شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۳:۳۱ قبل از ظهر

اخبار وزارت صنعت ، معدن و تجارت

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
مدیر 4 شغله ایران خودرو را بشناسید/ اشتهای سیری ناپذیر "عباس ملکی تهرانی" برای حضور در هیات مدیره ایران خودرو و شرکت‌های وابسته!

در حال حاضر، عباس ملکی تهرانی علاوه بر عضویت در هیات مدیره ایران خودرو، در هیات مدیره شرکت "تام ایران خودرو"، "مهندسی خدمات صنعتی ایران خودرو" و "تحقیق طراحی و تولید موتور ایران خودرو" هم حضور دارد.

تولیدکننده صنعت پوشاک در گفتگو با «نود اقتصادی»:
فروش محصولات پوشاک نصف شد/ 9 برند خارجی پوشاک از تهران رفتند، دولت حمایت کند، وضعیت تولید پوشاک بهتر خواهد شد

مدیرعامل شرکت تولیدی زاگرس پوش، با ابراز نگرانی در تامین مواد اولیه برای تولید محصولات گفت که به شدت نگران آینده مبهم تولید بوده و با توجه به رکود حاکم در بازار، تامین سرمایه در گردش هم به مشکلات اضافه شده است.

سوال «نود اقتصادی» از مدیران ایران خودرو؛
پشت پرده فروش ۲۸۰ خودرو به مدیران دولتی و نهادهای خاص!/ الان که تولید خودرو در ایران خودرو کاهش یافته،‌ چگونه به برخی شرکت‌ها با شرایط ویژه خودرو می‌فروشید؟!

جالب اینجا است که شرایط فروش ایران خودرو برای برخی شرکتها و نهادهای خاص نسبت به فروش عادی متفاوت است به طوری که در برخی موارد پیش فروش فوری رهنی بوده و در برخی موارد هم پرداخت 30 و 35 درصد در فروش این خودروها لحاظ شده است.

دکتر عطا بهرامی، پژوهشگر اقتصادی،‌ در یادداشتی اختصاصی برای «نود اقتصادی»‌ نوشت
وزیر و نهادهای نظارتی تنبیه گروه بهمن را از فوتبال اسپانیا بیاموزند

اسارت مصرف‌کننده در دستان تولیدکنندگان (بخوانید مونتاژکاران)، بهترین توصیفی است که می‌توان برای بازار خودرو ایران به‌کار برد. تمام بدی‌های انحصارگرایی را به اسم حمایت از تولید داخل در این نابازار شاهدیم.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
قائم مقام ایساکو 3 شغله است!/ ارتباط معنادار مسعود وثوق با مدیرعامل ایران خودرو!

مسعود وثوق از سال 1393 تا اواسط 1397، معاون خرید شرکت ایران خودرو بوده که وی به یکباره از این معاونت استعفا داده و طی حکمی از سوی مدیرعامل ایران خودرو، به عنوان عضو هیئت مدیره و قائم مقام شرکت ایساکو منصوب شد. شرکت ایساکو از دیگر شرکت‌های جذاب ایران خودرو بوده و وظیفه شرکت ایساکو تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی است.

علیرضا عبدالله زاده،‌ دانش آموخته سیاستگذاری عمومی از دانشگاه هاروارد:
اختلاف دهک یک با 10 در یارانه بنزین 18 برابر است

یارانه پنهان را حذف کنید/ سه دهک اول،‌گوشت چندانی مصرف نمیکنند،‌اغلب گوشت کشور را دهک 10 مصرف میکند، باید این نظام اقتصادی اصلاح شود


فیلم/ رضا شیوا،‌ رئیس شورای رقابت:
هزینه‌های خودروسازان شفاف نیست
فیلم/ اعتراض عباس پاپی‌زاده،‌ عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
اگر دوباره وزارت بازرگانی تشکیل شود، واردات افزایش خواهد یافت

پربیننده