سه شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۶:۲۷ بعد از ظهر

اخبار وزارت نفت

طی دو ساله ۹۰ تا ۹۲ ظرفیت تصفیه نفت خام پالایشگاه‌های داخلی ۱۰ برابر دوره روحانی توسعه پیدا کرده است

به گزارش «نود اقتصادی» طی دو ساله ۹۰ تا ۹۲ همزمان با تشدید تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران٬ ظرفیت تصفیه نفت خام پالایشگاه‌های داخلی ۹۶ میلیون بشکه توسعه پیدا کرده است. این درحالی است که طی دوره ۹۲ تا ۹۶ ظرفیت مذکور فقط ۹/۸ میلیون بشکه توسعه پیدا کرده است.

ادامه کاهش قیمت‌ در بازار طلای سیاه

امروز نیز با آغاز معاملات نفت خام، قیمت‌ها بیش از پیش پایین آمد. نفت برنت با حدود ۱.۵ درصد کاهش نسبت به قیمت‌های روز جمعه، ۶۱ دلار و ۱۷ سنت قیمت‌گذاری شد که نشان می‌دهد ۸۹ سنت ارزان شده است.

قیمت‌ها در بازار طلای سیاه ثابت ماند

در حالی که بازار نفت تمامی فاکتورهای تقویت کننده قیمت را این روزها داراست اما سایه جنگ تعرفه‌ای بین آمریکا و چین در کنار حضور سفته‌بازان برای پایین نگه‌داشتن قیمت نفت باعث شده تا قیمت‌ها جهشی نداشته باشد.

محمد غرضی، وزیر اسبق نفت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
خروج ایران از اوپک به صلاح نیست

وزیر اسبق نفت ایران گفته است که در حال حاضر ایران در اوپک جایگاهی نداشته و اعضای اوپک هم ایران را اذیت می‌کنند بنابراین خروج ایران از عضویت از اوپک در شرایط فعلی، به عنوان یک عکس العمل به صلاح کشور نیست.

نبض منظم قیمت هفتگی طلای سیاه

قیمت نفت برنت که معاملات خود را در روز دوشنبه هفته گذشته روی قیمت 70 دلار و 56 سنت آغاز کرد، با بسته شدن دفتر خرید و فروش هفتگی در روز جمعه با قیمت 70 دلار و 62 سنت به کار خود پایان داد.

فیلم/ فرشاد مومنی،‌ اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه مطرح کرد
خلاف گویی 10 میلیارد دلاری در واردات خودرو!


خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
از ۱۸ صندوق بازنشستگی کشور، ۱۵ صندوق در وضعیت قرمز هستند

پربیننده