سه شنبه بیست و سوم مهر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۲:۴۰ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس بانک، بیمه و بورس

فرار رئیس جمهور از پذیرش اشتباه بزرگ درباره دلار ۴۲۰۰ تومانی!
#توئیت_گرام

فرار رئیس جمهور از پذیرش اشتباه بزرگ درباره دلار ۴۲۰۰ تومانی!

رئیس جمهور از پذیرش اشتباه بزرگ درباره دلار ۴۲۰۰ تومانی قرار کرد.

دولت هنوز به خاطر فجایع ناشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی عذرخواهی نکرده/ افزایش تورم در مناطق روستایی طبیعی است
لطفعلی بخشی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه و تحلیلگر مسائل اقتصادی:

دولت هنوز به خاطر فجایع ناشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی عذرخواهی نکرده/ افزایش تورم در مناطق روستایی طبیعی است

بخشی گفت: کالاهای مختلف به صورت یکسان در تمام مناطق مختلف کشور توزیع نمی‌شود، بنابراین به نظر می‌رسد، افزایش نرخ تورم در مناطق کمتر برخوردار و روستایی طبیعی باشد.


طی یکسال گذشته تحقق یافت؛
عملکرد چشمگیر کارگزاری بورس بیمه ایران

کارگزاری بورس بیمه ایران به دلیل دارا بودن پتانسیل¬های ویژه از جمله ترکیب سهامداری، ساختار سرمایه¬ای و جمع حقوق صاحبان سهام قابل توجه، ظرفیت بالفعل و بالقوه¬ای را در بازار سرمایه کشور دارد. با تغییر ساختار مدیریتی کارگزاری از خردادماه سال 1397 و با توجه به استقرار فرآیندهای مبنایی و اصولی حاکمیت شرکتی، تغییرات گسترده¬ای جهت بهبود وضعیت کارگزاری در همه ابعاد آغاز شد که پس از اعمال تغییرات، کارگزاری توانست به پیشرفت قابل توجهی در راستای اهداف تعیین شده دست یافته و به جایگاهی در صنعت برسد که پیش از

توضیحات مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران درباره قطعی‌های سامانه آنلاین خرید سهم در گفتگو با «نود اقتصادی»:
سامانه آنلاین در اختیار شرکت‌های "او ام اس" است و توان تذکر دادن به این شرکتها را نداریم!

روح الله دهقان در گفتگو با «نود اقتصادی» علت این امر را ناشی از طولانی شدن جمع آوری اطلاعات مربوط به عرضه اولیه روز یکشنبه در فرابورس دانست زیرا در عرضه اولیه در فرابورس 935 هزار نفر شرکت کننده بوده‌اند که این امر باعث شد تا کار شرکت مدیریت فناوری بورس به طول بیانجامد.

تمدید فروش اوراق گواهی سپرده 18 درصدی در بانک پارسیان

پیرو مجوز بانک مرکزی ج.ا.ا فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار بانک پارسیان تمدید شد.

#توئیت_گرام
فرار رئیس جمهور از پذیرش اشتباه بزرگ درباره دلار ۴۲۰۰ تومانی!

رئیس جمهور از پذیرش اشتباه بزرگ درباره دلار ۴۲۰۰ تومانی قرار کرد.

لطفعلی بخشی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه و تحلیلگر مسائل اقتصادی:
دولت هنوز به خاطر فجایع ناشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی عذرخواهی نکرده/ افزایش تورم در مناطق روستایی طبیعی است

بخشی گفت: کالاهای مختلف به صورت یکسان در تمام مناطق مختلف کشور توزیع نمی‌شود، بنابراین به نظر می‌رسد، افزایش نرخ تورم در مناطق کمتر برخوردار و روستایی طبیعی باشد.

براساس آمار بانک مرکزی
در ۱۰ ماه اول فعالیت همتی ۳۳۳ هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی اضافه شد

طبق آمار بانک مرکزی از مرداد ۹۷ تا خرداد ۹۸ که ۱۰ ماه اول فعالیت رئیس کل بانک مرکزی بود، میزان حجم نقدینگی از ۱۶۴۷ هزار میلیارد تومان به ۱۹۸۰ هزار میلیارد تومان رسید و ۳۳۳ هزار میلیارد تومان به حجم آن اضافه شد.

حساب‌های غیرضروری بیمه سینا کاهش می یابد

رضا جعفری درادامه صحبت‌های خود روی متمرکزسازی حساب‌های پرداخت و دریافت و همچنین بستن و کاهش حساب‌های غیرضروری، تعبیه زیرساخت‌های لازم جهت نظارت هوشمند الکترونیکی در حوزه مالی، لزوم مدیریت نقدینگی و همچنین پیگیری وصول مطالبات تأکید داشت ودر این حوزه‌ها راهکارها و رهنمودهای خود را ارائه داد.

