دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲:۴۰:۰ قبل از ظهر

آرشیو همه مطالب

معاون وزیر اقتصاد دولت اصلاحات مطرح کرد:
شرایط اقتصادی کشور در سال 96 در تنگنای بیشتری قرار گرفت/ آشفتگی بازار ارز در ماههای پایانی سال سرمایه گذاران را به تردید انداخته است

مستخدمین حسینی گفت: شرایط اقتصادی سال 97 در مقایسه با سال 96 یک شرایط متمایزی نیست و ادامه روند سال 96 خواهد بود و در بهترین شرایط اگر رویداد خاصی اقتصاد کشور را دربر نگیرد می‌توانیم ماکزیمم در موقعیت سال 96 باقی بمانیم. ماهیت بودجه سال 97 چنان است که نمی‌توانیم تصوری مافوق وضعیت اقتصادی سال 96 را تصور کنیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین:
توقف ثبت سفارش با دلار به این دلیل است که نمی‌توانیم پول فروش نفتمان را پس بگیریم/ بالای 70 درصد واردات کشور بدون نیاز به دلار قابل تامین است

حریری گفت: چون منابع دلاری کشور در دسترس نیست و ارز فروش از نفت را نمی‌توانیم از کشورهای خریدار بگیریم احتمالا این بخشنامه برای مدیریت این مسأله باشد.

پیشنهاد یک فارغ التحصیل اقتصاد به سیف و همکارانش:
حالا وقت آن است که بانک مرکزی ارز مبادله‌ای را هم گران کند/ بانک مرکزی گران شدن دلار را پذیرفته است

یک فارغ التحصیل رشته اقتصاد گفت: هفته گذشته، بانک مرکزی در اقدامی مناسب، با پذیرش قیمت بازار، ارز مداخله‌ای خود را بیش از ۳ هزار ریال افزایش داد و با قیمت بازار، به صرافی‌های منتخب فروخت. با این اقدام، قیمت بازار تغییر محسوسی نکرد و به شرایط باثبات خویش پس از اجرای بسته بانک مرکزی ادامه داد.

واکنش دبیرکل بانک مرکزی به محدودیت‌های تراکنش‌های بین بانکی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
می‌دانیم مردم ناراضی‌اند، اما تحمل کنند

دبیرکل بانک مرکزی اعمال برخی محدودیت‌ها در شبکه بین بانکی از ناحیه بانک مرکزی را در راستای مقابله با برخی کلاهبرداری‌ها و مبارزه با پولشویی در حین واریز وجوه ارزیابی کرده است

غارت خانواده شهدا توسط بنیاد شهید در روز روشن

بنیاد شهید و امور ایثارگران با به تاخیر انداختن پرداخت بازنشستگی خانواده شهدا برای چندین سال و تسویه با نرخ های ثابت بدون تنزیل با تورم عملا در حال غارت این قشر است.

واکنش دبیرکل بانک مرکزی به محدودیت‌های تراکنش‌های بین بانکی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
می‌دانیم مردم ناراضی‌اند، اما تحمل کنند

چندی است با ابلاغ بخشنامه جدید بانک مرکزی، انتقال کارت به کارت در محدوده سه میلیون تومان متوقف شده است. همچنین انتقال اینترنتی نیز که در گذشته نامحدود بود به سقف 50 میلیون تومان تنزل کرده است. احمدی در این باره گفت: محدودیتها را قبول داریم، اما مردم تحمل کنند.


پربیننده