محمد کهندل اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با «نود اقتصادی» با انتقاد از تصمیم دولت برای تثبیت قیمت دلار روی 4200 تومان اظهار کرد: آقای جهانگیری از اینکه بعد از این همه بی‌تدبیری درصدد مهار نرخ ارز از بالای شش هزار تومان به چهار هزار و دویست تومان هستید، باید تشکر کرد؟ آقای آخوندی وزیر همین دولت از طریق تئوری رونق تورمی می خواهد مسکن را به عنوان یک دارایی تجاری وارد سفته بازی می کند و عنوان می کند بازار ارز و طلا از مسکن فعال تر است.

وی افزود: وقتی بانک مرکزی با سیاستهای کوتاه مدت و مقطعی برای دولت و بانک مرکزی اعتباری باقی نمی گذارد، اعتماد مردم و فعالان اقتصادی به دولت و بانک مرکزی کاهش می یابد. وقتی دولت حرف درمانی اقتصادی را جایگزین برنامه‌های اقتصادی می‌کند و  به جای حل مسائل اقتصادی و معیشتی به فکر اقتدار دولت و پیروز جلوه دادن  جناح سیاسی چه انتظاری باید داشته باشیم؟ وقتی اقتصاددانی در دولت وجود ندارد یا آنهایی که هستند به توجیه رفتار غیر منطقی مقام بالاتر خود بر می‌آید، نتیجه این می‌شود که ارز ظرف چند روز به بالای شش هزار تومان برسد.

این اقتصاددان گفت: آقای جهانگیری هیچ کدام از موارد فوق نه اقتصادی است و نه مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است. اگر اقتصاد مقاومتی را اجرا می کردید، بازار ارز به این روز نمی‌افتاد. آقای جهانگیری هنوز با نگاه و تکیه بر دیگران راه حل ارائه می دهید. آیا بهتر نیست جاذبه سفته بازی در اقتصاد کاهش و در صدد حذف این فعالیتها برآیید؟ به طرف عرضه در اقتصاد توجه کنید و منابع را به سمت تولید هدایت کنید. البته این به معنی توزیع پول نیست. کاری کنید که منابع در بخش تولید بکار گرفته شود.

کهندل تصریح کرد: صداقت داشته باشید. فعالان اقتصادی از سیاسیون بسیار هوشمندتر و عاقل ترند. بی حساب در جلوی تریبون قرار نگیرید. کاهش اعتبار ایران اسلامی با سیاستها و راهبردهای شما در حافظه مردم فراموش شدنی نیست. اینکه می‌توان ثبات ارزی داشته باشیم دور از دسترس نیست اما راه را باید درست انتخاب کرد. روزهای سختی است و مردم اینروزهای سخت را هرگز از یاد نخواهند برد. عامل این روزهای سخت شما و دوستانتان در دولت هستید