دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲:۲۹:۱ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس تولید و تجارت

توقف ثبت سفارش با دلار به این دلیل است که نمی‌توانیم پول فروش نفتمان را پس بگیریم/ بالای 70 درصد واردات کشور بدون نیاز به دلار قابل تامین است
نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین:

توقف ثبت سفارش با دلار به این دلیل است که نمی‌توانیم پول فروش نفتمان را پس بگیریم/ بالای 70 درصد واردات کشور بدون نیاز به دلار قابل تامین است

حریری گفت: چون منابع دلاری کشور در دسترس نیست و ارز فروش از نفت را نمی‌توانیم از کشورهای خریدار بگیریم احتمالا این بخشنامه برای مدیریت این مسأله باشد.

2 ستاره بودن 53 درصد خودروهای کشور، راضی کننده نیست/ در مقابل خودروسازان خواهم ایستاد

2 ستاره بودن 53 درصد خودروهای کشور، راضی کننده نیست/ در مقابل خودروسازان خواهم ایستاد

محمد شریعتمداری، با اشاره به اختصاص320 هزار میلیارد ریال برای نوسازی صنایع کشور، ابراز امیدواری کرد که خودروسازان، به ویژه صنعت قطعه‌سازی از این فرصت استفاده کند.


نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین:
توقف ثبت سفارش با دلار به این دلیل است که نمی‌توانیم پول فروش نفتمان را پس بگیریم/ بالای 70 درصد واردات کشور بدون نیاز به دلار قابل تامین است

حریری گفت: چون منابع دلاری کشور در دسترس نیست و ارز فروش از نفت را نمی‌توانیم از کشورهای خریدار بگیریم احتمالا این بخشنامه برای مدیریت این مسأله باشد.

2 ستاره بودن 53 درصد خودروهای کشور، راضی کننده نیست/ در مقابل خودروسازان خواهم ایستاد

محمد شریعتمداری، با اشاره به اختصاص320 هزار میلیارد ریال برای نوسازی صنایع کشور، ابراز امیدواری کرد که خودروسازان، به ویژه صنعت قطعه‌سازی از این فرصت استفاده کند.

احتمال توزیع کارت اعتباری خرید کالا بین بازنشستگان فولاد در ابتدای سال 97/ حقوق اسفند و عیدی بازنشستگان واریز شد

اکبر نوروزی درگفتگو با «نود اقتصادی»احتمال داد که درصورت آماده نشدن به موقع کارت های اعتباری خرید کالا تا پایان امسال،توزیع آن به سال آینده موکول شود.

رئیس اتاق بازرگانی تهران:
خبری از تکریم کارآفرینان در سفرهای خارجی نیست/ فضای کسب و کار خوب نیست، به همین دلیل خارجی ها نمی‌آیند

خوانساری گفت: متاسفانه نگاه دولت به بخش خصوصی از بالا به پایین است و فعلا خبری از تکریم کارآفرینان در سفرهای خارجی اولویت‌دار و به خصوص همراه رییس‌جمهور نیست.

خطرناک بودن جاده ها و نقاط پرخطر را کتمان نمی کنیم/ ارتقای استاندارد خودروها دیر شده

محمد شریعتمداری بیان داشت: در سال جاری بیش از ۹۶ درصد از تعهدات خودرویی کشور و دستیابی به تولید بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو محقق شده است.

سید محمود هاشمی در گفتگو با «نود اقتصادی» مطرح کرد
اعتراض نائب رئیس اتاق اصناف به عدم برگزاری انتخابات هیات رئیسه!/ نمی‌گذارند جلسه برگزار شود!

نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفته است هنگامی که نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت در اتاق اصناف ایران تغییر می‌کند باید انتخابات هیات رئیسه و انتخابات داخلی برگزار شود و با توجه به درخواست کتبی هیات رئیسه به هیات عالی نظارت، متاسفانه از اجرایی شدن این موضوع ممانعت به عمل آمده که این امر، منجر به تضعیف قانون خواهد شد.