مدیرعامل بیمه آسیا:
لزوم مصون سازی نظام مالی و پولی کشور

نشست مشترک اعضای کمیته پدافند غیرعامل بیمه آسیا و مدیران ارشد سازمان پدافند غیرعامل کشور با موضوع بررسی و هم اندیشی در زمینه وضعیت پدافند غیرعامل در بیمه آسیا تشکیل شد.

سهم بیمه درمان خانواده در سرانه نظام سلامت

نظام سلامت یک حوزه هزینه‌بر است که هیچ‌یک از کشورهای توسعه‌یافته و متوسط دنیا نتوانسته‌اند هزینه بهداشت و درمان خود را کاهش دهند، البته بسیاری از کشورها توانسته‌اند آن را مدیریت و کنترل کنند، اما کاهشی در هزینه‌ها رخ نداده و این درحالی است که بودجه آنها هر سال رو به افزایش است.

خریداران سکه در نیمه اول امسال ۵۸۴ هزار تومان ضرر کردند

بررسی ها نشان می‌دهد در روزهای پایانی خردادماه قیمت دلار و سکه کاهش یافت و در نخستین روز تیر ماه، هر سکه طرح جدید به قیمت چهار میلیون و ۶۴۵ هزار تومان و طرح قدیم چهار میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه در این روز دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ربع سکه یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومان بود.

طبق آمارهای بانک مرکزی:
در دوره ریاست همتی بر بانک مرکزی ماهانه به طور متوسط ۶ برابر دوره بهمنی و دو برابر دوره سیف بر حجم نقدینگی اضافه شد

طبق آمار بانک مرکزی در دوره ۱۱ ماهه ریاست همتی،‌هر ماه به طور متوسط ۳۴ هزار میلیارد تومان بر حجم نقدینگی اضافه شده که ۶ برابر رقم دوره بهمنی و نزدیک به دو برابر رقم دوره سیف است.

مدیرعامل بیمه آسیا: امسال 53.000 میلیارد ریال حق بیمه تولید خواهیم کرد

مدیرعامل شرکت بیمه آسیا در نامه ای به معاون ناشران و اعضا بورس اوراق بهادار تهران سوالات و پاسخ های مطرح شده در سامانه رسمی تدان را به صورت رسمی اعلام کرد.

طبق آمارهای بانک مرکزی:
ولی الله سیف بدترین عملکرد را در مدیریت نقدینگی رقم زد/ همتی در سال اول خود، رکورد رشد نقدینگی در دوره بهمنی را شکست!

طبق آمار بانک مرکزی در دوره حدودا ۵ ساله ریاست بهمنی در بانک مرکزی، بیش از ۳۲۴ هزار میلیارد تومان بر حجم نقدینگی کشور افزوده شد.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
فشار بورس به بانک شهرداری جواب داد، بانک شهر اطلاعات خود را افشا کرد؛ ۶ هزار میلیارد تومان زیان انباشته فقط تا پایان سال ۹۶

تا دو روز گذشته، آخرین صورت مالی بانک وابسته به شهرداری های کشور مربوط به سال ۹۵ بود اما این بانک که اخیرا از سوی فرابورس ملزم به افشای شفاف‌سازی اطلاعات مالی خود شده بود، در قدم اول صورت مالی سال ۱۳۹۶ خود را منتشر کرده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
وام‌های کم‎‌بهره ۱۸۰ تا ۲۴۰ ماهه غلامحسین صباغی مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر + سند

اسنادی که بدست خبرنگار «نود اقتصادی» رسیده است، نشان می‌دهد غلامحسین صباغی عضو هیأت مدیره سابق پست بانک ایران و مدیرعامل کنونی موسسه کوثر در زمان عضویت در هیئت مدیره بانک دولتی پست‌ بانک ۵ فقره وام‌ کم‌بهره ۱۸۰ تا ۲۴۰ ماهه از این بانک دریافت کرده است.

گفتگو با دکتر محمدرضا رنجبر فلاح اقتصاددان و مدیرعامل اسبق بانک تجارت

دکتر محمدرضا رنجبر فلاح اقتصاددان و مدیرعامل اسبق بانک تجارت با حضور در دفتر «نود اقتصادی» به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

سیدرضی حاجی میری، عضو اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دولت با مدیریت واردات بازار ارز را کنترل کرده/ بسیاری از فعالان اقتصادی به دلیل مشکلات بانکی فعالیت‌های خود را کم کرده اند و همین مسئله تقاضا برای ارز را در بازار کاهش داده است

حاجی میری گفت: بسیاری از فعالان اقتصادی به دلیل مشکلات بانکی فعالیت‌های خود را کم کرده اند و همین مسئله تقاضا برای ارز را در بازار کاهش داده است.

