پنج شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸:۵۵ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس بانک، بیمه و بورس

با حذف صفرها از پول ملی، اختلاس‌ها هم بیشتر می‌شود
فیلم/ فرشاد مومنی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه ادعا کرد:

با حذف صفرها از پول ملی، اختلاس‌ها هم بیشتر می‌شود

فرشاد مومنی گفت: خاضعانه از نمایندگان مجلس می‌خواهم تا قبل از اینکه از دولت، تضمین لازم را برای حذف صفرها نگرفتند، اجازه ندهند این اقدام نمایشی اتفاق بیفتد.

هزینه ۳۷ میلیارد تومانی موسسه اعتباری ملل برای تبلیغات و انتشارات

هزینه ۳۷ میلیارد تومانی موسسه اعتباری ملل برای تبلیغات و انتشارات

بر اساس گزارشاتی که بدست خبرنگار «نود اقتصادی» رسیده است، موسسه اعتباری ملل در سال ۱۳۹۷ برای تبلیغات و انتشارات بیش از ۳۷ میلیارد تومان هزینه کرده است.


فیلم/ فرشاد مومنی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه ادعا کرد:
با حذف صفرها از پول ملی، اختلاس‌ها هم بیشتر می‌شود

فرشاد مومنی گفت: خاضعانه از نمایندگان مجلس می‌خواهم تا قبل از اینکه از دولت، تضمین لازم را برای حذف صفرها نگرفتند، اجازه ندهند این اقدام نمایشی اتفاق بیفتد.

دکتر عباس شاکری، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه:
حذف چهار صفر از پول ملی هیچ اثری بر تولید و رونقش ندارد/ بهترین فایده حذف 4 صفر از پول ملی این است اعداد کوچک و خواندنش راحت می‌شود

عباس شاکری گفت: برای حل مشکل تولید باید عوامل تاثیر گذار بر تولید و موانع آنها را در نظر بگیریم نه حذف چند صفر از پول ملی را!

جوابیه روابط عمومی بانک رفاه کارگران به خبر «وام ۳۰ ساله کم‌بهره اعضای هیئت‌مدیره بانک رفاه کارگران به خودشان ! »

بانک رفاه وام کم بهره طولانی مدت به ۲ عضو هیات مدیره خود را تایید کرد.

هزینه ۳۷ میلیارد تومانی موسسه اعتباری ملل برای تبلیغات و انتشارات

بر اساس گزارشاتی که بدست خبرنگار «نود اقتصادی» رسیده است، موسسه اعتباری ملل در سال ۱۳۹۷ برای تبلیغات و انتشارات بیش از ۳۷ میلیارد تومان هزینه کرده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
افزایش ۸۴۷ درصدی سرمایه‌گذاری در املاک بانک اقتصادنوین طی سال ۹۷

به گزارش «نود اقتصادی» درحالی‌که براساس قانون «قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب ۱۳۹۴» بانک‌ها از فعالیت در حوزه املاک و مستغلات منع شده‌اند، با این حال بر اساس اسنادی که بدست خبرنگار نود اقتصادی رسیده است، سرمایه‌گذاری بانک اقتصاد نوین در حوزه املاک طی سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۸۴۷ درصد رشد داشته است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
تجربه ۸ کشور در حذف صفر از پول ملی

برخی مطالعات از تجربیات ۸ کشور جهان نشان می‌دهد سیاست حذف صفر از پول ملی، لزوماً به نتایج مطلوبی منتهی نخواهد شد و موفقیت یا عدم موفقیت آن در گرو الزاماتی است که پیش و پس از اجرای طرح ضروری است.

رشد دو برابری سهام شرکت بیمه آسیا تنها ظرف 85 روز

یکی از دلایل رشد 90 درصدی قیمت سهام بیمه آسیا به انتشار صورت‌های مالی موفق شرکت مرتبط بوده و به رشد سود محقق‌شده بیمه آسیا در سال 97 بر می‌گردد.

