موضوع ابتدا از طریق دستگاه دیپلماسی پیگیری می شود.

دبیر اتحادیه مالکان کشتی ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
قیمت سوخت کشتی 3 برابر شد/ هیچ دولتی بعد از انقلاب از صنعت کشتیرانی حمایت نکرد

علی شریفی گفت که در 40 سال اخیر در هیچ دولتی توسعه صنعت حمل و نقل دریایی در اولویت نبوده و هیچ تسهیلاتی به سرمایه گذاران بخش حمل و نقل دریایی اختصاص نمی یابد چون این صنعت دیربازده است.

گزارش «نود اقتصادی» از پیش دستی سازمان هواپیمایی برای فرار از پذیرش مسئولیت سقوط ATR
دلیل بازنشست نشدن ATR سانحه دیده چه بود؟

تجربه نشان داده که در صورت پافشاری رسانه ها بر سهل انگاری سازمان هواپیمایی در سانحه اخیر هوایی، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی بدون تعارف و فوت وقت، تصمیمات مهم را سریعتر اتخاذ می‌کند.

عضو سابق شورای عالی مسکن در گفتگو با «نود اقتصادی»:
تا این دولت روی کار است، مسکن مهر تمام نخواهد شد

عباس آخوندی پنج سال همه فرصت های طلایی بخش مسکن را عامدانه و آگاهانه از دست داد و زودتر از اینها باید استیضاح می‌شد.

روادید الکترونیکی در 12 فرودگاه صادر می شود

حسین اسفندیاری گفت: برای تسهیل امور گردشگران خارجی در ورود به کشور، امکان صدور روادید الکترونیکی درفرودگاه های تبریز، بندرعباس، امام خمینی(ره)، اصفهان، شیراز، مشهد، کرمان، اهواز، بوشهر، ارومیه، کیش و قشم فراهم شد.

قیمت مسکن در سال آینده 2 درصد بیشتر ازنرخ تورم افزایش می‌یابد

مصطفی قلی‌خسروی با بیان اینکه طی بهمن ماه شاهد افزایش معاملات مسکن بودیم، گفت: 20 هزار و 802 قرارداد خرید و فروش در تهران ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.6 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سالانه 10 میلیارد دلار یارانه صرف انرژی خانه ها می شود

محمد شکرچی زاده افزود: با بکارگیری روش های نوین ساختمان سازی،­ می توان 30 درصد از 40 درصد انرژی که در ساختمان ها هدر می رود جلوگیری کرد.

20 درصد اقتصاد کشور در دست بخش خصوصی است/ 15 هزار طرح نیمه تمام استانی آماده واگذاری است

علی عبدالعلی زاده افزود: تکمیل این طرح ها نیازمند 500 هزار میلیارد تومان هزینه است که دولت توان تامین این میزان اعتبار را ندارد.

گزارش «نود اقتصادی» از ناسازگاری ATR های خارجی با اقلیم ایران:
هواپیمای مسافری تولید داخل در انتظار دستور روحانی

دستور تولید مجدد هواپیمای ایران 140 راهکاری است که می‌تواند صنعت حمل و نقل هوایی را با حال و هوایی تولید ملی متحول سازد به شرط آنکه رئیس جمهوری، به این موضوع اعتقاد پید اکند.

یک کارشناس ارشد صنعت هوایی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
رئیس جمهور در سال 93 دستور توقف هواپیماهای ATR در ایران را صادر کرد/ هر فروند هواپیمای ATR را 10 میلیون دلار گرانتر از قیمت واقعی خریدیم

یک کارشناس ارشد صنعت حمل و نقل هوایی به «نود اقتصادی» گفت هواپیمای ای تی آر سقوط کرده در منطقه سمیرم، برای استفاده در مناطق جنوبی کشور و در مسیرهای برد کوتاه مناسب است، نه در مسیرهای دور بردی چون تهران تا یاسوج و با ارتفاع پروازی زیاد.

هندی ها 2 میلیارد دلار در حوزه بندری و ریلی ایران سرمایه گذاری می کنند

عباس آخوندی با بیان این که یکی از این سرفصل‌های همکاری با هندوستان در این حوزه مربوط به بحث سرمایه‌گذاری هند در راه‌ آهن چابهار به زاهدان است، گفت: این خط آهن استراتژیک است که ما همکاری با هندی‌ها در راه‌اندازی و تکمیل آن را دنبال کردیم و موافقت اولیه برای همکاری در این حوزه با اعتباری بالغ بر 800 میلیون دلار اخذ شده و این قرارداد در این سفر نهایی خواهد شد.

شرکت رجا 890 میلیارد تومان زیان انباشته دارد/ شرایط رجاء مناسب نیست

محمد راشدی تأکید کرد: در شرایط کنونی هیچ کس حاضر به سرمایه‌گذاری در بخش ریلی نیست، زیرا نه تنها زیان‌ها، بلکه یارانه نیز پرداخت نمی‌شود.

یک شرکت هندی سرمایه مورد نیاز تکمیل خط آهن زاهدان - چابهار تامین می کند

اصغر فخریه کاشان با بیان این که هم اکنون با شرکت های هندی برای سرمایه گذاری در ایران در حال مذاکره هستیم، گفت: در این مذاکرات تامین مالی فاینانس برای خرید 100 هزار تن ریل و خرید 300 هزار تن شمش فولاد برای تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان در دستور کار است.

سامانه بارشی جدیدی روز جمعه وارد کشور می شود/ برخی استان ها امروز شاهد بارندگی خواهند بود

در عین حال، از بعدازظهر جمعه و روز جمعه و روز شنبه با شمالی شدن جریان به روی سواحل دریای خزر بارش باران در استان های ساحلی شروع می شود.