هیچ کالایی تا پایان فروردین ۹۷ گران نمی‌شود

سید محمود نوابی با بیان اینکه عملیاتی شدن ماده ۶ قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان از کارهای خوبی است که این ماده قانونی در کل کشور باید اجرایی شود، اظهار کرد: اگر این قانون نهادینه شود، رقابت مثبتی را در ارائه خدمت مناسب به مصرف کنندگان شاهد خواهیم بود.

"زامیاد" هم مانند"سایپا" طرح نوسازی ناوگان درون شهری روحانی را زیرسوال برد!

شرکت زامیاد ضمن واکنش به خبر نوسازی ناوگان جاده ای، تصریح کرده که پیرو اخبار منتشره در پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مبنی بر نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور، تمامی قرارداد های منعقده محصولات سنگین باری این شرکت با سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای مربوط به مصوبات و توافقات گذشته بوده است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
ساپپا طرح رئیس جمهور را زیرسوال برد/ سایپا: طرح جدید نوسازی ناوگان مطرح شده از سوی روحانی در مراحل کارشناسی است!

شرکت در سال 1395 قراردادی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بابت این موضوع منعقد کرده که قبلاً هم اطلاع رسانی شده و متعاقب آن در سال 1396 از محل تعهدهای ایجاد شده با همکاری سازمان راهداری و بانک عامل اقدام به واگذاری تعدادی از محصولات کرده واین امر در سال 1397 نیز ادامه خواهد یافت.

معاون وزیر اسبق صنعت:
دولت هیچ استراتژی و برنامه اقتصادی جدی را دنبال نمی‌کند/ ادبیات اقتصادی رئیس جمهور در سه سال آینده باید تغییر کند

واعظ آشتیانی گفت: به تازگی اظهارنظرهایی مبنی بر تلاش در راستای واگذاری سهام دو شرکت خودروسازی کشور مطرح شده است. این در حالی است که پیشتر بارها اظهار شده بود این دو کارخانه واگذار شده و به شکل خصوصی مدیریت می‌شود. اعتراف اخیر مبنی بر تلاش در راستای خصوصی کردن این کارخانه بیانگر وضعیت اقتصادی دولت است.

صنایع کوچک داخلی توانایی زیادی برای رقابت با حریفان خارجی ندارند

صادق نجفی،اظهار کرد: باید بپذیریم همه مشکلات تولید مربوط به دولت نیست و باید بخش خصوصی هم به رفع موانع و مشکلات به وجود آمده از سمت خود بپردازد.

حقوق بهمن ماه بازنشستگان فولاد امروز واریز شد

اکبر نوروزی در گفتگو با «نود اقتصادی»،برآورد کرد که حقوق اسفند ماه به همراه عیدی و پاداش بازنشستگان این صندوق تا اواخر هفته آینده به طور کامل واریز شود.

کاغذ بازی اداری بیشتر از تحریم‌ها به تولید فشار می آورد

سیدمحمود نوابی افزود: بانک ها، محیط ‌زیست، مالیات و بیمه تأمین اجتماعی هر یک اکنون به ‌مانعی بر سر راه تولید تبدیل شده‌اند.

اختصاص یک درصد از فروش معادن به خزانه مغایر قانون/ بی مهری تصمیم‌گیران درتدوین مقررات سد راه توسعه‌ معدن است

محمد رضا بهرامن افزود: سرمایه گذاران خارجی نیز برای مشارکت در بخش معدن، قانون معادن را ملاک و معیار فعالیت در این عرصه می دانند، اما موضوع تخصیص یک درصد در قانون پیش بینی نشده است.

گزارش اختصاصی «نود اقتصادی» + سند
پروانه کسب فاضلی 6 سال پیش باطل شده بود، او چطور رئیس اتاق اصناف شد؟/ تخلف آشکار اتحادیه سازندگان درب و پنجره در صدور پروانه کسب برای علی فاضلی

گفته می‌شود که با توجه به ماده 18 قانون نظام صنفی و ماده 34 آیین نامه اجرایی صدور پروانه کسب، فاضلی مکلف بوده تا نسبت به اعلام موضوع و ابطال پروانه کسب به اتحادیه مربوطه اقدام و از تاریخ واگذاری، عضویت و پروانه او از درجه اعتبار ساقط بوده است.

