پنج شنبه ششم تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹:۳۰ بعد از ظهر

اخبار صنعت خودروسازی

5 درصد مراکز اسقاط خودروهای فرسوده کشور فعال است!

این مقام صنفی همچنین به گلایه از مدیران ایران خودرو پرداخت که با وجود توانایی 120 مرکز از مجموع 216 مرکز اسقاط برای اسقاط تاکسی های فرسوده، اما تاکسی های تولیدی خود را در اختیار تعداد خاصی از مراکز به انتخاب خودش قرار داد، در حالی که تاکسی های نو باید در اختیار ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت قرار داده شود.

اختصاصی «نود اقتصادی»؛
سید مهدی حجازی، بدون داشتن سابقه موثر در صنعت خودروسازی به هیات مدیره امداد خودرو ایران وابسته به ایران خودرو پیوست+ سند

سید مهدی حجازی، بدون داشتن سابقه موثر در صنعت خودروسازی به هیات مدیره امداد خودرو ایران وابسته به ایران خودرو پیوست.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
نقش آفرینی یک مدیرخودرویی در ۲ شرکت رقیب!

شرکت مهرکام پارس با دارا بودن دو سایت بینالود خراسان و کرمانشاه، یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده مجموعه قطعات تزئینی خودرو در خاورمیانه، متنوع ترین روش های شکل دهی پلیمرها را برای تولید " تزئینات داخلی و خارجی خودرو" در خود جای داده است.

3 سوال خبرنگار «نود اقتصادی» از آقای وزیر؛
چه رابطه‌ای بین انتصاب مدیرعامل سایپا با واردات خودرو وجود دارد؟/ آقای رحمانی! چرا عضو هیات مدیره یک شرکت واردکننده خودرو را به مدیرعاملی سایپا انتخاب کردید؟!

سید جواد سلیمانی که ارتباط نزدیکی با وزیر صنعت دارد، در شرکتی عضو هیئت مدیره بوده که این شرکت در زمان قائم مقامی آقای رضا رحمانی در وزارت صنعت، مورد توجه ویژه این وزارتخانه بوده به طوری که در برخی از اسناد نهادهای نظارتی به موضوع ثبت سفارش‌های غیرقانونی توسط این شرکت اشاره شده است.

«نود اقتصادی» در گزارشی بررسی کرد +‌جدول
چرا زیان ایران خودرو به هیچ وجه ربطی به تحریم و گرانی دلار ندارد؟/ سوء مدیریت خودروسازان علت اصلی زیان‌ها است! / آزادسازی قیمت خودرو بهانه‌ای برای پوشش هزینه ها خاص

ازطرف دیگر مخالفان آزادسازی قیمت موضوع سوء مدیریت را به میان می کشند و معتقدند که مشکل اصلی در مدیریت خودروسازان است و لذا خودروسازان با افزایش قیمت به دنبال جبران زیان ها و ضررهای ناشی از سوء مدیریت خود هستند.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
کاهش 46 درصدی صادرات گاز LPG در دوره بیژن زنگنه


فیلم/ محمد بحرینیان، پژوهشگر اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی:
چین با 320 میلیارد دلار منابع 226 میلیون شغل ایجاد کرد، اما ایران با 2 هزار میلیارد دلار منابع، 30 میلیون شغل هم ایجاد نکرد
فیلم/ حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین:
4 برابر شدن نقدینگی در 6 سال گذشته فاجعه است

پربیننده