شنبه سی ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۶:۳۹ بعد از ظهر

اخبار معاون اسبق بانک مرکزی

حیدر مستخدمین حسینی معاون اسبق بانک مرکزی مطرح کرد:
معلوم نیست با وجود مشکلات ریز و درشت اقتصادی که گریبان مردم را گرفته دولت چه انگیزه‌ای برای حذف صفرها دارد؟/ چرا رئیس جمهور از بسترهای لازم برای انجام اینکار سخن نمی‌گوید؟

مستخدمین حسینی گفت: رییس‌جمهور در شرایط کنونی طرح موضوع صفرزدایی از پول ملی از سوی هیات وزیران را در جهت تامین خواسته مردم کوچه و بازار می‌داند‌ بی‌آنکه اشاره مستقیمی به بسترها و زمینه‌های لازم برای اجرایی شدن آن کرده باشد.

معاون اسبق ارزی بانک مرکزی مطرح کرد:
مردم و فعالان اقتصادی در تابستان فکر می‌کردند که بانک مرکزی توان مدیریت بازار ارز را ندارد/ اگر نرخ ارز را لنگر مهار نرخ تورم نمی‌کردند، قیمت دلار این قدر جهش نمی‌کرد

سیدعلی گفت: مردم و فعالان اقتصادی در تابستان فکر می‌کردند که بانک مرکزی توان مدیریت بازار ارز را ندارد.

انتقاد حیدر مستخدمین حسینی معاون اسبق بانک مرکزی از اظهارات ظریف در گفتگو با «نود اقتصادی»:
برجام بزرگترین اشتباه دولت در چند سال اخیر بود/ با مطرح شدن برجام از 5 سال پیش اکثر فعالیتهای اقتصادی در کشور متوقف شد

مستخدمین حسینی گفت: برجام بزرگترین اشتباه دولت در چند سال اخیر بود. این اشتباه در تاریخ ثبت شد و همه پذیرفته‌اند که نباید همه تصمیم گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها در چارچوب برجام انجام می‌شد.

انتقاد معاون اسبق بانک مرکزی از نحوه تخصیص تسهیلات در نظام بانکی:
آقازاده‌ها با تماس تلفنی پدرشان وام میلیاردی می‌گیرند/ در هیچ کجای دنیا میزان سپرده معیار اعطای تسهیلات نیست

مستخدمین حسینی گفت: : امروز به دلیل اینکه یک شرکت اعتبارسنجی مناسب در کشور وجود ندارد، وام‌ها توصیه‌ای و تلفنی شده‌اند. بسیاری از آقازاده‌ها با یک تماس تلفنی پدرشان به مدیران بانک وام میلیاردی می‌گیرند.

تحلیل معاون اسبق بانک مرکزی از رد شدن کلیات لایحه بودجه 97:
نمایندگان مجلس به دلیل رفتارهای روحانی کلیات لایحه بودجه را رد کردند/ صحبتهای نوبخت در مورد گزارش دیوان محاسبات نمایندگان را به واکنش وا داشت

معاون اسبق بانک مرکزی گفت: مجلس دیروز کلیات لایحه بودجه 97 را رد کرد. شاید این تصمیم به زمان ارائه لایحه بودجه توسط رئیس‌جمهور محترم برمی‌گردد که با برخورد دولت در مقابل مجلس که مجلس باید لایحه دولت را بپذیرد و نباید با تغییراتی مواجه شود، نوعی حالت دستوری بر مجلس سایه افکند.

پربیننده