مشارکت بانک ایران زمین در طرح "تا مهر با همدلی" کمیته امداد امام (ره)

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین: در این مراسم که به هدف تامین مالی لوازم التحریر و اقلام مورد نیاز دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش این کمیته برگزار شد، از نخبگان تحت پوشش و خیرین تجلیل و تقدیر شد.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
زیان انباشته بانک دی به ۹/۵ هزار میلیارد تومان نزدیک شد/ نسبت کفایت سرمایه بانک دی منفی شد

بررسی صورت مالی بانک دی نشان می‌دهد زیان انباشته این بانک در پایان بهار سال جاری به حدود ۹/۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

حضور مدیران چند شغله در ترکیب هیات مدیره بیمه پارسیان/ بیمه پارسیان فقط مدیران ۲ و ۴ شغله استخدام می‌کند!

اویارحسین تا چندی قبل هم رئیس هیات مدیره شرکت یاری رسان پارسیان هم بود که از آن سمت کناره گرفت.

حمایت بانک ایران زمین از بهره برداری خط تولید جدید شرکت فولاد اکسین اهواز

بهره برداری از خط تولید انواع ورق های API محیط ترش مورد مصرف در صنایع نفت و گاز چهارشنبه بیست و سوم مرداد 98 با حضور دکتر دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، مهندس ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین و مدیریت شعب استانهای خوزستان و لرستان بانک ایران زمین در شرکت فولاد اکسین خوزستان برگزار شد.

فیلم/ حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات:
در ماه‌های اخیر حملات سایبری زیادی به شبکه بانکی شده بود که خنثی کردیم

صیدی گفت: در ماه‌های اخیر حملات سایبری زیادی به شبکه بانکی شده بود که خنثی کردیم.

بررسی صورت مالی سه بانک انصار، پارسیان و اقتصادنوین نشان می‌دهد
هزینه ۱۳۹ میلیارد تومانی سه بانک انصار، پارسیان و اقتصاد نوین برای تبلیغات در یکسال/ هزینه تبلیغات بانک‌های دولتی در دسترس نیست

بررسی صورت مالی سه بانک انصار، پارسیان و اقتصادنوین نشان می‌دهد این سه بانک در سال ۱۳۹۷ در مجموع نزدیک به ۱۳۹ میلیارد تومان برای تبلیغات هزینه کرده‌اند که سهم بانک انصار از این مبلغ حدود ۱۱۴/۷ میلیارد تومان، پارسیان ۱۸/۴ میلیارد تومان و اقتصادنوین ۵/۵ میلیارد تومان است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
وام ۳۰ ساله کم‌بهره اعضای هیئت‌مدیره بانک رفاه کارگران به خودشان !

بررسی صورت مالی بانک رفاه کارگران در سال ۱۳۹۶ (آخرین صورت مالی) نشان می‌دهد دو عضو هئیت‌مدیره این بانک یعنی حسین رحمتی و فرشید فرخ‌نژاد در چندین فقره دریافت تسهیلات از این بانک، وام‌های ۳۰۰ و ۳۶۰ ماهه با سود ۱۰ تا ۱۲ درصد از بانک دریافت کرده‌اند.

محمد قلی یوسفی استاد اقتصاد دانشگاه علامه:
کاهش قیمت دلار ناشی از مداخله مقطعی دولت است/ اتفاقی نیفتاده که قیمت ارز بخواهد به این شکل پایین بیاید

یوسفی گفت: در شرایطی که ما در داخل کمبود تولید داریم، به مردم فشار اقتصادی می‌آید و نقدینگی سال ‌به ‌سال بیشتر می‌شود، طبیعی است تورم به وجود آید و تقاضا برای ارز خارجی هم افزایش پیدا کند و به تبع قیمت آن بالا رود.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
بدهی ۲۸۱ میلیارد تومانی مالک بانک اقتصادنوین به دو بانک سینا و سرمایه !

اسنادی که به دست خبرنگار «نود اقتصادی» رسیده است نشان می‌دهد محمد صدر هاشمی‌نژاد بنیانگذار بانک اقتصادنوین به دو بانک سینا و سرمایه بیش از ۲۸۱ میلیارد تومان بدهکار است.

پرونده‌های اختلاس در بیمه البرز!

