پنج شنبه ششم تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷:۴۹ بعد از ظهر

اخبار وزارت امور اقتصاد و دارایی

شاخص بورس از مرز 207 هزار واحد عبور کرد

بانک اقتصاد نوین (ونوین) با 66 واحد، ایران خودرو (خودرو) با 40 واحد، سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با 31 واحد و مخابرات ایران (اخابر) با 29 واحد از جمله گروه هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند. در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ایران خودرو، گروه مپنا ( سهامی عام)، پارس خودرو و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

علی عسگری،‌ معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد در گفتگو با «نود اقتصادی» بابت رفتار مسعود کرباسیان در ماجرای عزلش از او انتقاد کرد
گلایه معاون دژپسند از وزیر سابق اقتصاد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی معتقد است که مسعود کرباسیان وزیر وقت امور اقتصادی و دارایی، او را ناجوانمردانه از سمت خود در مدیریت عاملی سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه برکنار کرده است.

واردات 3200 قلم کالا آزاد شد/ میانگین نرخ بیکاری مناطق آزاد از میانگین کشوری 5 درصد کمتر است

مرتضی بانک با اشاره به اینکه درباره تخصیص ارز طبیعی است بانک مرکزی باید بر اساس وضعیت درآمد خود تامین می کرد افزود: بر این اساس حدود 70 تا 80 میلیون دلار بیشتر به مناطق آزاد تخصیص داده نشد، ولی تقاضای ما 2 میلیارد و 400 میلیون دلار بود که عمدتا برای مواد اولیه، قطعات، ماشین آلات و کالاهای ضروری است.

2600 میلیارد تومان ازسود سهام عدالت به حساب خصوصی سازی واریز نشد

مسعود کرباسیان درباره باز شدن نمادهای بسته بورس نیز گفت: در بورس از 37 نماد بسته 20 نماد باز شده و در فرابورس تعداد نمادهای بسته از 12 نماد به 8 و در بانکها از 8 به 4 نماد کاهش یافته است.

شاخص بورس با 183 پله افت به 96 هزار واحد رسید

در معاملات امروز، فلزات اساسی در صدر گروه های بورسی قرار گرفت؛ امروز در این گروه 85 سهم به ارزش 273 میلیارد ریال داد و ستد شد.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
کاهش 46 درصدی صادرات گاز LPG در دوره بیژن زنگنه


فیلم/ محمد بحرینیان، پژوهشگر اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی:
چین با 320 میلیارد دلار منابع 226 میلیون شغل ایجاد کرد، اما ایران با 2 هزار میلیارد دلار منابع، 30 میلیون شغل هم ایجاد نکرد
فیلم/ حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین:
4 برابر شدن نقدینگی در 6 سال گذشته فاجعه است

پربیننده