پویا ناظران، اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی:
انتصاب سردبیر سایت انتخاب به عنوان عضو هیات مدیره کارگزاری بانک ملی نشان دهنده عدم شایسته سالاری در حکمرانی اقتصادی کشور است

ناظران گفت: انتصاب سردبیر سایت انتخاب به عنوان عضو هیات مدیره کارگزاری بانک ملی نشان دهنده عدم شایسته سالاری در حکمرانی اقتصادی کشور است

حسین درودیان: رفتارهای بانک مرکزی برای کنترل خلق پول با یکدیگر متناقض است

درودیان گفت: اساساً بانک مرکزی در این چند سال رفتار انقباضی در پیش‌گرفته بود، هم بانک مرکزی و هم دولت تلاش می‌کردند تا حد مقدور جلوی تزریق پایه پولی را بگیرند، خود این کار به‌عنوان یک رفتار انقباضی افزایش دهنده نرخ بهره در اقتصاد است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
بزرگترین بانک کشور ۴ سال است صورت مالی منتشر نمی‌کند!

بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار «نود اقتصادی» استخراج کرده است بانک ملی ایران تقریبا از سال ۹۳ صورت مالی خود را منتشر نکرده است!

«فراخوان»
مرکز نوآوری ایران زمین از طرح‌های خلاق و نوآورانه

کسب‌وکارهای‌نوپا برای مشارکت در نخستین فراخوان جذب دعوت می‌کند.

پورسعید در بازدید از شعب استان های غرب کشور اعلام کرد:
افزایش 150 درصدی سرمایه بانک ایران زمین در سال 1398/آمادگی بانک ایران زمین برای ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی

همایش کارکنان استان های غرب کشور بانک ایران زمین همزمان با ایام اربعین در این استان ها با حضور مدیرعامل، رئیس هیات مدیره، معاون عملیات بانکی، مدیرامور شعب استان های غرب کشور، مدیران روابط عمومی و حوزه مدیرعامل و کلیه کارکنان استان های غرب کشور برگزار شد.

دریافت ارز زیارتی ازطریق اپلیکیشن های تاپ و آی گپ در شعب بانک پارسیان

امکان دریافت ارز زیارتی ازطریق ثبت نام در اپلیکیشن تاپ و آی گپ برای زائران اربعین حسینی فراهم شده است.

تیم های ایده در شبکه نوآفرینی «پلنت» دعوت به همکاری شدند

شبکه نوآفرینی " پلنت "در یک فراخوان سراسری از کسب و کارهای خلاق برای نوآفرینی در صنعت بیمه دعوت کرد.

چرا وزیر اقتصاد به مدیرعامل بیمه ایران حکم "سرپرستی" داد؟

با حکم وزیر اقتصاد، شب گذشته محمد رضایی به عنوان سرپرست شرکت بیمه دولتی ایران معرفی شد. آنگونه که خبرنگار «نود اقتصادی» مطلع شده است وی تا همین چندی پیش عضو هیات مدیره شرکت بیمه سینا بود که بعد از جدایی از آن شرکت، به ترکیب هیات مدیره بیمه ایران پیوست.

جشنواره بیمه سامان، فرصتی برای افزایش درآمد نمایندگان

برگزاری جشنواره های فروش محصولات بیمه ای در تمام دنیا عامل انگیزشی فروش بیمه نامه است و در سال های اخیر سبب تغییر نگرش و تمرکز بر فروش بیمه در استان های مختلف کشور شده است.

خبرنگار «نود اقتصادی» گزارش می‌دهد
دو اخطار فرابورس به بانک شهر در مورد سانسور اطلاعات صورت مالی!

سرپرست نظارت بر ناشران بازار پایه طی نامه‌ای به بانک شهر خواستار افشای اطلاعات صورت مالی ۹۶ و ۹۷ این بانک شد.

حضور همزمان رئیس دفتر مدیرعامل بانک ملی در هیات مدیره هلدینگ وابسته به بانک ملی!

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرده است سعداله عیسی زاده، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک ملی به صورت همزمان در ترکیب هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، هلدینگ وابسته به بانک ملی هم حضور دارد.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
حکم مدیرعامل بانک ملی برای سردبیر سایت انتخاب

اسنادی که بدست خبرنگار «نود اقتصادی» رسیده است، تایید می‌کند، علی مرادی سردبیر سایت انتخاب (رسانه نزدیک به دولت) با حکم رئیس هیات مدیره بانک ملی، به عضویت در هیات مدیره کارگزاری بانک ملی منصوب شده است.