براساس اسنادی که به دست خبرنگار «نود اقتصادی» رسیده، میزان اختلاس و سوء استفاده مالی در برخی از شعب شرکت بیمه البرز از سه میلیارد ریال شروع شده و حتی به رقم ۵۰۰ میلیارد ریال هم رسیده است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
عضو هیات مدیره بانک آینده ۵ شغله است/ حضور فعال افشین تیرداد از بیمه رازی و بانک آینده تا یک شرکت ساختمانی!

بررسی‌های خبرنگار «نود اقتصادی» تایید می‌کند "افشین تیرداد لسکو کلایه"، عضو هیات مدیره بانک آینده به صورت همزمان در ترکیب هیات مدیره چند شرکت دیگر حضور دارد.

حیدر مستخدمین حسینی معاون اسبق بانک مرکزی مطرح کرد:
دولت پاسخ دهد که چرا 25 درصد ارز مورد نیاز برای واردات دارو را به یک شرکت داده/ در ماجرای رانت دلار 4200 تومانی هیچ کدام از وزرا و دولتمردان پاسخگو نیستند

مستخدمین حسینی گفت: وقتی یک شرکت دارویی 25 درصد ارز موردنیاز صنعت داروسازی را در سال 97 دریافت می‌کند و کمتر از یک درصد یعنی 0.7 درصد بازدهی واردات دارد؛ باید دید این ارز کجا رفته است؟

پروفسور جواد صالحی اصفهانی استاد اقتصاد دانشگاه ویرجینیاتک:
نرخ ارز تا 5 سال آینده بالا بماند تولید و اشتغال شکوفا می شود/ صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای همجوار به بالاترین سطح خود در سالهای اخیر رسیده

صالحی اصفهانی گفت: نرخ ارز تا 5 سال آینده بالا بماند تولید و اشتغال شکوفا می شود.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
وام ۵۹/۶ میلیارد تومانی بیمه پاسارگاد به کارکنانش

اعطای وام‌های کلان برای خرید مسکن و اتومبیل و ... برای کارمندان فقط مخصوص بانک‌های کشور نیست، چراکه بیمه‌ها نیز در این مسیر پا به پای بانک‌ها آمده‌اند.

ضرر ایران از خرید و فروش اوراق قرضه بین المللی طی سال‌های فعالیت دولت روحانی + جدول

براساس آمارهای بانک مرکزی خرید و فروش اوراق قرضه بین المللی در سالهای فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم علی‌رغم امضای برجام و ایجاد برخی گشایش‌های بین المللی همواره با ضرر و زیان رو به رو بوده است. این آمار در حالی اتفاق افتاده که قبل از استقرار دولت تدبیر و امید خرید اوراق قرضه برای کشورمان هواره با سود رو به بوده که بیشترین سود آن به سال ۸۷ و سود ۱۷۹ میلیارد تومانی کشورمان برمی‌گردد.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
بدهی 75 میلیاردی واردکننده خودروهای خارجی به بانک مهدی جهانگیری!

به گزارش خبرنگار نود اقتصادی بررسی برخی اسناد مالی در بانک گردشگری وابسته به مهدی جهانگیری نشان می‌دهد خانواده گرامی که از واردکنندگان خودروهای لوکس خارجی هستند در حال حاضر ۷۵/۷ میلیارد تومان به این بانک بدهکارند.

فیلم/ فرشاد مومنی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه:
در دهه 70 نرخ ارز را یک شبه 1500 درصد گران کردند!

مومنی گفت: در دهه ۷۰ نرخ ارز ۱۵۰۰ درصد گران شد و دولتمردان وقت از آن به عنوان "عبور از یک پیچ خطرناک" یاد کردند و معتقد بودند بعد از عبور از این پیچ، به آرامش خواهیم رسید!

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
ترکیب عجیب و غریب یک هلدینگ بزرگ اقتصادی با در اختیار داشتن حدود ۳۰ شرکت!

محمد پاریزی معاون بازنشسته بانک و بیمه وزارت اقتصاد به عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در آمد. محمد پاریزی بعد از مهدی بازارگان معاون سابق وزیر نفت که چندی پیش بازنشسته شده بود، دومین فرد بازنشسته‌ای است که به سرمایه‌گذاری غدیر می‌پیوندد.

