- اخبار اقتصادی -

رسول شجری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به اینکه رکود اقتصادی کشور شرایط اقتصادی را برای واحدهای تولیدی سخت کرده است، اظهار داشت: 30 تا 40 درصد مواد اولیه واحدهای تولیدی کفش از محل واردات تأمین می شود که در حال حاضر واحدهای تولیدی در خرید آنها با مشکل روبه رو هستند.

رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز با بیان اینکه کارخانجات چسب در تأمین مواد اولیه تولید چسب مشکل دارند، گفت: هزینه های بالای تولید کفش باعث شده تا صادرات چرم به صورت خام رونق پیدا کند به نحوی که ترکیه از ما چرم خام خریداری و بعداً محصولات تولیدی خود را به ما می فروشد.

وی با اعلام اینکه خرید های مدت دار متوقف شده و واحدهای تولیدی به دلیل عدم نقدینگی کافی به سختی مشغول کار هستند، افزود: در حال حاضر مواداولیه واحدهای تولیدی کفش بیش از 200 برابر افزایش پیدا کرده اما تولیدکنندگان به دلیل عدم توان خرید مردم فقط افزایش 50 درصدی را در قیمت محصولات خود اعمال کرده اند.

وی با گلایه از اینکه سیستم بانکی برای عدم پرداخت تسهیلات مناسب به تولیدکنندگان، تصریح کرد: واحدهای تولیدی امروز با کمتر از 50 درصد ظرفیت فعالیت و حتی تعدادی قادر به تولید نیستند که این موضوع برای صنعت کفش کشور بسیار نگران کننده است.

شجری اضافه کرد: اگر این شرایط ادامه پیدا کند نمی توانیم نیاز بازار شب عید مردم را تأمین کنیم.

«قاچاقچیان» برنده بازار سیگار ایران/ کارخانجات تولیدی در خطر تعطیلی؛ کارگران در معرض بیکاری

تورم تولیدکننده در تابستان امسال به 24.2 درصد رسید

نرخ تورم تولید کننده 26.9 درصد شد

تولیدکنندگان اکسیژن کم آورده اند/ فکری به حال دیون معوق واحدهای تولیدی کنید

ادعای عضو انجمن فولاد؛ تولید و صادرات فولاد به مشکل خورد

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.