دوشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۴:۳۸ قبل از ظهر

اخبار آمریکا

60 میلیارد دلار کالاهای آمریکایی مشمول تعرفه در چین شد

بنا به اعلام این کشور از این پس تعرفه 10 تا 25 درصدی بر روی نزدیک به 60 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از آمریکا اعمال خواهد شد.

پارسال بیش از ۱۴۲ میلیون دلار کالا از آمریکا وارد کردیم!
واردات از آمریکا ۳ برابر صادرات به آمریکا شد

همچنین در سال ۹۷ میزان صادرات کالایی ایران به آمریکا ۴۵ میلیون دلار بوده که این میزان نسبت به سال ۹۶، حکایت از کاهش ۲۱ درصدی صادرات به آمریکا است.

ذخایر ارز و طلای ایران به ۱۳۲ میلیارد دلار رسید

جدیدترین گزارش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از میزان ذخایر ارز و طلای کشورهای جهان حاکی است، میزان ذخایر ارز و طلای ایران در پایان سال 2017 میلادی به بیش از 132 میلیارد و 600 میلیون دلار رسیده است که در این خصوص بین 175 کشور دنیا در رتبه 19 قرار دارد.

گاز آمریکا تهدیدی برای صادرات گاز ایران نیست

محمد حسین عادلی با بیان این که میزان صادرات ال.ان.جی (گاز مایع طبیعی شده) آمریکا تاکنون به هشت میلیون تن رسیده که 2 درصد کل بازار گاز را تشکیل می دهد، ادامه داد: کشوری که 2 درصد بازار را در اختیار دارد، در مقایسه با سایر صادرکنندگان بزرگ، اهمیتی ندارد.

سیف:
آمریکا مانع عادی‌سازی روابط با شبکه بانکی بین‌المللی است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: آمریکا با رفتارهایش همواره تلاش داشته است تردید را در ذهن بانک ها حفظ کند تا ما نتوانیم روابطمان را با شبکه بانکی بین‌المللی عادی‌سازی کنیم.

فیلم/ اظهارات عجیب مجیدرضا حریری عضو اتاق بازرگانی؛
مدیران نباید روزانه بیشتر از 6 ساعت کار کنند!


گزارش «نود اقتصادی» از مبادلات پر نوسان ایران با کشورهای عضو اکو در 8 سال؛
ایران برای دور زدن تحریم‌ها با "اکو" مهربانتر باشد
وحید شقاقی‌شهری اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی:
تشکیل بازار متشکل ارزی تاثیرپذیری قیمت ارز از سلیمانیه و دبی را از بین می برد/ این اقدام بازار پشت پرده را ساماندهی خواهد کرد

پربیننده