دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۲:۳۸ قبل از ظهر

اخبار مرکز آمار ایران

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
۲۱ درصد موسسات جوجه‌کشی کشور تعطیل هستند + نمودار

به گزارش خبرنگار «نود اقتصادی» داده‌های آماری مرکز ایران نشان می‌دهد از مجموع ۱۵۲ موسسه جوجه‌کشی کشور، تعداد ۳۲ موسسه تعطیل است که این واحدهای غیرفعال معادل ۲۱ درصد از کل موسسات جوجه‌کشی کشور را تشکیل می‌دهند.

رشد جمعیت روستایی ۲۱ استان کشور منفی می‌شود

براساس مطالعات مرکز آمار ایران تا سال ۱۴۰۵ نرخ رشد جمعیت روستایی ۲۱ استان کشور منفی خواهد شد که بیشترین آن مربوط به قزوین با ۲ درصد، کرمانشاه با ۱/۷۰، اردبیل ۱/۳۳ و استان مرکزی نیز ۱/۳۱ درصد خواهد بود.

براساس گزارش مرکز آمار ایران:
5/1 میلیون مرد ایرانی خانه‌دار هستند/ 4/2 میلیون ایرانی نه شاغلند، نه بازنشسته، نه درحال تحصیل

گزارش جدید نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار در سال ١٣٩٧ مرکز آمار ایران نتایج قابل تاملی را نشان می‌دهد، به طوریکه از مجموع بیش از 82 میلیون نفر جمعیت کشور در سال 97، تعداد 66/8 میلیون نفر در سن کار (بالای 10 سال) قرار دارند که از این تعداد،23/8 میلیون نفر شاغل، 3/2 میلیون نفر بیکار و 39/8 میلیون نفر نیز غیرفعال اقتصادی محسوب می‌شوند.

اختصاصی «نود اقتصادی»
نکات قابل‌تاملی از سفره ایرانی‌ها به زبان مرکز آمار ایران

براساس گزارش مرکز آمار ایران که اخیرا منتشر شده است، در سال 1396 بیش از 21 درصد ایرانی‌ها در یکسال هیچ شیری مصرف نکرده‌اند.

براساس گزارش مرکز آمار ایران
بیش از ۲هزار کارگاه‌ صنعتی کشور در یکسال تعطیل شده است+ جدول

براساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، تعداد کارگاه‌های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیشتر کشور در سال ۱۳۹۴ حدود ۳۳هزار و ۴۶۲ واحد بوده که با تعطیلی ۲هزار و ۱۵۳ واحد صنعتی، تعداد کارگاه‌های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۵ به ۳۱هزار و ۳۰۹ واحد رسیده است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
وام ۳۰ ساله کم‌بهره اعضای هیئت‌مدیره بانک رفاه کارگران به خودشان !


پربیننده