پنج شنبه ششم تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶:۳ بعد از ظهر

اخبار سایپا

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد + سند
پس از سایپا، ایران‌خودرو هم زیان صوری درست کرد/ قیمت درج شده خودروها در صورت مالی ۵ تا ۱۵ میلیون تومان کمتر از قیمت کارخانه است!

پس از شرکت سایپا که برای ایجاد زیان صوری، قیمت خودروهای تولیدی خود را بسیار کمتر از قیمت کارخانه درج کرده بود، این بار نیز ایران‌خودرو در صورت مالی ۱۲ ماهه سال ۹۷ قیمت خودروهای تولیدی شرکت را بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان کمتر از میانگین قیمت سال ۹۷ درج کرده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد + سند
سایپا مجتمع مسکونی ۷۰۰۰ متری خود در الهیه را به مزایده گذاشت/ چرا در صورت مالی خودروسازان لیست سرمایه‌گذاری در املاک مسکونی دیده نمی‌شود؟

شرکت سایپا اخیرا یک آگهی مزایده منتشر کرده است که براساس آن قرار است این شرکت ۵ ملک در تهران و مازندران را به فروش برساند. یکی از این املاک، مجتمع مسکونی الهیه با اعیان ۷۰۰۰ متری است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
زیان انباشته 6 هزار میلیارد تومانی سایپا چگونه ساخته شد؟

براساس اطلاعات صورت مالی حسابرسی نشده، شرکت سایپا در پایان 12 ماهه سال 97 نزدیک به 6 هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+ سند
سایپا دیزل در یکسال اخیر 117 میلیون دلار ارز 4200 تومانی دریافت کرد/ کمک 1600 میلیارد تومانی دولت به سایپا دیزل/ آیا خدمات این شرکت در یکسال اخیر به مردم برمبنای ارز 4200 تومانی بوده است؟

شرکت  سایپا دیزل طی یکسال اخیر بیش از 117 میلیون دلار ارز 4200 تومانی دریافت کرده است که معادل ریالی آن به قیمت بازار چیزی حدود 1640 میلیارد تومان است. با توجه به مشکلات بسیار زیاد کامیون‌داران در سال 97 و سال جاری این سوال مطرح می‌شود که آیا خدمات شرکت سایپادیزل به مردم، برمبنای ارز 4200 بوده است؟

سایپا دیزل در یکسال اخیر ۱۱۷ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرد/ کمک ۱۶۰۰ میلیارد تومانی دولت به سایپا دیزل

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد شرکت سایپا دیزل طی یکسال اخیر بیش از ۱۱۷ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده است که معادل ریالی آن به قیمت بازار چیزی حدود ۱۶۴۰ میلیارد تومان است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
کاهش 46 درصدی صادرات گاز LPG در دوره بیژن زنگنه


فیلم/ محمد بحرینیان، پژوهشگر اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی:
چین با 320 میلیارد دلار منابع 226 میلیون شغل ایجاد کرد، اما ایران با 2 هزار میلیارد دلار منابع، 30 میلیون شغل هم ایجاد نکرد
فیلم/ حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین:
4 برابر شدن نقدینگی در 6 سال گذشته فاجعه است

پربیننده