شنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۴:۳ بعد از ظهر

اخبار کارگر

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
سال ۸۶ هر کارگر با حداقل حقوقش هر ماه می‌توانست ۲۸ کیلو گوشت بخرد ولی امسال می‌تواند ۱۵ کیلو گوشت بخرد+ جدول

در سال ۱۳۸۶ حداقل حقوق کارگران در ماه ۱۸۳ هزار تومان بود در حالی که هر کیلوگرم گوشت قرمز در آن سال به طور متوسط ۶۴۶۵ تومان فروخته می‌شد. بنابراین در سال ۱۳۸۶ هر کارگری که حداقل دستمزد را دریافت می‌کرد، با حقوق ماهانه خود می‌توانست ۲۸ کیلو و ۳۰۰ گرم گوشت قرمز خریداری کند.

انتقاد فعالان کارگری از عملی نشدن وعده‌های اقتصادی رئیس جمهور
در دولت روحانی هزینه معیشت خانوارها 78 درصد رشد کرد/ دستمزدها فقط 6.8 درصد افزایش یافته

مقامات کارگری می گویند با وجود اینکه در ۳ سال گذشته افزایش مزد واقعی کمتر از ۷ درصد بوده اما هزینه معیشت ۷۸ درصد رشد کرده و هزارن نفر حتی ۸۱۲ هزار تومان نیز در ماه دریافت نمی‌کنند.

افزایش قیمت کالاهای اساسی زندگی را برای مردم دشوارتر کرد
هزینه ماهیانه یک خانواده 4 نفره به بیش از 3.2 میلیون تومان رسید

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران از انجام محاسبات جدید هزینه خانوار خبر داد و گفت: براساس اعلام نمایندگان استانی کارگران، هزینه ماهیانه ۴ نفر از ۳.۲ میلیون تومان گذشت.

تصمیم‌گیری درباره لیست بیمه کارگران کارگاه‌ها به کمیسیون ارجاع شد

همچنین نمایندگان با پیشنهاد ارجاع ماده 18 الحاقی این لایحه به کمیسیون مشترک بررسی لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موافقت کردند

اخبار آرشیوی

معاون مدیرکل دفتر امور سهام تخصصی سهام عدالت از آغاز توزیع برگه‌های سهام عدالت 7.5 میلیون کارگر فصلی و ساختمانی کشور خبر داد و گفت: در زمان حاضر به غیر از توزیع برگه‌های سهام کارگران فصلی و ساختمانی، هیچ ثبت‌نام جدیدی از افراد نخواهد شد