عابدزاده گفت: شرکت های هواپیمایی با کمک بانک مرکزی ارز نیما دریافت می کنند و با رایزنی های صورت گرفته سرعت تخصیص ارز افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،؛ علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشور در حاشیه مراسم افتتاح 10 پروژه فرودگاهی در فرودگاه مهرآباد با اشاره به اینکه 50 تا 55 درصد شرکت های هواپیمایی ارزی است، گفت: همواره در حال پیگیری برای تخصیص ارز نیما برای شرکت های هواپیمایی هستیم.

وی افزود: شرکت های هواپیمایی می توانند با کمک بانک مرکزی ارز را از سامانه نیما دریافت کنند.

عابدزاده گفت:روند اختصاص ارز در این سامانه برای ایرلاین ها کند شده و با جلسه ای که بانک مرکزی داشته ایم خواستار افزایش سرعت تخصیص ارز بودیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور از تأسیس ایرلاین جدید با محوریت شهر ساری خبر داد و گفت: این شرکت هواپیمایی قواعد تأسیس ایرلاین را رعایت کرده و کفایت سرمایه گذاری دارد.

وی گفت: این شرکت دو فروند هواپیمای عملیاتی دارد و در حوزه ناوگان استانداردهای لازم را اخذ کرده است.

عابدزاده از بدهی 16 میلیارد دلاری شرکت های هواپیمایی به فرودگاه نجف خبر داد و افزود: در حال پیگیری این بدهی ها هستیم که امیدواریم با اختصاص ارز سامانه نیما به شرکت های هواپیمایی این بدهی ها تسویه شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور از تأسیس شرکت های جدید هواپیمایی خبر داد و اظهارکرد: در آینده نزدیک اطلاعات این شرکت های هواپیمایی منتشر می شود.

وی با اشاره به اینکه قیمت بلیت ها بر اساس نرخ ارز سامانه نیما در پروازهای خارجی محاسبه می شود، گفت: شرکت ها باید بر اساس سامانه نیما نرخ گذاری کنند.

عابد زاده در پایان گفت: شرکت های هواپیمایی با راهکار ارسال و دریافت قطعه آشنا هستند بنابراین مشکلی برای ارسال قطعه از سوی شرکت هواپیمایی به شرکت بویینگ نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.