سه شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۲۰:۱۵ بعد از ظهر

اخبار وزارت نیرو

افزایش ۱۴ درصدی مصرف برق کشور نسبت به خرداد سال ۹۷

مصرف برق در زمان پیک (اوج بار) به بیش از ۵۲ هزار مگاوات رسیده است

ساعت کار ادارات برخی از استان ها تغییر می کند / تابستان بدون خاموشی سپری می شود

اردکانیان با بیان اینکه برنامه تغییر ساعت کار ادارات برای برخی از استان ها در نظر گرفته شده است، افزود: در تابستان امسال برای کاهش مصرف برق تعداد قابل توجهی از لامپ‌های سازمان‌های دولت به سیستم‌های ال ای دی مجهز می‌شوند و میلیون‌ها کولرگازی و آبی سرویس خواهند شد.

میزان ورودی سد‌های کشور ۴ برابر شد

وی گفت: ورودی به سد‌های کشور فقط در فروردین ماه ۹۸ از کل آب ورودی به سد‌ها در سال ۹۷-۹۶ بیشتر بوده است که این اتفاق نشان از بزرگی سیلاب‌های ایجاد شده است.

80 درصد مخازن سدهای کشور پر شد

رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت با بیان اینکه حجم ذخائر مخازن کشور 50 میلیارد متر مکعب است افزود: تا اول اردیبهشت 39 میلیارد متر مکعب آب در مخازن سدها ذخیره شده که نسبت به سال گذشته 63 درصد افزایش داشته و در کل 80 درصد حجم مخازن پر شده و شرایط خوبی برای تامین آب شرب و سایر مصارف به وجود آمده است.

تحلیل حبیب الله بیطرف وزیر اسبق نیرو از سیل اخیر:
مسئولان در سالهای اخیر از قدرت ویرانگری سیل غافل بودند/ معلوم نیست سال آینده هم ترسالی در کشور وجود داشته باشد

بیطرف گفت: متأسفانه در تمام این سال‌ها باور واقع‌بینانه‌ای در ایران نسبت به قدرت سیل وجود نداشت. همه فکر می‌کردند که سیل پدیده‌ای جزئی و کم خطر است و به همین دلیل آن را در طول ده‌ها سال گذشته نادیده گرفتند. بخصوص تصمیم گیران حوزه شهری و روستایی اعم از شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و استانداری‌ها که به ساخت و ساز در مسیل‌ها توجه نکردند. یعنی یا باوری به قدرت سیل نداشتند و یا به‌طور کلی از قدرت سیل غافل بودند

فیلم/ فرشاد مومنی،‌ اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه مطرح کرد
خلاف گویی 10 میلیارد دلاری در واردات خودرو!


خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
از ۱۸ صندوق بازنشستگی کشور، ۱۵ صندوق در وضعیت قرمز هستند

پربیننده