محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به افزایش مصرف برق در سال آینده اظهار کرد: میزان رشد  مصرف سالیانه برق به طور میانگین ۵.۱ درصد است و پیش بینی می شود ۳ هزار مگاوات رشد مصرف داشته باشیم.

وی با اشاره به ادامه دار بودن کاهش تولید برقابی در سال آینده، تصریح کرد: پیش بینی می شود کاهش تولید نیروگاه برقابی در سال آینده ادامه یابد و نیاز است برای افزایش تولید و تأمین این کمبود اقداماتی را انجام دهیم.


بیشتر بخوانید:مدیریت تقاضا در راس برنامه های وزارت نیرو


مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به افزایش ظرفیت برق در سال آینده بیان کرد: برنامه ریزی ها برای افزایش تولید برق در سال آینده  به میزان ۸ هزار مگاوات نیروگاه برق که ۵ هزار مگاوات آن نیروگاه حقیقی و ۳ هزار مگاوات نیروگاه مجازی، از ماه گذشته آغاز شده است.

به گفته وی؛ با توجه به عبور از پیک مصرف برق تابستان، تعمیرات نیروگاهی و بازسازی آن برای آماده سازی برای سال آینده، به سرعت آغاز می شود.

طرزطلب در پایان گفت: با رسیدن واحد نیروگاهی کرمانی، به تدریج نیروگاه زرند کرمان که از سوخت مازوت استفاده می کند، از مدار خارج  و بازدهی در تولید برق افزایش خواهد یافت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.