پروازهای چارتری به تدریج حذف می شوند

علی عابدزاده افزود:شرکت های هواپیمایی نسبت به سیاستهای سازمان به خصوص اهدافی که پس از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما دنبال شده است به خوبی آگاهی دارند.

بارش باران در برخی مناطق شدت می‌گیرد/بارش باران و برف در پایتخت

امروز در جنوب غرب، جنوب، دامنه‌های شرقی زاگرس و مناطقی از شرق و جنوب شرق کشور وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در جنوب خوزستان با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

بارش باران و برف در 5 نقطه کشور/ آسمان تهران بارانی می‌شود

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی امروز ابتدا درمناطقی از شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه البرز مرکزی و در بعد از ظهر به تدریج نوار شمالی و مناطقی از شمال شرق کشور بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

تسهیلات ویژه به شرکت های بهره بردار ریلی پرداخت نمی شود

محمدرضا مختاری ادامه داد: تا پایان سال جاری نیز 30 دستگاه واگن باری و مسافربری در این واحد مادر تخصصی تولید خودروهای ریلی ساخته می شود و به ناوگان ریلی کشور می پیوندد.

درخواست یک مدیر وزارت راه از بانک مسکن:
پرداخت وام از صندوق پس انداز یکم را چند ماه متوقف کنید!/ صندوق پس انداز یکم دچار سکته شده

حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پنجشنبه، در جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری، دستور ساخت ١٠٠ هزار مسکن را صادر کرد؛ خانه‌هایی که قرار است در گام اول در بافت‌های فرسوده و به‌ کمک توسعه‌گران (به‌روزشده انبوه‌سازان مسکن با تکلیفی بیشتر) در اراضی دولتی ساخته شوند.

تب پس دادن پروانه اشتغال به کار مهندسی در وزارت راه بالا گرفت

پیش از این نیز،هم عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان، محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی، منوچهر شیبانی‌اصل مدیرکل دفتر توسعه مهندسی، پروانه مهندسی خود را به سازمان نظام مهندسی ساختمان بازگرداندند.

تکمیل مسکن مهر به سال آینده موکول شد

حبیب الله طاهرخانی افزود: مهمترین مشکل در محدوده مسکن مهر تامین زیر ساخت ها مانند آب و برق است که در تلاش هستیم تا این مشکلات را برطرف کنیم.

بلیت های نوروزی بدون افزایش قیمت عرضه می شود

احمد رضا عامری افزود: در ایام نوروز 97 بیش از 16 هزار و 500 اتوبوس، 46 هزار سواری و 45 هزار مینی بوس جابجایی مسافران نوروزی را بر عهده خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت تولید کننده فیبر در گفتگو با «نود اقتصادی»:
قیمت جابجایی ام ادی اف از بنادر روسیه به ایران 90 درصد افزایش یافت

مدیرعامل یک شرکت تولید کننده فیبر خبر داده که هزینه حمل و نقل ام دی اف از بنادر کشور روسیه به بنادر ایران در شمال کشور در یک بازه زمانی 6 ماهه ، یعنی خردادماه تا اکنون، دستکم 90 درصد افزایش یافته است.

عضو کمیسیون قضایی مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
نمایندگان مجلس این بار در استیضاح آخوندی جدی هستند/ در استیضاح‌های قبلی لابی‌گری‌های شدیدی از سوی آخوندی صورت گرفته بود

محمد علی پورمختار گفت: نمایندگان از وزارت راه و شهرسازی در حوزه‌های مختلف ناراضی هستند و به همین دلیل پیگیر استیضاح عباس اخوندی هستند تا بتوانند او را از کار برکنار کنند.

منابع وزارت راه و شهرسازی در حال گرایش به صفر است/ ۱۲ هزار میلیارد بدهی مستقل داریم

عباس آخوندی با اشاره به اینکه مدیریت راه‌ها به ۸ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که کل بودجه ما ۲ هزار میلیارد ریال است و همه آن نیز تخصیص داده نمی‌شود، ادامه داد: برای نوسازی ناوگان،درسال ۹۴ مجلس ۶۰۰ میلیارد برای نوسازی در نظر گرفت که هر ۳ سال تخصیص آن صفر بود. کل اعتبار ما در بودجه سال آینده ۹۰۰ میلیارد تومان است.

بررسی بازار مسکن در ماههای پسابرجام
مسکن بعد از برجام ۳۸ درصد گران شد/ مسکن در تهران متری یک میلیون و ۴۳۷ هزار تومان گران‌تر شد+ نمودار

در دی‌ماه دو سال قبل (۱۳۹۴) یعنی قبل از اجرای برجام، قیمت هر مترمربع مسکن معامله‌شده در سطح تهران ۳ میلیون و ۸۰۴ هزار تومان بود که در دی ماه امسال به ۵ میلیون و ۲۴۱ هزار تومان افزایش یافته است.

واکنش دبیرکل بانک مرکزی به محدودیت‌های تراکنش‌های بین بانکی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
می‌دانیم مردم ناراضی‌اند، اما تحمل کنند

چندی است با ابلاغ بخشنامه جدید بانک مرکزی، انتقال کارت به کارت در محدوده سه میلیون تومان متوقف شده است. همچنین انتقال اینترنتی نیز که در گذشته نامحدود بود به سقف 50 میلیون تومان تنزل کرده است. احمدی در این باره گفت: محدودیتها را قبول داریم، اما مردم تحمل کنند.


پربیننده