سه شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۶:۴۷ بعد از ظهر

اخبار بانک مرکزی

سانسور آماری بانک مرکزی به ۶ ماه رسید + سند

به دنبال توقف تهیه و انتشار آمارهای نرخ تورم و گزارش هفتگی قیمت خرده‌فروشی مواد خوراکی از سوی بانک مرکزی در پایان پاییز سال گذشته، آمارهای بخش پولی و بانکی (شامل خلاصه دارایی‌ها و بدهی‌های سیستم بانک و موسسات اعتباری غیربانکی) و آمارهای بخش مالی و بودجه (شامل جداول وضعیت بودجه عمومی دولت و درآمدهای مالیاتی دولت) نیز از آذر سال گذشته منتشر نشده است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
تاثیرات منفی حضور دوستان معاون سابق بانک مرکزی در بانک دی!/ رفقای فرشاد حیدری در بانک دی را بشناسید

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرده که تحمیل و فشارهای فرشاد حیدری ـ معاون وقت نظارت بانک مرکزی ـ در ترکیب اعضای هیات‌مدیره این بانک باعث ضعف جدی سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در این بانک شده است.

رشد ۱۱۲ درصدی قیمت مسکن تهران در یکسال اخیر/ خرید ۳۶ درصد کاهش یافت+ جدول

براساس گزارش اخیر بانک مرکزی ایران، قیمت مسکن در شهر تهران طی یکسال اخیر با رشد ۱۱۲ درصدی از متری ۵/۹ میلیون تومان در اردیبهشت سال ۹۷ به متری ۱۲/۶ میلیون تومان در اردیبهشت ۹۸ رسیده است. همچنین طی یکسال اخیر تعداد معاملات با کاهش ۳۶ درصدی از ۱۹ هزار و ۱۰۷ فقره در اردیبهشت ۹۷ به ۱۲ هزار و ۱۲۸ فقره در اردیبهشت سال جاری رسیده است.

حیدر مستخدمین حسینی معاون اسبق بانک مرکزی مطرح کرد:
سیاستهای اقتصادی دولت روحانی پس انداز مردم را کاهش داد/ بانک مرکزی دولت یازدهم سود پرداختی برای پس اندازهای مردم را به یک سال جهت داد

مستخدمین حسینی گفت: بانک مرکزی دولت یازدهم سود پرداختی برای پس اندازهای مردم را به یک سال جهت داد

مجامع بانک های ادغام شونده پس از مشخص شدن میزان بدهی ها برگزار می شود

فرهاد حنیفی، معاون نظارت بانک مرکزی در این نشست با اشاره به وضعیت سهام غیر وابسته واگذار شده واحدهای ادغام شونده گفت: خوشبختانه تاکنون اقدامات مفیدی در این خصوص انجام شده و این مرحله سهام به زودی نهایی خواهد شد.

فیلم/ فرشاد مومنی،‌ اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه مطرح کرد
خلاف گویی 10 میلیارد دلاری در واردات خودرو!


خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
از ۱۸ صندوق بازنشستگی کشور، ۱۵ صندوق در وضعیت قرمز هستند

پربیننده