«نود اقتصادی»:میانگین تولید روزانه بنزین کشور در هشت ماه امسال به ۷۴,۴ میلیون لیتر رسیده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، ۸ درصد رشد داشته است.

از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه به‌طور متوسط روزانه ۷۴ میلیون و ۶۱۵ هزار لیتر بنزین در کشور تولید شده که از این میزان ۲۵ میلیون و ۸۲۴ هزار لیتر بنزین یورو ۴با ۱۶ درصد رشد نسبت به سال گذشته و ۴۸ میلیون ۷۹۱ هزار لیتر بنزین معمولی با ۴ درصد رشد نسبت به سال گذشته بوده است.

همچنین بیشترین تولید بنزین در هشت ماه امسال مربوط به پالایشگاه های امام خمینی (ره) شازند، آبادان و اصفهان به ترتیب ۱۵، ۱۱و ۱۱ میلیون لیتر در روز است.

در این مدت پالایشگاه ها ی بندرعباس ، با بیش از ۱۰ میلیون لیتر، تهران با حدود ۶ میلیون لیتر، شیراز حدود یک میلیون، کرمانشاه ۷۰۳ هزار لیتر، لاوان حدود ۲ میلیون لیتر، رتبه های بعدی تولید بنزین را دارا هستند.

بر اساس این گزارش متوسط تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس در مهر ماه ۳,۵ میلیون لیتر بود که با تغییرات انجام شده انتظار می رود با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان آذرماه ، تولید بنزین این پالایشگاه به میزان ۱۲ میلیون لیتر در روز تثبیت شود.

امسال به ترتیب در ماه های فروردین ۶۸,۸ میلیون لیتر، اردیبهشت ۶۹.۹ میلیون لیتر، خرداد ۷۲.۲ میلیون لیتر، تیر ماه ۷۷.۷ میلیون لیتر، مرداد ماه ۷۲.۸ میلیون لیتر، شهریور ۷۸.۱ میلیون لیتر، مهر ماه ۷۶.۴ میلیون لیتر و در آبان ۸۰.۱ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید شده که بیشترین تغییرات تولیدی بنزین کشور مربوط به صد روز گذشته است.