دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به افزایش قیمت مرغ در روز های گذشته گفت: از شنبه هفته آینده مرغ به میزان قابل توجهی وارد کشور خواهد شد و ده هزار تن گوشت مرغ و 10 هزار تن گوشت قرمز نیز از محل ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی با کمک شرکت پشتیبانی امور دام به صورت گسترده در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های منتخب عرضه خواهد شد و امیدواریم با این حجم عرضه شاهد شرایط بهتری درقیمت ها باشیم.

عباس قبادی خاطرنشان کرد: در جلسه ستاد تنظیم بازار قرار بر این شد نظاارت ها در زنجیره تولید مرغ تشدید شود و از ابتدای زنجیره تولید یعنی از مرغداری ها تا کشتارگاه و فروشگاه ها فاکتور صادر و قیمت های عرضه به طور واضح مشخص باشد.
معاون وزیر صمت افزود: بر اساس گزارش ها از ورود مرغ به برخی استان ها جلوگیری شده که دستور داده شد در برخی از استان ها از جمله تهران، گلستان، زنجان و مازندران که تامین کننده گوشت مرغ هستند شرایطی به وجود آید که از ورود گوشت مرغ جلوگیری نشود.
قبادی گفت: متخلفان با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند و با گرانفروشان برخورد جدی می شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسه امروز ستاد تنظیم بازار گفت: در جلسه امروز با حضور مسئولان ستاد های تنظیم بازار برخی از استان ها از جمله سیستان و بلوچستان درباره واردات گوشت به طور مفصل صحبت شد.
قبادی گفت: در این جلسه در خصوص نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا و استقبال مردم گزارشی ارائه و مقرر شد که فروشگاه های زنجیره ای با تخفیف های ویژه در این ایام کالا های خود را عرضه کنند.
وی درباره بازار میوه شب عید نیز گفت: به استانداران و مجموعه تنظیم بازار استان ها اختیار داده شده است در خصوص توزیع میوه به ویژه سیب و پرتقال 10 تا 15 درصد زیر قیمت بازار از 23 اسفند اقدام کنند.