۷۴ درصد از نقدینگی ۱۸۸۲ هزار میلیارد تومانی اقتصاد ایران در دولت حسن روحانی ایجاد شد

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که از ۱۸۸۲ هزار میلیارد تومان نقدینگی موجود در کشور تا پایان سال ۹۷ ، دولتهای یازدهم و دوازدهم در ۶۸ ماه فعالیت خود سهم ۷۴ درصدی در ایجاد آن دارند. دولتهای نهم و دهم در ۹۶ ماه فعالیت خود ۲۲ درصد از آن را ایجاد کرده اند و دولت‌های قبل از آن هم تنها ۴ درصد از حجم نقدینگی فعلی را ایجاد کرده اند.

در دولت دوازدهم هر ماه ۲۷.۴ هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی افزوده شد

بررسی آخرین آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که از تیرماه ۹۶ تا اسفند ۹۷ که دولت دوازدهم در راس قوه مجریه قرار گرفته ۵۴۹ هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی اضافه شده که این آمار به طور میانگین افزوده شدن ماهانه ۲۷.۴ هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی را نشان می‌دهد. همچنین در سال ۱۳۹۷ مجموعا ۳۵۲.۹ هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی اضافه شد که میانگین ماهانه آن ۲۹.۴ هزار میلیارد تومان می‌شود.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
رشد ۵۲۴ درصدی زیان انباشته بانک اقتصادنوین در ۹۰ روز نخست امسال نسبت به پارسال!

گزارش‌های رسیده به خبرنگار «نود اقتصادی» حاکیست زیان انباشته‌ ۳ ماهه ابتدایی سال ۹۸ بانک اقتصاد نوین در قیاس با همین مدت در سال گذشته با افزایش ۵۲۴ درصدی به رقم (۷,۶۶۵,۱۶۲) میلیون ریال رسیده است.

وحید شقاقی شهری اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی:
همتی حرف خود را درباره حذف صفر از پول ملی عوض کرد/ معلوم نیست چرا دولت برای حذف لایحه صفرها قید دو فوریت آورده

شقاقی شهری گفت: آقای همتی حرف خود را درباره حذف صفر از پول ملی عوض کرد.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
بیمه دانا در ۲ سال ۹۶ و ۹۷ در مجموع ۱۴۰ میلیارد تومان به کارمندانش وام داده است

آنگونه که خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرده است، بیمه دانا در سال ۹۶ حدود ۷۳/۸ میلیارد تومان و در سال ۹۷ نیز بیش از ۶۶/۹ میلیارد تومان به کارمندان خود وام داده است

نشست صمیمی گروه مالی سامان با اصحاب رسانه برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با حضور جمعی از اصحاب رسانه و مدیران شرکت‌های گروه مالی سامان برگزار شد.

برای سیزدهمین سال متوالی بیمه آسیا خبرنگاران را بیمه کرد

بیمه آسیا برای سیزدهمین سال متوالی خبرنگاران حوزه بیمه رسانه های جمعی کشور را تحت پوشش بیمه حوادث گروهی قرار داد.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
کارمند بانک ایران و ونزوئلا در فروردین 12 میلیون حقوق گرفت/ اعضای هیات مدیره و مدیرعامل چقدر حقوق می‌گیرند؟

براساس اسنادی که به دست خبرنگار «نود اقتصادی» رسیده مجموع حقوق و مزایای یکی از کارشناسان بانک مشترک ایران و ونزوئلا در فروردین ماه دستکم 154 میلیون ریال بوده که با کسر کسورات، خالص پرداختی وی 120 میلیون ریال بوده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در بازدید از سایپا:
فعالیت پر رونق خطوط تولید سایپا امیدآفرین است

حسین مهری افزود: فعالیت پر رونق خطوط تولید سایپا امیدآفرین بوده و بیانگر وجود اراده برای افزایش تولید و پشت سر گذاشتن تحریم‌ها است و سایپا با مدیریت تخصصی و مؤثر مهندس سلیمانی، در حال انجام اقدامات جهادی است.

