پنج شنبه ششم تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۷:۲۷ بعد از ظهر

اخبار خودروسازان

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد + سند
پس از سایپا، ایران‌خودرو هم زیان صوری درست کرد/ قیمت درج شده خودروها در صورت مالی ۵ تا ۱۵ میلیون تومان کمتر از قیمت کارخانه است!

پس از شرکت سایپا که برای ایجاد زیان صوری، قیمت خودروهای تولیدی خود را بسیار کمتر از قیمت کارخانه درج کرده بود، این بار نیز ایران‌خودرو در صورت مالی ۱۲ ماهه سال ۹۷ قیمت خودروهای تولیدی شرکت را بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان کمتر از میانگین قیمت سال ۹۷ درج کرده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
تولید خودروسازان کرمانی در فروردین ۹۸ به صفر رسید+ جدول

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» از برخی گزارشات رسمی نشان می‌دهد خودروسازان کرمانی فروردین سال جاری حتی یک دستگاه خودرو نیز تولید نکرده‌اند!

خودروسازان 1.7 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی گرفتند، با 1.4 میلیاردش کالا وارد کردند + جدول
300 میلیون دلار ارز 4200 تومانی توسط خودروسازان گم شد

بررسی‌های خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد اگر واردکنندگان قطعات و خودرو ارز 4200 تومانی دریافتی را به قیمت نرخ آزاد به دست مشتریان برسانند، 13/7 هزار میلیارد تومان رانت از این تفاوت نرخ ارز عاید آنان خواهد شد.

فیلم/ رضا شیوا،‌ رئیس شورای رقابت:
هزینه‌های خودروسازان شفاف نیست

شیوا گفت: شرکت‌های اقماری،‌ زیانده و بیخودتان را جمع کنید،‌ قیمت خودرو پایین می‌آید!

امرالله امینی کارشناس صنعت خودرو و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی:
خودروسازان آن قدر قدرت پیدا کردند که وزیر صنعت را هم با وقت قبلی به کارخانه‌شان راه می‌دهند/ خودروسازن بعد از اجرای برجام هم کاری نکردند

امینی گفت: طی دهه‌های قبل وزارت صمت بررسی عملکرد خودروسازان را به سازمان‌هایی نظیر ایدرو سپرده بود. اما اکنون این شرکت‌ها چنان قدرتی پیدا کرده‌اند که خود وزارتخانه هم نمی‌تواند چندان بر فعالیت آنها نظارت داشته باشد و گاهی خود وزیر هم باید با وقت قبلی به این کارخانه‌ها برود.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
کاهش 46 درصدی صادرات گاز LPG در دوره بیژن زنگنه


فیلم/ محمد بحرینیان، پژوهشگر اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی:
چین با 320 میلیارد دلار منابع 226 میلیون شغل ایجاد کرد، اما ایران با 2 هزار میلیارد دلار منابع، 30 میلیون شغل هم ایجاد نکرد
فیلم/ حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین:
4 برابر شدن نقدینگی در 6 سال گذشته فاجعه است

پربیننده