سه شنبه سی ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۵۰:۴۱ قبل از ظهر

اخبار تیم اقتصادی روحانی

لطفعلی بخشی تحلیلگر مسائل اقتصادی:
دولت روحانی فرصتهای بزرگ پیشروی اقتصاد کشور را سوزاند/ این دولت دوستان کم توان خود را در سمتهای حساس گذاشت و بر حفظ آنها اصرار کرد

بخشی گفت: دولت روحانی فرصت بزرگی را برای خود و کشور سوزاند.

دولت روحانی رکورد تورم در ۲۴ سال اخیر را شکست

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۸ به ۴۰/۴ درصد رسید. براساس این آمار نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۸ در مناطق شهری به ۳۹/۷ درصد و در مناطق روستایی به ۴۴/۴ درصد است. 

افزایش بی‌سابقه رشد پایه پولی در دولتهای یازدهم و دوازدهم؛
ادعای نادرست رئیس‌جمهور درباره پایه پولی/ روحانی روی احمدی‌نژاد را سفید کرد + نمودار

اگر از نگاه آقای روحانی، افزایش پایه پولی از محل بدهی دولت به بانک مرکزی ایراد دارد، دولت وی بیش از دولت احمدی‌نژاد مقصر است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده حامی دولت:
3 یا 4 تا از وزرای روحانی بریده‌اند و آماده استعفا هستند/ برخی از وزارتخانه‌ها تعطیل هستند/ دولت در مواقع حساس توان تصمیمات شجاعانه را ندارد

غلامعلی جعفرزاده گفت: دولت در این شرایط حساس اقتصادی باید تصمیمات شجاعانه و انقلابی بگیرد، اما شاید با عرض پوزش و به رغم میل باطنی باید بگویم که این دولت نشان نداده که در مقاطع سخت توان تصمیم‌گیری شجاعانه، انقلابی را دارد.

فرشاد مومنی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه:
دولت روحانی در حل نابسامانی‌های اقتصادی به سراغ راه حل‌هایی رفته که خودشان علت نابسامانی هستند!/ آقای رئیس جمهور که خودش حقوقدان است فرمان‌های غیرقانونی در اقتصاد صادر می‌کند!

فرشاد مومنی گفت: آقای رئیس جمهور که خودش حقوقدان است فرمان‌های غیرقانونی در اقتصاد صادر می‌کند!

فیلم/ ناصر ریاحی، عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
۲/۵ ماه است که ارز دولتی برای تولید و واردات دارو به ما ندادند!

هر روز پیگیریم و امیدواریم مشکلی از این بابت در آینده رخ ندهد/ این رفتار دولت، فعالان اقتصادی حوزه دارو را بدنام می‌کند!


پربیننده