کاهش تعرفه واردات مواد اولیه لاستیک ارزانتر را به مصرف کننده می رساند

ضرورت دارد تا تمامی عوامل داخلی دست به دست هم داده و با ایجاد شرایط معقومل بستر مناسب برای تولید اقتصادی، کیفی و استاندارد را ایجاد کنند.

انتقاد صریح یک مقام سابق تجارت خارجی از وضعیت بد واردات و صادرات در گفتگو با «نود اقتصادی»:
صادرات هر ماه را با ماه قبل مقایسه می‌کنند تا ضعفها مشخص نشود

معاون کل اسبق سازمان توسعه تجارت گفت: با توجه به کسری تجاری امسال، وضعیت صادرات کشور اصلا خوب نیست و نمی‌شود، صرفا با ارائه آمار وضعیت را خوب نشان بدهیم.

«نود اقتصادی» منتشر کرد + سند
اعتراض شدید صنف پوشاک قم به نمایشگاه بهاره: تعلیق نشود، به سراغ استاندار میرویم

جعفر آسوده، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک و صنوف وابسته در استان قم در نامه‌ای خطاب به حسن احمدلو، رئیس اتاق اصناف این استان، مراتب اعتراض شدید کسبه‌های خیابان‌های مختلف از جمله شهید بهشتی، ارم، زنگانگی و خیابان حضرتی را بازتاب داده است.

حسن پور، رئیس سازمان بسیج اصناف در گفتگو با «نود اقتصادی»:
معاون اول روحانی، 3 میلیون واحد صنفی را نادیده گرفت، اتاق اصناف هیچ واکنشی نشان نداد!

رئیس سازمان بسیج اصناف در گفتگو با «نود اقتصادی» از رویه اتاق اصناف در قبال رفتار معاون اول رئیس جمهور گلایه کرد.

گفتگوی «نود اقتصادی» با غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج اصناف

غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج اصناف در گفتگو با «نود اقتصادی» به ارزیابی شرایط اقتصادی کشور پرداخت.

یک صادرکننده کالا به چین در گفتگو با «نود اقتصادی»:
همچنان نمی‌توانیم در چین ال سی باز کنیم/ در اوج تحریم‌ها به راحتی می‌توانستیم حساب باز کنیم، اما الان کمی سخت شده!

سید مصطفی حسینی یکی از صادرکنندگان کالا به کشور چین در گفتگو با «نود اقتصادی» از مشکلات در راه صادرات کالا گفت.

8 مشاور وزیر صنعت عزل شدند

مشاوران عزل شده شامل افرادی چون بهروز ریاحی،عبدالرضا امینی، علی اصغر توفیق، علی یزدانی، عین اله اعلاء ،محمدرضا خانمحمدی، منوچهر طاهایی و ناصر بزرگمهر هستند.

9 هزار میلیارد تومان ازمنابع فروش اموال به سازمانهای توسعه ای داده می شود

محمد شریعتمداری خاطر نشان کرد: از 85 هزار واحد صنعتی کشور بخش اعظمی صنایع کوچک و متوسط هستند و بیش از نیمی از آنها در شهرک های صنعتی استقرار دارند.

طلاکش دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مردم به جای یک شانه تخم مرغ، 6 عدد بخرند، تخم مرغ ارزان می‌شود

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران در گفتگو با «نود اقتصادی» از مردم خواست تا حجم خرید تخم مرغ خود را کاهش دهند.

