یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۰:۲۹ بعد از ظهر

آرشیو تحلیل روز

تحلیل دکتر اصغر بالسینی اقتصاددان و مدرس دانشگاه برای «نود اقتصادی»
برندگان و بازندگان نوسانات شدید نرخ ارز چه کسانی هستند؟

این که تصور شود تغییر نرخ ارز بی‌هزینه است و می‌توان صرفا با یک تغییر قیمتی انقلابی در حوزه صادرات غیرنفتی ایجاد کرد، گزاره بسیار خطرناکی است که تائید تجربی اندکی نیز برای آن مشاهده می‌شود. اقتصاد ایران بارها از این سوراخ گزیده شده و انتظار می‌رود این بار با هوشیاری کامل اقدام به سیاستگذاری نرخ ارز نمود.

نهاد به این کارآمدی! مگر داریم؟

چندی پیش کلیپی در فضای مجازی دیدم که در آن گفته شد، «بانک مرکزی باز پرداخت سپرده‌های مردم را تضمین نمی‌کند، نه منابعی برای این امر دارد و نه وظیفه‌ای در این مورد دارد، کلیت این موضوع در مورد بانک‌های دولتی، خصوصی، مؤسسات مالی مجاز و حتی غیرمجاز نیز صادق است.»

چند نکته درباره حاشیه‌هایی که برای مسکن مهر ساختند
مقصر آسیب‌پذیری یک ساختمان دولت یا نظارت مهندسان!

زلزله 7.3 ریشتری در کرمانشاه و برخی مناطق غربی کشور، ایران را در ماتم از دست دادن عزیزانش سیاه‌پوش کرد؛ اتفاقی که به واسطه قرار گرفتن ایران در منطقه‌ای لرزه‌خیز از دنیا نه اولین بلای طبیعی بود و نه آخرین آن خواهد بود.

چند جمله خطاب به عقیلی کرمانی؛
حرف‌های بودار آقای بانکدار

سخنان آقای بانکدار در باب عدم توانایی اقتصاد ایران در حل مشکلات نظام بانکی ایران در کنفرانس زوریخ و در گفت‌وگو با رسانه‌‎های خارجی می‌تواند چه معنایی داشته باشد؟

مثلث نگران‌کننده!
انتصابات غیرفنی توسط روحانی در شورایی مهم!

با نگاهی به سوابق افرادی چون نیلی و نهاوندیان متوجه می‌شویم هیچ‌کدام از این 2 نفر حتی یک روز هم سابقه فعالیت پولی و بانکی نداشته‌‌‌‌اند، به نحوی که بر اساس شرایط تخصصی و قانونی این افراد حتی صلاحیت عضویت در هیات‌مدیره بانک‌ها را نیز ندارند چه رسد به عضویت در شورای پول و اعتبار آن هم به عنوان متخصص پولی و بانکی!

دکتر میثم موسایی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با «نود اقتصادی» + فیلم
گرانی 50 درصدی بنزین تبعات خطرناکی بر زندگی مردم دارد


پربیننده