دوشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۲۳:۳۳ قبل از ظهر

اخبار محمود بهمنی

محمود بهمنی رئیس اسبق بانک مرکزی مطرح کرد:
اینستکس نتیجه‌ای برای ما ندارد/ چرا باید حتما کالاهای مورد نیازمان را از اروپا تامین کنیم/ تمام استعدادها و توانمندهای‌ کشور به خاطر برجام معطل ماند

بهمنی گفت: ما از اینستکس نتیجه خاصی نمی گیریم. آن ها این سامانه را ایجاد کردند تا ما را رصد کنند و تمام جزئیات فعالیت های کشور در تامین کالاهای اساسی را در اختیار داشته باشند. ما می توانیم بسیاری از نیازهایمان را از طریق پیمان های پولی دو یا چند جانبه از طریق همسایه هایمان تامین کنیم. چه لزومی دارد که کالای مورد نیاز ما حتماً محصول اروپا باشد.

انتقادات رئیس کل سابق بانک مرکزی از سیاستهای ارزی دولت:
مشخص نیست چه مقدار ذخایر طلا و چه مقدار ارز از کشور خارج شده/ هرکسی که به حج می‌رود مستطیع است چرا هزینه سفرش را ما بدهیم؟

بهمنی گفت: هرکسی که به حج می‌رود مستطیع است چرا هزینه سفرش را ما باید بدهیم! زمانی که او مستطیع است به خرج خودش هرکجا که می‌خواهد برود اما نباید به خرج بیت‌المال مسافرت برود. ز

ادبیات مشابه رئیس بانک مرکزی دولت دهم و معاون اول روحانی؛
شباهت‌های اسحاق جهانگیری و محمود بهمنی در ماجرای تک نرخی شدن دلار!

در حال حاضر یکی از سوالات این است که آینده تک نرخی شده ارز به کجا خواهد رسید ؟ شواهد اقتصاد ایران نشان داده است که نقدینگی نجومی موجود در اقتصاد ایران در کنار ریسک‌های سیاسی، دو بال پرواز دلار و ارزهای خارجی نسبت به ریال بوده است.

رئیس کل سابق بانک مرکزی:
باید مشخص شود چرا با وجود رشد اقتصادی در فصل بهار آمار اشتغالزایی بهتر نشده/ فقدان استراتژی یکی از دلایل آمار بالای بیکاری است

رئیس کل سابق بانک مرکزی گفت: باید مشخص شود به چه دلیل با وجود اعلام رشد اقتصادی در کشور، میزان اشتغالزایی با رشد روبرو نشده است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
همکاری نزدیک ارض اقدس و محمود بهمنی در یک شرکت بورسی + تصویر

محسن بهرامی ارض اقدس، دست راست محمد شریعتمداری وزیر صنعت و محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی دولت قبل و نماینده کنونی مجلس، در هیات مدیره شرکت تامین سرمایه امین همکاری نزدیکی با هم دارند. یکی رئیس هیات مدیره است و دیگری نائب رئیس!

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
بنگاهداری هلال احمر در صنایع نساجی، ساختمانی و داروسازی!

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرده است هلال احمر ایران در 25 شرکت و بنگاه اقتصادی سهامدار است


۲.۵ سال از نامه اقتصاددانان در حمایت از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری میگذرد، آیا حامیان ۹۶ روحانی پیشمانند؟ (2)
چگونه باید بگویم از حمایتی که از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ کردم پشیمانم
۲.۵ سال از نامه اقتصاددانان در حمایت از روحانی میگذرد، آیا حامیان ۹۶ روحانی پیشمانند؟ (۱)
اگر به سال ۹۶ برگردیم دیگر از روحانی حمایت نمی‌کنم

پربیننده