صادق نجفی دستیار ارشد وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح پروژه های صنعتی و گردشگری منطقه آزاد ارس که با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه ۴ هزار قلم کالا بدون ثبت سفارش وارد می شود، اظهار کرد: ۴۰۰ قلم کالای جدید دیگر به لیست کالاهای وارداتی مناطق آزاد اضافه می شود.

 

نجفی با بیان اینکه مناطق آزاد باید ناجی صنعت و تولید کشور باشد افزود: مناطق آزاد و وزارت صمت همکاری خوبی دارند تا صنعت و اقتصاد در مناطق آزاد توسعه و رونق یابد ضمن اینکه از بازارچه های مرزی هم برای واردات کالاهای مهم می توانیم استفاده کنیم.

دستیار ارشد وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه باید از مزیت های مناطق آزاد برای تقویت و توسعه اقتصادی کشور استفاده کنیم ابراز کرد:  در شرایط بحران می توان از مزیت های منطقه برای تبدیل تهدید به فرصت استفاده کرد.

نجفی با اشاره به اینکه تحریم ها را دور می زنیم و مثل شب عملیات جنگی، در عملیات اقتصادی هم با طرح ریزی و برنامه ریزی مناسب، اجازه نمی دهیم با همراهی فعالان عرصه اقتصادی، دشمن به اهدافش برسد خاطرنشان کرد: پیروزی در این راه به اعتقاد، اراده و ریسک نیاز دارد. امروز این کشور را باید با ریسک نجات دهیم، این روحیه باید تقویت شود که نمی شود و نمی توانیم مانع بزرگی در این راه است.

وی با بیان اینکه نمی گویم سختی و گرانی نیست، ولی دشمن کارش این است که از هر طریقی ضربه بزند، اضافه کرد: باید آستین ها را بالا زد و کمک کنیم چراکه اعتقاد دارم بخش عظیمی از مشکلات اقتصادی با ظرفیت مناطق آزاد قابل حل است.