دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۷:۳ قبل از ظهر

اخبار بانک جهانی

یادداشت اختصاصی دکتر عبداله صوفی استاد اقتصاد دانشگاه ویسکانسین برای «نود اقتصادی»:
چند سوال از نماینده ایران در بانک جهانی/ چرا فرهاد نیلی ممکن است دو تابعیتی باشد؟

صوفی نوشت: اخیر «نود اقتصادی» مطلبی درباره خرید خانه 705 هزار دلاری آقای فرهاد نیلی نماینده ایران در بانک جهانی در یکی از شهرهای ثروتمند نشین آمریکا منتشر کرد که لازم میدانم چند نکته به عنوان اطلاعات تکمیلی به خبر مذکور اضافه کنم.

چرا محمد خزاعی هنوز به تهران بازنگشته است؟
مشاور وزیر اقتصاد یکماه است در آمریکا چه می‌کند؟!

علت بازنگشتن آقای محمد خزاعی به کشور چیست؟ آیا ایشان هنوز در ماموریت اداری به سر می‌برند؟ یا به دنبال پیگیری امورات شخصی و یا دیدار با خانواده مقیم در آمریکا هستند؟ آیا این اقامت اضافی با پرداخت تنخواه ماموریت از بودجه دولت صورت گرفته است؟

اختصاصی «نود اقتصادی»؛
نرخ فقر در هند ۳۶ برابر ایران+ جدول

براساس گزارش‌های بانک جهانی، ۳۷/. درصد از مردم ایران زیر خط مطلق فقر زندگی می‌کنند که این نسبت در آمریکا ۱/۱۶ است. همچنین در بین کشورهای منطقه،یمن با ۴۰/۵ درصد، سوریه با ۲۱/۱ درصد، هند با ۱۳/۴ درصد و پاکستان با ۵/۴۷ درصد بالاترین میزان خط فقر را دارند.

گزارش «نود اقتصادی» از آخرین گزارش ایران در شاخص کسب و کار جهانی + جدول
سقوط 10 پله‌ای ایران در شاخص کسب و کار

امروز که قریب 5 سال از فعالیت‌های دفتر فضای کسب و کار که در وزارت اقتصاد تشکیل شده سپری می‌شود، گزارشهای بانک جهانی نشان می‌دهد که در دولت یازدهم و دوازدهم در بهبود این شاخص که ربطی به تحریمها و شاخصهای اقتصادی ندارد، موفقیتی به دست نیامده و علنا طرح دولت برای بهبود فضای کسب و کار شکست خورده است.

گزارش اختصاصی «نوداقتصادی» از جدیدترین گزارش بانک جهانی + جدول
رتبه ایران در 9 شاخص فضای کسب و کار سقوط کرد

وضعیت بهبود فضای کسب و کار در چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید همچنان تعریفی ندارد. چهار سال پیش حسن روحانی در هنگام مبارزات انتخاباتی خود با آوردن کتابچه قانون بهبود فضای کسب و کار در رسانه ملی، وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری موانع کسب و کار را در کشور کاهش دهد.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
وام ۳۰ ساله کم‌بهره اعضای هیئت‌مدیره بانک رفاه کارگران به خودشان !


پربیننده