حسن سبحانی با انتقاد از افزایش قیمت ارز مطرح کرد:
گرانی دلار در اقتصاد ایران منجر به افزایش صادرات نمی شود/ افزایش قیمت ارز برای اعضای اتاق بازرگانی و برخی از دولتی‌ها استفاده رانتی دارد

یک اقتصاددان گفت: کسانی به عنوان بخش خصوصی- که البته بخش غیرمولد آن هستند- در اتاق‌های مختلف جمع شده‌اند و از افزایش قیمت ارز دفاع می‌کنند، همین افراد که اغلب بازرگان هستند در دولت هم حضور دارند و افزایش نرخ ارز، برای آنها استفاده رانتی دارد.

رئیس کمیته دوستی پارلمانی ایران و هند:
روابط بانکی با هند بعد از تحریمها به صورت کامل برقرار نشده/ هنوز به ازای صادرات نفت از هند کالا وارد می‌کنیم

افضلی گفت: هنوز روابط بانکی ایران و هند به صورت کامل برقرار نشده و ایران بعد از برجام گله داشت که چرا این موضوع حل نشده است.

17هزار واحد تولیدی و صنعتی کشور راکد هستند/ 6 هزار واحد تولیدی در مرحله پایانی ساخت قرار دارد

محسن صالحی نیا،تعداد واحدهای تولیدی درکشور را حدود 85 هزار واحد اعلام کرد وگفت: برخی مشکلات اقتصادی کشور باعث شده تا بیشتر این واحدها با ظرفیت بیشتراز 50درصد کار کنند.

نماینده سابق وزیر در اتاق اصناف در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دخالت آشکار دولت در انتخابات اتاق اصناف/ هر کسی را که دلشان میخواهد رئیس اتاق اصناف می‌کنند

علی رحمانی در گفتگو با «نود اقتصادی» ار دخالتهای دولت در انتخابات اتاق اصناف گلایه کرد.

فروشگاه های بهاره راه اندازی می شود

محمد شریعتمداری درباره اقدامات شب عید وزارت صنعت، معدن و تجارت در آستانه شب عید اظهار داشت: برای هماهنگی های لازم بین ارگان ها و دستگاه های مختلفی که نظارت بر امر توزیع کالا و خدمات در ایام تعطیلات سال جدید دارند، جلسه ستاد تنظیم بازار شب گذشته تشکیل شد.

سهمیه هر استان در نوسازی صنایع بین 700 تا یکهزار و 300 واحد تعیین شد

صادق نجفی، حلقه مفقوده اشتغالزایی در بخش صنایع را مشکل ارتباط با بازار دانست و گفت : بخش اعظم مشکل اشتغال مربوط به بازاریابی است و این حلقه های ارتباطی است که تولید را به بازار متصل می کند.

مدیرعامل شرکت تولیدی لاستیک دنا در گفتگو با «نود اقتصادی»:
تعرفه واردات مواد اولیه لاستیک 3 برابر شد، فاتحه تولید را بخوانید/ 7 هزار تن کاهش تولید داشتیم

مدیرعامل شرکت تولیدی لاستیک دنا، از افزایش سه برابری تعرفه واردات مواد اولیه تولیدی صنایع لاستیک انتقاد کرده و گفته که افزایش سه برابری تعرفه واردات مواد اولیه تولیدی، انگیزه‌ای خوب برای دلالان و کاسبانی بوده که می‌خواهند دست در دست یکدیگر، مراسم تدفین و گواهی فوت صنایع داخلی را امضا کنند.

نشست بررسی عملکرد علی فاضلی در اتاق اصناف

فعالان حوزه اصناف با حضور در «نود اقتصادی» به ارزیابی عملکرد علی فاضلی رئیس فعلی اتاق اصناف در مدت ریاست او در این اتاق پرداختند.

سخنگوی اتحادیه لوازم خانگی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
وقتی بازار لوازم خانگی را دودستی به سامسونگ می‌دهیم، باید منتظر چنین توهین‌هایی هم باشیم

غزنوی گفت : مسئولین در قبال جنگ اقتصادی کوتاه می آیند اما در مسئله امنیت اقتصادی منفعلانه عمل می‌کنند.