دلایل عدم تحقق سود مناسب درصنعت بیمه چیست؟

واقعیت این است که فعالیت تمامی بنگاه‌های اقتصادی برمحور سودآوری شکل می‌گیرد،حال آنکه متاسفانه این امر درصنعت بیمه به عللی با مشکل مواجه شده که این سختی یا شکست درعمل، راه توسعه و نفوذ بیمه را در کشور با مشقت روبروساخته است.

طرح انحصاری بیمه درمان حیوانات خانگی توسط بیمه دانا !

یکی از جدیدترین انواع بیمه‌نامههای شرکت بیمه دانا، بیمه درمان حیوانات خانگی است. طبق آنچه در وب‌سایت این شرکت آمده، این بیمه نامه برای اولین بار در صنعت بیمه کشور در شرکت بیمه دانا طراحی شده و دارای مجوز صدور انحصاری (به مدت دو سال) از بیمه مرکزی ج.ا.ا می باشد.

آیا رئیس جمهور درباره آمار افزایش ۴۰ درصدی ارزش پول ملی به رئیس کل بانک مرکزی تذکر می‌دهد؟

رئیس‌جمهور براساس گزارش بانک مرکزی مدعی شده است ارزش پول ملی در مهرماه مدت مشابه پارسال ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

اتوپلاس بیمه نوین در بجنورد راه اندازی می‌شود

طرح «اتوپلاس» بیمه نوین این بار در استان خراسان شمالی و به مرکزیت شهر بجنورد راه اندازی خواهد شد.

در شش ماهه نخست امسال:
تولید بیمه‌آسیا ،فراتر از پیش بینی عملیاتی، تحقق یافت

مدیرعامل بیمه آسیا اعلام کرد، بر اساس برآوردهای آماری، تولید این شرکت در شش ماهه اول سال 1398 فراتر از برنامه عملیاتی محقق شده است. در همین حال، برای اولین بار در بیمه آسیا، سطح یک توانگری این شرکت با نسبت 145 درصد، توسط بیمه مرکزی تایید شد.

فضای بانک پارسیان به شمیم خوش حسینی عطرآگین شد
اعزام کاروان خدمت رسانی اربعین بانک پارسیان به مناطق مرزی

طی مراسمی با حضور مدیرعامل بانک پارسیان، اعضای هیات مدیره، معاونین و دیگر مدیران این بانک، روز سه شنبه 9 مهرماه، کاروان خدمت رسانی اربعین بانک پارسیان برای اعزام به مناطق مرزی غربی و جنوب غربی بدرقه شد.

هشدار 21 اقتصاددان برجسته درباره طرح بانکداری جدید

21 تن از اقتصاددانان برجسته و اساتید بانکداری اسلامی در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس، نسبت به ایرادات فاحش طرح بانکداری جدید هشدار دادند.

گفتگو با دکتر مهدی محمودرباطی، تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه

دکتر مهدی محمودرباطی، تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با «نود اقتصادی» به سوالات خبرنگاران ما پاسخ داد.

فیلم/ دکتر مهدی محمودرباطی، تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با «نود اقتصادی»:
جای عرضه‌های اولیه در هفته‌های اخیر خالیست!/ در ۳-۲ سال گذشته متاسفانه هیچ عرضه اولیه بزرگی در بازار سرمایه صورت نگرفته است!

رباطی گفت: جای عرضه‌های اولیه در هفته‌های اخیر خالیست!

جوان اهوازی برنده جایزه 500 میلیون ریالی طرح کیان پارسیان

مریم وحیدنیا مدیرروابط عمومی بانک پارسیان گفت : آنچه که درایده مدیران بانک پارسیان وجود دارد، عبوراز فرهنگ مشتری گرایی به تحقق مدل شریک تجاری است.

سطح یک توانگری مالی بیمه آسیا با نسبت 145 درصد، تایید شد

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سطح یک توانگری مالی سال بیمه آسیا در سال 1398 را با نسبت145درصدتایید کرد.

براساس آمار بانک مرکزی
در ۱۰ ماه اول فعالیت همتی ۳۳۳ هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی اضافه شد


لطفعلی بخشی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه و تحلیلگر مسائل اقتصادی:
دولت هنوز به خاطر فجایع ناشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی عذرخواهی نکرده/ افزایش تورم در مناطق روستایی طبیعی است
جمشید پژویان اقتصاددان و استاد اقتصاد دانشگاه علامه:
وجود سازمان حمایت هیچ معنایی ندارد/ اختیارات این سازمان هیچ ربطی به نوع فعالیتش ندارد
یک تحلیلگر مسائل اقتصادی در واکنش به سخنان روحانی در نشست خبری مطرح کرد:
آقای رئیس جمهور تورم نقطه به نقطه 34 درصدی هم جای خوشحالی ندارد/ وقتی خرید و فروش در کشور از بین برود، معلوم است تورم پایین می‌آید

پربیننده