پنج شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱:۱۲ بعد از ظهر

اخبار وزارت اقتصاد

جوابیه وزارت اقتصاد به گزارش «نود اقتصادی» +‌ توضیحات «نود اقتصادی»

متاسفانه وزارت اقتصاد در توضیحات خود تنها به عبارات "در چارچوب اساسنامه" و " رویه مصوب شورای وزیران صندوق" بسنده کرده و به هیچ کدام از سوالات گزارش ما مانند اینکه "وزیر اقتصاد برای ریاست شورای وزیران صندوق توسعه اوپک چند رای آورده است؟" و یا "با چه کسانی رقابت کرده؟" و.... پاسخ نداده است!

عرضه سهام سرخابی ها در بورس به شهریور هم وصال نمی دهد

حسن امیری به آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: زیرساخت بازار فرابورس در زمینه عرضه سهام این دو باشگاه آماده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

صوت/ محمدرضا اکبری جور، اقتصاددان در گفتگو با «نود اقتصادی» پیشنهاد کرد:
برای مقابله با تحریم‌ها باید یک مرکزیت در وزارت اقتصاد با فرماندهی اقتصاددانان ایجاد شود/ همه فعالیت‌های صنعتی، اقتصادی و بانکی باید با نظر این مرکز دنبال شود/ قریب به اتفاق کارشناسان معتقدند که تحریم‌ها قابل شکست دادن هستند

اکبری جور گفت: برای مقابله با تحریم‌ها باید یک مرکزیت در وزارت اقتصاد با فرماندهی اقتصاددانان ایجاد شود.

توضیحات سازمان اموال تملیکی به گزارش «نود اقتصادی»

سازمان اموال تملیکی به گزارش «نود اقتصادی» پاسخ داد.

اختصاصی «نود اقتصادی»:
مدیران بازنشسته وزارت اقتصاد چگونه به سرکار بازمی‌گردند؟

خبرنگار «نود اقتصادی» اطلاع یافته است بازنشستگان وزارت اقتصاد عمدتا در قالب مشاور همان دستگاه و یا عضو هیات مدیره موظف شرکتها یا بانکهای خصولتی داخلی، یا نمایندگی دستگاه در بانکها و موسسات خارجی طرف ارتباط با دولت مشغول به کار می‌شوند. در این صورت آنها یک سوم حقوق پایه را به عنوان مشاور اخذ می‌کنند و در کنار آن هزار دلار یا یورو به عنوان حق عضویت در مجامع خارجی از آن خود می‌کنند.

فیلم/ فرشاد مومنی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه ادعا کرد:
با حذف صفرها از پول ملی، اختلاس‌ها هم بیشتر می‌شود

خاضعانه از نمایندگان مجلس می‌خواهم تا قبل از اینکه از دولت، تضمین لازم را برای حذف صفرها نگرفتند، اجازه ندهند این اقدام نمایشی اتفاق بیفتد/ یکی از مشکلات حذف صفرها حساسیت زدایی از اختلاس‌هاست، بنابراین دولت، قبل از حذف صفرها باید برنامه ملی مبارزه با فساد با محور پیشگیری را ارائه دهد


خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
نرخ بیکاری جوانان ایران ۲ برابر جوانان جهان است + جدول
بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
افزایش ۸۴۷ درصدی سرمایه‌گذاری در املاک بانک اقتصادنوین طی سال ۹۷

پربیننده