بررسی صورتهای مالی بانکها نشان می دهد
بانکها از پرداخت بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه به مردم خودداری کردند + نمودار

مطابق قانون، بانک‌ها موظفند ۸۰ درصد سپرده‌های قرض‌الحسنه جاری و ۹۵ درصد سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز خود را وام بدهند. در پایان سال ۱۳۹۷ مجموع سپرده‌های قرض‌الحسنه جاری و پس‌انداز بانک‌ها ۲۸۷ هزار میلیارد تومان بود اما مانده تسهیلات اعطایی قرض‌الحسنه بانک‌ها به ۷۸ هزار میلیارد تومان رسید. این رقم نشان می‌دهد بانک‌ها بخش اعظم منابع قرض‌الحسنه خود را وام قرض‌الحسنه نمی‌دهند.

«نود اقتصادی» در گزارشی بررسی کرد؛
به غیر از احمد عراقچی پای کدام معاون سیف در پرونده التهابات ارزی پارسال گیر است؟/ فرشاد حیدری همچنان دو شغله است!

باید دید حالا که قوه قضاییه در دوره جدید مدیریتش، پای فرشاد حیدری را هم به پرونده التهابات ارزی سال گذشته باز کرده و وی به اتهام دادن گزارش خلاف واقع مورد بازپرسی قرار گرفته است، چه سرنوشتی در انتظار این مدیر پرحاشیه سابق ساختمان میرداماد خواهد بود. مدیری که هم اکنون به طور هم زمان در شرکت سرمایه گذاری غدیر هم مسئولیت دارد!

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد + سند
وام کم بهره 300 ماهه به عضو هیات مدیره بانک سینا

اطلاعاتی که خبرنگاران «نود اقتصادی» از اسناد بانک سینا بدست آورده اند نشان می‌دهد این بانک بخش قابل توجهی از وام‌های خود را بدون سود، با سود ۵/. درصد، سود ۲/۲۵ درصد و ... به برخی از شرکت‌های خود و بنیاد مستضعفان داده است.

حدود ۵۰ درصد وام‌های قرض الحسنه بانک گردشگری به کارکنان خود بانک رسید

در سال ۹۷ بانک گردشگری ۱۱۲ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه داده است که ۵۰ میلیارد تومان آن را به کارکنانش پرداخت کرده است.

بانک کارآفرین در سال گذشته فقط ۱.۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرد

بانک کارآفرین براساس گزارشهای رسمی خود اعلام کرده که در سال گذشته فقط ۱.۷ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه داده است. این بانک میزان سپرده قرض‌الحسنه خود را اعلام نکرده اما حدود ۱۲۵۳ میلیارد تومان  سپرده قرض‌الحسنه جاری داشته است که می‌شد با این منابع، اقدام به پرداخت وام ازدواج کرد.

قیمت اکثر کالاهای اساسی با نرخ ارز آزاد محاسبه می شود+ جدول

بررسی‌ها نشان می‌دهد علی رغم تخصیص ارز 4200 تومانی برای کالاهای اساسی قیمت اکثریت آنها در بازار با ارز آزاد محاسبه می‌شود و ارز دولتی نتوانسته تاثیری روی کاهش قیمت کالاهای اساسی بگذارد.

فیلم/ فرشاد مومنی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه ادعا کرد:
با حذف صفرها از پول ملی، اختلاس‌ها هم بیشتر می‌شود

خاضعانه از نمایندگان مجلس می‌خواهم تا قبل از اینکه از دولت، تضمین لازم را برای حذف صفرها نگرفتند، اجازه ندهند این اقدام نمایشی اتفاق بیفتد/ یکی از مشکلات حذف صفرها حساسیت زدایی از اختلاس‌هاست، بنابراین دولت، قبل از حذف صفرها باید برنامه ملی مبارزه با فساد با محور پیشگیری را ارائه دهد


خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
نرخ بیکاری جوانان ایران ۲ برابر جوانان جهان است + جدول
بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
افزایش ۸۴۷ درصدی سرمایه‌گذاری در املاک بانک اقتصادنوین طی سال ۹۷

پربیننده