سه شنبه سی ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۲۹:۲۹ قبل از ظهر

اخبار بازار سرمایه

مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک ملی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
برخی سهم‌ها در بورس براساس روابط سفته بازی رشد کردند، الان وقت پایین آمدن آن‌هاست/ به نظرم روند رشد شاخص سهام با این شدت ادامه دار نخواهد بود

ابراهیمی سروعلیا تاکید کرد که برخی از صنایع در بازار سهام  وجود دارند که قیمت سهم آنها بی دلیل و بر اساس روابط سفته بازی رشد داشته که زمان زیادی هم به کاهش قیمت آنها نمانده و ممکن است که قیمت سهم آنها برگردد.

شاخص بورس 2439 واحد قد کشید

بین تمامی نمادها، پتروشیمی مبین (مبین) با ۱۹۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۸۳ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۱۱۸ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۸۱ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۷۷ واحد، سایپا (خساپا) با ۷۵ واحد و فولاد خوزستان (فخاس) با ۷۲ واحد در بین تمامی نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

دکتر اصغر بالسینی، اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی در یادداشتی برای «نود اقتصادی» نوشت
دماسنج خراب اقتصاد ایران!

پرده اول:شاخص بورس اوراق بهادار تهران با رشدی خیره کننده به بیش از ۲۰۰ هزار واحد افزایش یافته و پس از مدتها توانست سد روانی ۲۰۰ هزار واحد را ردکند.

سود انباشته بیمه تعاون 13 درصد افزایش یافت

سود انباشته شرکت بیمه تعاون در مدت زمان مشابه سال قبل چیزی در حدود ۳۸,۳۰۴ میلیون ریال بوده است.

دکتر سعید شیرزادی، تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اگر هوشمندی همتی را سیف داشت، بازار ارز به این روز نمی‌افتاد

یک کارشناس ارشد بانک و بیمه، سر و سامان دادن بازار پولی از جمله برداشتن محدودیت خرید و فروش ارز توسط صرافی‌های مجاز، محدود کردن میزان نقل و انتقال منابع بین بانکی و ملزم کردن صدور چک به نام افراد با هدف جلوگیری از هرگونه پولشویی و فرار ناگهانی منابع از بانک‌ها را از جمله اقدامات مثبت بانک مرکزی در دوره ریاست کلی همتی بر بانک مرکزی برشمرد.

فیلم/ ناصر ریاحی، عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
۲/۵ ماه است که ارز دولتی برای تولید و واردات دارو به ما ندادند!

هر روز پیگیریم و امیدواریم مشکلی از این بابت در آینده رخ ندهد/ این رفتار دولت، فعالان اقتصادی حوزه دارو را بدنام می‌کند!


پربیننده