سه شنبه سی ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۶:۵۶ قبل از ظهر

اخبار نرخ بیکاری

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
نرخ بیکاری جوانان ایران ۲ برابر جوانان جهان است + جدول

درحالی‌که نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله ایرانی در پایان سال ۹۷ به حدود ۲۷/۳ درصد رسیده این میزان در سطح جهان حدود ۱۲ درصد است. به عبارتی دیگر نرخ بیکاری جوانان ایرانی ۲/۲ برابر میانگین جهانی است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد + نمودار
تحریم‌ها در ایران بیکاری را کاهش می‌دهد

نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار مرکز آمار ایران در بهار سال ١٣٩٨ نشان می‌دهد نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر کشور به ۱۰/۸ درصد رسیده که این میزان نسبت به بهار ١٣٩٧ حدود ۱/۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
شاخص فلاکت به ۳۹ درصد رسید/ وضعیت نامناسب شاخص فلاکت در دولت حسن روحانی!/ افزایش ۱۰ درصدی شاخص فلاکت نسبت به سال ۹۶

بررسی آمارهای مرکز آمار ایران نشان می‌دهد شاخص فلاکت (مجموع نرخ بیکاری و نرخ تورم) در زمستان سال ۹۷ به ۳۹ درصد رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ حدود ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

۱۶ درصد جوانان اروپایی بیکار هستند /بیشترین آمارنرخ بیکاری درسرزمین چکمه است

در کشورهای حاشیه مدیترانه نرخ بیکاری و عدم تحصیل جوانان بسیار بیش‌تر است، به گونه‌ای که ایتالیا با ۲۸.۹ درصد رکورددار است و پس از این کشور، یونان با ۲۶.۸ درصد و بلغارستان با ۲۰.۹ درصد قرار دارند.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
ایران در رتبه ۲۵ بالاترین نرخ بیکاری در جهان قرار دارد/ نرخ بیکاری در ایران ۸ برابر افغانستان، ۶ برابر کویت و امارات و ۱/۵ برابر عراق است

آفریقای جنوبی با ۲۷ درصد، لسوتو با ۲۳/۶، نامیبیا با ۲۳/۱، مقدونیه با ۲۱/۶ و بوسنی با ۲۰/۸ پنج کشور اول با بالاترین نرخ بیکاری در جهان هستند. 

فیلم/ ناصر ریاحی، عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
۲/۵ ماه است که ارز دولتی برای تولید و واردات دارو به ما ندادند!

هر روز پیگیریم و امیدواریم مشکلی از این بابت در آینده رخ ندهد/ این رفتار دولت، فعالان اقتصادی حوزه دارو را بدنام می‌کند!


پربیننده