انتقاد معاون وزیر اسبق صنعت از عملکرد ضعیف دولت روحانی در دیپلماسی اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
فقط 20 رایزن اقتصادی در دنیا داریم

شجاعی گفت: دولت با یک فضای هیجان زده به استقبال پیشنهادهای هیئت‌های خارجی رفت، و فضا را به سمت پیشنهادهایی هدایت نکرد که می بایست دولت و در قالب دیپلماسی اقتصادی به هیئت‌ها می‌داد.

واکنش یک عضو اتاق بازرگانی به رفتار توهین آمیز سامسونگ در برابر ورزشکاران ایرانی:
دولت باید برای تجارت با سامسونگ رفتار تنبیهی در نظر بگیرد

لاهوتی گفت: ممکن است سامسونگ شیطنت کرده باشد، زیرا بیشتر برندهای کره‌ای تحت لایسنس آمریکا فعالیت می‌کنند و بنابراین مواضع سیاسی آمریکا در قبال ایران برایشان مهم است.

202 هزار خودروی فرسوده جایگزین شد

محمد شریعتمداری گفت: تعداد خودروهای جایگزین شده در سه سال اجرای طرح 202 هزار و 500 دستگاه است که منابع اختصاص یافته از سوی دولت معادل قطعات منفصله خودرو ( بیش از 7 میلیارد دلار) برآورد شده که سهم تسهیلات بانکی 21 هزار و 260 میلیارد تومان و آورده منقاضی 18 هزار و 300 میلیارد تومان خواهد بود.

وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت:
عده‌ای برای زمین زدن روحانی به صنعت خودرو فشار آوردند/ در اواسط دولت روحانی عده‌ای از افراطیون رشد اقتصادی کشور را متوقف کردند

نعمت‌زاده گفت: هنگامی که من به جلسه رفتم برخی از مسئولان دولت دهم نیز برای همفکری حضور داشتند و همگی در حال پیدا کردن راه حل برای شرایط موجود بودند. در این جلسه مشخص شد که موجودی کالاهای اساسی تقریبا صفر است و ارز کافی نیز برای آن وجود ندارد.

انتقاد معاون کل اسبق سازمان توسعه تجارت از منفی شدن تراز تجاری کشور در گفتگو با «نود اقتصادی»:
5 قلم اول کالای وارداتی به کشور مصرفی است

کرمانشاهی گفت: در نه ماه گذشته 5 قلم اول کالای وارداتی به کشور مصرفی بوده و در ده ماه گذشته تراز تجاری کشور بیش از هفت میلیارد دلار منفی بوده است.

عضو اتاق بازرگانی:
فرانسه به ایران خط اعتباری داد تا از آنها کالای مصرفی وارد کنیم/ با این کار فقط به رشد اشتغال فرانسوی‌ها کمک می‌کنیم

برخوردار گفت: کشورهای اروپایی اجازه انتقال فناوری و ماشین‌آلات به ایران نمی‌دهند و قصد دارند کالاهای آماده و مصرفی خود را روانه کشور ما کنند.

افت بی‌سابقه تراز تجاری در 365 روز اخیر
تراز تجاری در عرض یک سال 6 میلیارد و 905 میلیون دلار سقوط کرد/ رشد عجیب واردات و افت کم نظیر صادرات غیرنفتی+ نمودار

بررسی جدیدترین آمار گمرک نشان می‌دهد که در 10 ماهه اول امسال تراز تجاری کشور به 7 میلیارد و 193 میلیارد رسیده است.

واکنش دبیرکل بانک مرکزی به محدودیت‌های تراکنش‌های بین بانکی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
می‌دانیم مردم ناراضی‌اند، اما تحمل کنند

چندی است با ابلاغ بخشنامه جدید بانک مرکزی، انتقال کارت به کارت در محدوده سه میلیون تومان متوقف شده است. همچنین انتقال اینترنتی نیز که در گذشته نامحدود بود به سقف 50 میلیون تومان تنزل کرده است. احمدی در این باره گفت: محدودیتها را قبول داریم، اما مردم تحمل کنند.


پربیننده